Reklam
Reklam
STK Başkanı- Candan FER

STK Başkanı- Candan FER

STK - YAZAR
[email protected]

TEŞEKKÜRLER ADNAN OKTAR..

16 Ocak 2021 - 20:54

Bizler ve bizim gibiler , aile büyükleri defalarca söylediğimiz halde bir türlü inandıramadık.

Işıltılı hayatların gerçek yüzünü bir türlü anlatamadık.
O hayatların nasıl bedeller karşılığı aslında kısacık bir süre yaşandığını ,  nasıl bir bataklık olduğunu kısa sürelerin karşılığında nasıl uzun süreli bir karanlık yaşandığını anlattık ama inandıramadık . Özellikle Tarikatların ne olduğunu..

Kimse kimseye karşılıksız bir şey vermez.

Tabi ki istisnalar kaideyi bozmaz .  Annen baban bile sana bir gelecek hazırlıyor ama sonucunda yaşlanınca bize bakar diye umuyor. 

Kardeş kardeşe dahi menfeatsiz bir şey yapmazken hiç tanımadığın biri neden sana bu kadar geniş imkanlar sunsun.

Işıltılı dünyada tek hedef vardır daha geniş imkanlara sahip olmak.Ve bunun bedelini en ağır şekilde ödemek. Çok zengin biri ile evlendin ilk başlarda canım cicim ben bunu istediğim forma sokarım beklentisi. Bir süre sonra talepler karşılanmayınca aldatmalar başlıyor. Ve kişi zenginse çok büyük bedeller ödeyerek kurtuluyor. Biri ömür boyu ödeme yapıyor diğeri bu ödeme ile sözüm ona refah içinde yaşıyor. Yok öyle bir şey onunda karşısına onun maddi veya çevre gücünü kullanan biri çıkıyor bu defa kendisi av oluyor.

Bir başka senaryo  yakışıklı erkekleri göz alıcı kadınları  peşinize takıyorlar .Hiç aynaya bakıp ya bu kişi bende ne buluyor diye düşünmüyor ben neymişim diye havalara giriyor. Tuzağa düşünce sonu kucaktan kucağa yataktan yatağa geçmek oluyor. Kendi ne kazanıyor???? Koca bir acı..

Belli bir yaşa gelmiş erkek veya kadın kendine yaklaşan genç bedene tav oluyor. Hiç bu kendi yaşıtları dururken niye benimle diye düşünmüyor. Atı alan üsküdarı  geçtikten sonra  ŞANTAJLAR   başlıyor.

Sevgi şekil değiştirir korku yön değiştirir saygı ve sadakat baki denecek kadar uzun sürelidir.

İlk evladınızın olacağını öğrendiğinizde duygularınız  güzel , kucağınıza aldığınızda dugularınız muhteşem,  okulda başarılı olunca duygularınız gurur , sizin tasvip etmediğiniz arkadaşları olduğunda kızgınlık , hele de evliğili sizin istemediğiniz biri ise duygularınız öfke ve dışlama..

EEEE SEVGİ ŞEKİL DEĞİŞTİRDİ.

Önce benden korkuyor daha sonra benden daha güçlü birine  rastlayınca  benden kurtulmak ve korunmak için ona sığınacak bana kafa tutacak 

EEEE KORKU YÖN DEĞİŞTİRDİ.

Ama saygı ve sadakat bambaşka tıpkı bir lidere bağlanmak gibi tıpkı tarikatlar gibi..

VEEE SAYGI İLE SADAKAT ORADA DURUR.

Hapishaneler ,  batakhaneler, tımarhaneler, Genel evler  ve mezarlar hep bana bir şey olmaz  diyenlerle dolu

Hayaller Türk Filmi.
Gerçekler Dünya....

 

Candan FER


 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum