Reklam
Reklam
STK Başkanı- Candan FER

STK Başkanı- Candan FER

STK - YAZAR
[email protected]

ÇALIŞTIRILAN KÜÇÜK ÇOCUKLAR...

27 Mayıs 2021 - 20:52

 

 

Kalben  herkes küçük çocukların çalıştırılmasını istemez.
Bir yere kadar doğru.
Ancak çocuklar o yaşlarda aldıkları eğitimi ömür boyu kullanırlar.

Hırsızlığı öğretirsen istisnalar hariç iç güdüsel  olarak hırsız olur . Bizde çocuklar serseri olmasın hayatı öğrensin başını belaya sokmasın  birey olmayı öğrensin diye çalıştırılır. Tanıdık bir işyeri bulunur çocuk oraya emanet edilir uzaktan devamlı kontrol edilir ücretini de çocuğa hissettirmeden aile işyerine verir işyeri de sanki kendi çalışmış kazanmış gibi çocuğa verir. İlk hafta zoar zor işe gider ama ilk haftalığını aldığında yüzündeki şaşkınlık ve gurur görülmeye değer.  O para ile önce gider tatlı alır evdekilere ikram eder . Aile kumbara alır paranın bir kısmını bu kumbaraya atılır geri kalan çocuğun eline verilir. Denir ki ;

Kumbaradaki para senin artık bize muhtaç değilsin kendi paranı kazanıyorsun biriktir ne istiyorsan onu alabilirsin. Eline verdiğimiz parayı iyi kullan belki işyerinde canın bir şey ister alırsın ama kumbaradaki paraya dokunamazsın o istediğin şeyi almak için ayırdığın para her hafta haftalığının bir kısmını oraya ilave edeceksin. 

Genellikle ne almak istediği bilinir para zaten kontrol ediliyordur.
Biraz zaman geçince patrona bir miktar para verilir iyi çalıştığı için mükâfattır.
  Çocuk deliler gibi mutlu olur o paranın tamamı kumbaraya konur .Bu böyle devam eder. Çocuk hem kendi ihtiyaçlarını çalışarak kendi kazandığı paradan karşılamayı hem hayatı öğrenir . Aile de hem çocuğunu eğitmiş hem kontrol altında tutmuş olur. Ve o aldığı öyle kıymetlidir ki .

Böyle yetişen çocuk ana baba parasına değil kendine güvenmeyi öğrenir. Hiçbir okul böyle bir eğitim veremez.

Okula gitmek istemeyen çocuklara da aynı eğitim uygulanır anca bu defa  sanayi de veya daha ağır bir iş yerine yerleştirilir. Orada da aynı sistem uygulanır.
Bu dafa da eğer eğitim almazsa seçeneklerini öğrenir. 

Yani hayatı ile ilgili seçimini kendi yapar. Bu sistem  kız çocukları için de aynı şekilde işler. 

Tek fark kız çocukları kariyer yapsa dahi peşi bırakılmaz  arada kocayı da kırmayacak şekilde habersizce harçlık verilir. Kızlar bilir ki baba evi  ve kapısı hep açıktır .

İşte bu gerçek hayattır gerçek eğitimdir.

Yok  lüks sitelerde oturmalar. 
Özel okullara gitmeler para ile üniversite diplomaları almalar  Gce kulüplerinde diskolarda  sabahlamalar her ay sevgili değiştirmeler. Zengin ailelerin üstüne kalmalar. Sonuç:

İçi boş olanlar dış görünüşü ile bir süre bir şeyler  yapar sonunda gerçek ortaya çıkar ve kaybetmemek için el bezi olur her  kötülüğe açık olur.

Candan FER


 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum