Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
 Nuri SAATÇİ

Nuri SAATÇİ

nuri@haberpars.com

 YAZA VEDA EDERKENE...

01 Eylül 2021 - 00:51      Farkındamısınız bilmem ama dünyada büyük  bir iklim değişikliği yaşanıyor. Ne baharın, ne yazın nede kışın belirgin özelliklerini yaşayamıyoruz. 
      Dünyayı adeta kasıp kavuran Covid,deprem, ve seller..

Coğrafyamız içinde süren iç savaşlar , çatışmalar hala sürüyor. 
Pandemi süresince evlere kapandık biraz gevşeme, gevşetme, vurdum duymazdık gene aldı başını gidiyor.250  leri aşan ölümler hergün ekranlara yansıyor,  sayıları artıyor. Aman tekrar hatırlatalım tedbiri elden bırakmayalım. 

      Terör belasindan kurtulamadık Sadece bizde mi ? Son Afgan  bombası sanki tüm dünyaya düştü. Elbette Afgan halkı davetsiz misafirlerini , askerlerini çiçeklerle uğurlamayacaktı. Teneke çalıp " Bomba" patlattılar. Sivil asker 70 ölüm..
    Dünya gündeminde yankıları sürerken bizde kerhende olsa kınadık. Işleri bitti şimdi ABD  çekiliyor..
BAKÜDEN GELİN ALDIK.
      21 Ağustosda tek bekar yeğenimin düğününü gerçekleştirdik. Eşimin hastalığından dolayı tek olarak memleketim Elazığa gitmek zorunda kaldım.

ilk kez sülalemiz ve ailemize yabancı gelin geldi.Aslında hiçde yabancı degil.Kardes Azerbeycan en iyi dost ülke.
Gelinimiz ailesi 10 kişiyle düğüne katılırken Türkiye-Azerbeycan dostluğu sahneyede  yansıdı.Yeğenim  Emin  ve eşinin birlikte sahnede düeti  Azeri türküsü söylemesi 300 davetlilden alkış aldı. Tek üzüntüm yatalak anacığım iştirak edemedi.Köşemden tekrar genç yeğenime, sevgili eşine mutluluklar diliyorum.

    Malum gazetecilik hayatıma memleketimde başladığım için kanal 23 den gelen daveti kırmayıp  canlı yayına aldılar. Güncel konular, siyaset spor üzerine 45 dak.konuk oldum.

      ZAFERIN 99 YILDÖNÜMÜ..

        26 Ağustos zaferini ülke olarak kutladık. 5 gün süren savaşda Türk ordusunun Yunan kuvvetlerine karşı başlattığı ve 30 Ağustosda Türk  tarihine altın harflerle yazdırdığımız en onemli zaferlerden biridir.
M.Kemal Atatürk  önderliğinde Türk ordusu Anadoluyu işgal etmeye çalışan Yunan birliklerini denize gömdük.

18 Eylulde de tamamen Anadoluyu terk ettiler.
Bu zaferi bu toprakları bize kazandıran basta Dünya lideri ATATURK ve silah arkadaşlarını bir kez daha saygıyla yad ediyoruz.
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.. 
YAZIKLAR OLSUN DİYEMEYENE..
    Son bahara girerkene kalın sağlıcakla..

YORUMLAR

  • 0 Yorum