Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
 Nuri SAATÇİ

Nuri SAATÇİ

nuri@haberpars.com

MALİYENİN AZRAİLLERİ...

27 Ocak 2021 - 11:59


İslam dininde dört büyük melek vardır.Diğer meleklerden daha farklı görevleri vardır...Ben Azrail meleğinin görevini ele alacağım.Nedir o görev ; :Canlıların canını almaktır.Gelelim benim yakıştırmama..Karayolunun rizkini azaltmak amacıyla Trafik polisi, Jandarma ve sonraları eklenen Trafik zabıtasının dışında belli bir kurstan sonra dikkat edelim fahri müfettişler..ÖZEL kişilerdir.Eyvallah görevini hakkaniyetle yapanlara..Ne mutlu önce uyararak telkinde bulunanlara..Ellerin de kamera var mı yok mu belli olmayan emniyette kimin kestiği ismi saklı tutulan bu ÖZEL adamlar musallat oldu yurdun her köşesine gelene geçene yaz gitsin..
Benim başıma gelen olayı aktarayım.Geçen sene fazla değil aralık ayının son günlerine doğru eve gelen tebligat hayli üzdü..Kısıtlama gününde gece saat 19.12 de sağlık hizmetinde belediyenin aracıyla hasta dağıtımı dönüşü evimin 150 metre gerisinde fahri ÖZEL adam tarafından yayaya yol vermedin al sana 598 lira..Hop be kardeşim çüş beee.O saate yayanın ne işi var o saate görevden dönen arac neyin nesi ne hakla neye dayanarak evinden oturup bu cezayı kesersin.El insaf. Hadi polis, jandarma zabıta olsan gerekli izin belgesi gösterirsin peki sana ne göstersin ki aracı süren oğlum.!!!
Bu keyfi uygulamalara son verilsin diyorum..Trafik ışığı noktası, levhası yok elinde ne var ne yok bari birde radar koysaydın be ADAM..radar bile bu kadar ceza yemez.Nereden kimden alıyorsun bu emirleri eline verilen makbuzu doldurtmak için ÖZEL mi tutuldun ne..!! Neyse kanuni itirazımızı gerekli yere yaptık gerekli izin , görev evraklarını ekledik sonucu görelim, bekliyoruz . Kaç ay sonra yanıt gelecek.Para lazım para.. sen kesmeye devam et mi olacak ? Ha bu yeni ceza bir inceki cezada cima namazindayken emniyet kemeri takmamisim ver 132 lira 4 yil oncede yolunu bilmediğim gecmedigim 2.köprüden gece tarisi 01.30 da HGS siz gecmisim 50 lira yatirdim tabi...Zaten heleki İstanbulda bir babayiğit çıksın desin ben ceza yemedim..5 milyon aracı hesapla geliri , vergileri..Topla yekün et yatırılsın maaşlar..

YORUMLAR

  • 0 Yorum