Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
 Nuri SAATÇİ

Nuri SAATÇİ

nuri@haberpars.com

ELAZIĞDAN REİS GEÇTİ...

27 Ocak 2021 - 12:10

' 24 OCAK " Elazığ depreminin yıl dönümünde 24 bin konut sözü , ihtiyacının 1/ 3 kısmen tamamlandı.Teslim töreni büyük katılımlarla çevre il ilçelerden gelen ağır konuklarla Diyanet işleri başkanının da katılımıyla dualar eşliğinde sembolik olarak 5 aileye telekonferansla canlı yayında sürekli izledim.Organizedeki bazı gülünç hatalar oldu.Gerekli ön bilgiler tam iletilmemiş Elazığlı bürokrat ve vekiller..Köyde evini teslim alan aileye hayırlı olsun doğalgazında var güle güle oturun ..Evin eşi sn Cumhurbaşkanım soba yakıyoruz soba..!!!..Neden dev ekran kurmadınız ?fırcası da mikrofondan duyuldu.Hayret ve şaşkınlıkla sürekli izliyordum.Olabilir diyelim peki..
Elazıg bir Karadeniz ili değil ki 50 binlikler hibe olarak verilsin.TOKİ bedava mı yaptı ki alınan krediler hele bir iki ay ödeme bak neler olur neler..Bazı vergiler, borçlar sadece ertelenmedi silinmedi ve silinmez o kadar şanslı değil güzel ilim ELAZIĞ..
Ülkede hedef 5 yılda 1.5 milyon konutu tüm depremzedelere dağıtmak olduğunun altını çizen sn Cumhurbaşkanı daha yapılacak çok işler var Allahın izniyle bunları çözeceğiz .Kolay gelsin diyoruz bugünün şartlarında anaca bu kadarını demek yapabiliyoruz.Sabır , sabır sabır..
Sadece bir hatırlatma ile konut sıkıntısından ayrılalım..ÇİN 5 günde 1500 odalı hastane yaptı.Öğle şatafatlı gösterişli tören de yapıp açmadılar.!!!
VATANDAŞ GEÇİM DERDİNDE AVM ZAM PEŞİNDE..
Gün olmuyor ki temel ihtiyaç maddelerine giyim, kuşak vb ihtiyaçlara zam gelmesin.Domates tarlada 1 lira eve getirdim çıktı 7 liraya...Zamlar altında ezilen vatandaşlar ve yeni gelen yüzdelik maaş artışla daha vatandaş nasıl yetişsin ? Maaş farklarını aldık nihayet.Bir soluk aldı emekliler..Bu marketleri zincirleme mağazaları denetleyen kurum YOK MU? Birileri desin Eyyyy efendiler nedir bu yaptığınız ..Bir talimatla düzelir umuduyla esen kalın..Nuri Saatçi.
Gazeteci Yazar.

YORUMLAR

  • 0 Yorum