Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Nizamettin Gökay

Nizamettin Gökay

nizamettin@haberpars.com

Ülkem Yanıyor Ciğerlerimiz Kanıyor...

04 Nisan 2022 - 20:56

Türkiye yanıyor...
Ciğerimiz yanıyor...
Bir kaç gündür bir çok bölgede devam eden, eş zamanlı çıkan yangınlarda maalesef; Yurttaşlarımızda can kayıplarımız var.

Kurdu, kuşu, börtü, böceği bir sürü can telef oldu. Akciğerlerimiz olan ormanlarımız kül oldu. Böyle büyük trajediler karşısında içi maalesef sızlamayanlar olduğu gibi; Her türlü olumsuzluklara rağmen, içinden insanlığı eksik etmeyenlerin varlığı; O kendini bilmezlerin karşısında, insanın yüreğine su serpiyor.

Her türlü acıları fazlasıyla yaşamış bir toplumun parçasıyız. Dünyada ve ülkemizde sosyal medya aracılığıyla yaşanan toplumsal, siyasi olaylara ve çeşitli terör olaylarına bakıldığında, üretilen bilgi kirliliğinin, propaganda amaçlı olduğu ve bu işin örgütlü bir şekilde, kitleleri harekete geçirmek, kamu düzenini bozmak ve zarar vermek amacıyla oluşturulduğunu görmek zor değil.

Bunlara karşı; Sosyal medyada tepişenlere inat, insanlığın ölmediğini, ebedi kinlenmenin kimseye bir fayda getirmediğinin bilincinde olan, çok sayıda paylaşımda vardı.

Kötülere inat, iyiler insanın yüreğine su serpiyor, Eş zamanlı bir çok bölgedeki trajediye, yüreklerine düşen ateşle, herkes kendince karşılık verdi ve vermeye devam ediyor.

Büyük bir özveriyle canı pahasına, yangını söndürme çalışmalarında mücadele eden herkese, can-ı gönülden teşekkür ederim.
Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dilerim.

Yangından zarar gören yurttaşlarımıza geçmiş olsun diyorum.


Nizamettin Gökay

YORUMLAR

  • 0 Yorum