Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Nizamettin Gökay

Nizamettin Gökay

nizamettin@haberpars.com

İL TANITIM GÜNLERİ...

04 Nisan 2022 - 20:52

Birbirini tanımak, anlamak, ve iletişimi sağlamak için öncelikle bir arada olabilme pratiğini geliştirmemiz gerekiyor. "Malatya Tanıtım Günleri" organizasyonunu da bu pratiği geliştirme manasında kıymetli buldum.
Yenikapı etkinlik alanı, kapılarını Malatyalılara ilk olarak Mayıs 2017 yılında açmıştı.

“İstanbul Gençlik Festivali” paydaşlarından Malatya Gençlik Derneği, enerjisi ve memleketi temsil bilinci ile başarılı bir sınav vermişti. Aynı yılın Kasım ayında MADEF’in organizasyonuyla gerçekleştirilen “Malatya Tanıtım Günleri,” 2018 ve 2019 yılında da yine MADEF’in öncülüğünde tertip edildi.

Adeta küçük Malatya’ya dönüşen Yenikapı’daki bu kıymetli organizasyonlar her ne kadar pandemi sebebiyle kendini özletse de, bu sene hasretimizi nihayet dindirdi. MAKON öncülüğünde, “Arslantepe’den Yenikapı’ya” sloganı ile yine, yeniden Yenikapı’daydık. Malatya; kamu kurumlarıyla, sivil toplum örgütleriyle, iş insanlarıyla koca bir aile olarak 4 gün boyunca misafirlerini ağırladı. Bir Malatyalı olarak hem gurur duydum hem de dostlarla hasbihal etme fırsatı buldum.

Memleketimizde olma hissiyatını, birliği, beraberliği, sergilenen ürünlerdeki emeği hissedip toprağın kokusuna doyduk.
Ezcümle; Malatya Tanıtım Günleri’nde memleketimizin iyi bir organizasyon ile temsil edilmesinden dolayı memnuniyet duydum. Tekrar söylemem gerekirse; başta etkinliğin öncüsü MAKON’a, Sivil Toplum Kuruluşları’ımıza, paydaş kamu kuruluşlarımıza, desteklerini esirgemeyen siyasetçilerimize, sanatçılarımıza, iş insanlarımıza, üretici firmalarımız ve emekçilerimize, organizasyonu 4 gün boyunca canlı tutan tüm vatandaşlarımıza bir Malatyalı olarak can-ı gönülden teşekkür ederim.

Nizamettin Gökay

YORUMLAR

  • 0 Yorum