Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Nazmi ÇELENK

Nazmi ÇELENK

Keskin Kalem.
nazmi@haberpars.com

  YAKLAŞAN MHP KONGRESi

14 Mart 2021 - 17:07

Ülkemiz açısından en anlamlı günlerden olan 18 Mart  tarihi önemli bir güne sahne olacak. MHP'nin 13.olağan kongresi  pandemi gölgesi içinde gerçekleştirilecek.
Salona kısıtlı sayıda misafir  alınacak olmasına rağmen ,ben kurultayın çok görkemli geçeceğine , geçmişten günümüze ait hareketi temsil etmiş şahsiyetler ve olaylardan derlenen slayt gösterilerinin olacağını düşünmekteyim. 
Salonun dışında binlerce Ülkücülerin heyecanla Devlet beyin konuşmasını bekleyeceğini biliyorum.
Yani MHP nin dünü ve bugünü.
Devlet beyin partiye getirdiği vizyon ve bu vizyonu temsil eden kadroların her alanda başarılı olacağına inancım tamdır. MHP geçmişini terk etmeden gelişmekte, sosyal ve siyasal gelişmeleri  iyi analiz ederek ülkemiz için ne gibi karar almanın yararı olacaksa ona göre karar almaktadır.
 Yani bu ülke çıkarlarını  kısır çekişmeler ve parti çıkarlarının üstünde tutmak anlamına da gelebilir.
MHP’nin bir sloganı vardı ( Önce ülkem sonra milletim daha sonra partim)
Özellikle 15 temmuz hain darbe girişiminden sonra MHP lideri Sayın Bahçeli bu partisini ve  birlikte çalıştığı kadrosunu bu yönde şekillendirmiştir.
Çünkü  ülkenin geleceği ve bölünmez  bütünlüğü söz konusu. 
Terörle mücadele ve dış politikadaki son derece başarılı olan ülkemizde ,bu basari da devlet payını ve   desteğini kimse inkar edemez.
Bu birliktelik devlet içerisindeki MHP'ye oy veren kadrolara de nefes aldırmıştır. Bana kalırsa devlet mevzu bahis vatansa gerisi teferruattır siari ile hareket etmektedir.
Cumhur ittifakının karşısındaki partilerin ortak sloganı ( neden MHP, Ak partisine destek veriyor) buna en güzel cevap bence 
SANANE.
Hic bir politika üretemeyecek ,tabanlarını muhafaza için sadece eleştiri kültürü ile muhafaza edeceğini düşünen diğer partiler bu birlikteliğin milli ve yerli olması karşısında çaresiz kalmışlardır.

MHP’nin 13. Büyük kurultayında Devlet Beyin tespit edeceği MYK üyeleri ve başkanlık divani  üyeleri partiyi ve ülkemizi gelecek günlerde temsil edebilecek kadro, olacağına inancım tamdır.

Hayırlı olsun.
                                                                                                                   

   NAZMİ ÇELENK 

YORUMLAR

  • 0 Yorum