Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Nazmi ÇELENK

Nazmi ÇELENK

Keskin Kalem.
nazmi@haberpars.com

KALLEŞ DEVLET İRAN'I HEP YAZACAĞIM...

16 Mayıs 2021 - 12:03

 

      İran yok olmalıdır...

Sürekli İran hakkında neden yazı yazıyorsun diye bazı arkadaşlar beni aradı, ben de İran’ın Türkiye’nin dostu olmadığını, olamayacağını ve PKK terör örgütüne destek verdiğini ifade ediyordum. 

Bir arkadaşım klasik söylemler ile benimle İran konusunu tartışmak istedi ve konuyu Türkiye İran ve Rusya’nın ortak hareket etmesinin bölge ve ülkemiz çıkarları açısından gerekli olduğunu söylemesi beni adeta çıldırttı.

İran ile hiçbir dönemde dost olmadığımızı söyleyince hemen beni karşı koridora atmaya kalkınca ben de ağzının payını verdim. 

Değerli okuyucularımız tabi ki komşu ilkemiz ile samimi ilişkiler kurulmasından yanayım, tabi ki iki ülke insanları karşılıklı alışveriş yapmalarını isterim, tabi ittifak halinde kararlar alınmasını desteklerim, ancak İran tüm bu saydıklarımın dışında bir devlet. Çünkü yıllardır PKK terör örgütüne destek veriyor. 

Peki soruyorum, İran ve Rusya'cı kişilere, Van ilimizde İran rejim muhaliflerinin askeri üssü olsa ve sınırımıza sızarak İran tarafına geçip İran halkını ve askerlerini öldürse İran ne yapar ve İran halkı Türk halkı hakkında ne düşünür?

İki gün önce Anadolu ajansı ve diğer ajansların geçtiği bir haberi size aktarıyorum.

 Türkiye İran sınır hattında yapılan duvar inşaatının güvenliğinde görevli özel harekât polisi veli kabalay bölücü terör örgütü PKK mensuplarının İran tarafından açtığı ateş sonucu şehit oldu.

 Hadi bakalım irancilar Rusya’cılar ne diyeceksiniz bu haber hakkında.
Neden iran terör örgütünün elemanlarını ülkesinde barındırıyor? Neden iran PKK li teröristleri oldurmuyor veya yakalayıp Türkiye’ye teslim etmiyor.

Burada bizim yetkililerin de ihmali var. Neden İran’a nota vermiyorlar ve ilişkileri askıya almıyorlar, neden neden neden?

Son bir haftadır Türk basınının gündeminin ana konusu Filistin pandemide ki rezaleti, ekonomideki çöküşü, halkımızın açlıkla mücadelesini, rüşvetleri, yolsuzlukları, beşli çete yi unuttuk varsa yoksa Filistin. 

Evet orada İsrail aşırı güç kullanıyor bu gerçek, diğer tarafta elma toplamıyor.

Bence Türkiye bu konuya fazla angaje oluyor.

Filistin değil mi Türk askerinin ırak ve Suriye’den çıkmasını isteyen ve orada işgalci olduğunu açıklayan, Filistin değil mi Azerbaycan’ın işgal altındaki topraklarını kurtarmak için verdiği mücadelede Ermenistan tarafını destekler açıklamalar yapan, Filistin değil mi bekaa kampında PKK terör örgütünü eğiten.

Bence insani açıdan günü kurtarmak için açıklamalar yapılabilir ama sanki Türk milleti savaşıyor gibi nedir bu Arap hayranlığı? 

Arap değiliz ve Arapçılık yaparak prim toplamaya çalışıyoruz

Peki eyyyy Filistin bayrağı ile yasak olmasına rağmen İsrail konsolosluğunun önünde gösteri yapan kişiler, Türk askeri şehit oldu neredesiniz. 

Rusya 34 askerimizi şehit etti evde eşleriniz ile evlilik programı izliyorsunuz.

 İki gün evvel şehit olan özel harekât polisimiz İran tarafından vuruldu neden İran konsolosluğunun önüne gidip gösteri yapmıyorsunuz. Hadi Türk bayrakları ile İran büyükelçiliğinin önünde protesto gösterileri yapalım.

"İran Türkiye’nin dostu değildir ve yok olmalıdır."

"İran’dan petrol ve doğalgaz alımı derhal durdurulmalıdır."

"Halk bank dosyasından gelecek cezayı İran ödemelidir."

Türkiye İran toprakları içerisinde bulunan PKK kamp ve hastanesine hava harekâtı düzenlemeli ve yerle bir etmelidir.

Eyy Arap halkı ve Arap devletleri neden sesiniz çıkmıyor. 

Avrupa ülkelerinde uygunsuz partiler düzenlemekten açıklama yapmaya vakit bulamıyor musunuz?

Banane lan Araplardan, biraz da Türk milleti için sokaklara çıkıp gösteri yapınız.


                                                            Nazmi ÇELENK...

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum