Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Nazmi ÇELENK

Nazmi ÇELENK

Keskin Kalem.
nazmi@haberpars.com

İRAN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN ÜLKEDİR...

02 Nisan 2021 - 00:41

 

İran’ın devrim savaşçıları

İran devrim muhafızları (Kudüs savaşçıları) eski komutanı Kasım Süleyman’ı 3 Ocak 2020 de ABD eski başkanı Trump emriyle başarılı bir şekilde yok edilmişti. 

 

Bence Trump’ın yaptığı en başarılı hamle Süleyman’ın yok edilmesi emrini vermesiydi.

 Trump’ın su sözüne katılmamak mümkün değil” dun gece savaşı durdurmak için harekete geçtik, savaş başlatmak için harekete geçmedik. 

 

Onu ‘KATIL SULEYMANI’yi yakaladık ve isine son verdik.

ABD eski savunma bakanı Mark Esper bir açıklamasında bu operasyonu belirleyici bir savunma eylemi olarak nitelemiştir.

 

İran medyasının kabullenmek istemediği şey Suriye ve ırakta katil Süleymani’nin Sünni gruplara Irak ve Suriye’de açtığı savaş günümüzde de devam etmektedir.

Ortadoğu’nun en tehlikeli sakini Irandır. 

Rejim evlerde, sokaklarda binlerce muhalifi oldurdu, bu yozlaşmış ve sahte dindar takımı İran halkını yeni menfaatleri için sefilleştirdiler. 

 

Daima dış düşman algısından beslenmektedirler.

İran ne kadar uluslararası anlaşmalara sadık kalacağını açıklasa sinsice nükleer reaktörlerde uranyum zenginleştirme çabalarına devam ettiği yaptığı açıklamalardan anlaşılmaktadır. Iran anlaşmak için masaya oturur, anlaşmadan ayrılır. Sah’ın yetmişli yıllarda satın aldığı dört reaktörle yola çıkan molla yönetimi nükleer bir cephaneliğin yapı taşlarını özenle bir araya getirmeyi başarmıştır. 

 

Katil Kasım Süleymani görev yaptığı süre içerisinde PKK terör örgütünün kamplarını ziyarete gidip Türkiye aleyhine yapacakları terör eylemlerine açıkça destek vereceğini söylemesi unutulmamıştır.

 

Arap Dünyası Filistin Davası denilen siyasi borsayı istedikleri bicimde kullanmaktadırlar.

Türkiye özellikle AKP döneminde Filistin’e milyonlarca dolar destek yapmıştır ve bu desteğini devam ettirmektedir, FKO ise Suriye’nin bekâ kampında PKK terör örgütüne ilk kurulduğu yıllarda silah desteğini esirgememiştir.

 

 Şu an FKO PKK yi terör örgütü olarak tanımamakta biraz daha küstahlaşarak Türkiye’nin Irak ve Suriye’de işgalci konumundadır ve derhal terk etmelidir açıklamasını yapmaktadır. Maalesef ki AKP’nin ihvancı politikası ülkeyi Arapların eleştiri sakızı haline getirmiştir. 

Bence Filistin sorunu diye bir şey varsa bu Türk milletini ilgilendirmiyor sadece bazı öldürmelere insani açıdan bakarak açıklama yapmalıyız.

 

 Bizi ilgilendirmiyor. Araplar tarihin hiçbir döneminde Türk milletine samimi ve dost olmamışlardır. Osmanlının son dönemlerinde İngilizler ile ayni yatağa girerek arkamızdan ne hainlikler yaptığını yazmaya kalkarsam sayfalarca yer kaplar. 

 

Türkiye açılan yönünü Türk dünyasına çevirmeli askeri ve ekonomik anlaşmalar yapmalıdır hiçbir Arap ülkesi Türkiye’ye dost değildir.

 

 Bakınız, Suudi Arabistan asırlık düşmanımız Yunanistan ile askeri tatbikat yaparak ülkemize gözdağı vermektedir.

Suriye’deki iç savaşta Suriye’den çok Türkiye milyarlarca dolar zarar etmiştir, şayet açıklanan rakamlar doğru ise 30 milyar dolar Suriyelilere harcanmış her gün bu harcama devam etmektedir, hangi Arap ülkesi Suriyelileri kabul etmiştir. Ege denizini botlar ile geçmeye çalışıp öleceklerine ülkeleri için cephede savaşsınlar şehit olurlar. 

Nedir bu ya Suriye Arap aşkı?Vergi vermiyorlar, hastanelerde ücretsiz muayene olmaktalar adeta dokunulmaz olmuşlar, bu yetmiyormuş gibi bazı Suriyelilere vatandaşlık vermek ve emeklilere verilmeyen maaşı Suriyelilere vermek de neyin nesi anlamak mümkün değil


 

Nazmi ÇELENK


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum