Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Nazmi ÇELENK

Nazmi ÇELENK

Keskin Kalem.
nazmi@haberpars.com

ARAP ÜLKELERİ VE İSRAİL...

11 Mart 2021 - 17:45

 

İsrail ve Araplar

FKÖ ne " Filistin Kurtuluş Örgütü)  AKP ülkeyi yönetmeye başladıktan sonra yüz milyonlarca dolar yardım yapılmıştır, bu hain örgüt bile terörle mücadelede bizi yalnız bırakarak, Türkiye’nin Suriye ve ırakta yaptığı sınır ötesi harekâtını kınama açıklaması yapmıştır.

Bence Filistin kurtuluş örgütü (neyi kurtarıyorsa) ile İsrail arasındaki problemler bizi hiç ilgilendirmiyor, hatta İsrail’den yana bile olabiliriz.

Yaşanan gelişmelerde taraf olmamız gerekir, yaşanan hadiselere sadece insan hakları düşüncesiyle bakmamız gerekir. Aslında bunlara İsrail’in yaptıkları az bile.

Dünyanın herhangi bir yerinde yaşanan hadiselerde gösterilen tepki burası için de geçerlidir, ne oluyorsa bizi ilgilendirmez.

Eğer Arap ülkelerin ve Filistin’in İsrail ile tüm diplomatik ilişkileri tam olarak sorunsuz yürütülürse, tüm Arap ülkeleri Türkiye’yi düşman ülkeleri listesinde başa koyar.

Türkiye bölgesinde çıkarlarını korumak istiyorsa mezhepsel siyaseti bırakmalı ve İsrail ile iki ülkenin çıkarları için derhal ilişkileri düzeltmelidir.

Ülke çıkarları duygusallıkla yönetilemez ve korunamaz. İsrail silah bırakırsa yok olur Filistin silah bırakırsa barış olur

 

Arap ligi

Tersinden okursan para ligi diye de tanımlanabilir. Türk milletinin tarihsel surecinde ihanete uğradığı milletlerin başında Araplar gelmektedir.

3 Mart 2021 tarihinde mısır ve Suudi Arabistan’ın kararı ile toplanarak Türkiye’nin sınır ötesi askerî harekâtlarını kınayan bir açıklama yaptılar. 

Bu İngiliz himayesindeki örgüt 7 ülke tarafından temeli atılıp, bugünkü rakamla ülke sayısı 22'ye cikmistir. 22 üyenin en az 11 tanesinin birbirleri ile ilişkileri sorunludur, hatta aralarında savaş hali olan ülkeler bile vardır.

Türk milletini Araplar ile ortak değerlerde buluşturan ayni dine mensup olmamız dışında hiçbir şey olamaz.

Çünkü sürekli ihanete uğrayan biz olmuşuzdur, adeta güce tapan bir örgüt durumu var şu an.1977 yılından bugüne kadar yaptıkları tüm açıklamalarda Türkiye’yi kınamaktadırlar.

Günümüzde kurucu üye olan Suudi Arabistan varlığını borçlu olduğu ABD’nin el altından teşviği ile yanına kanton devlet BAE nin yanına alıp ülkemiz aleyhine faaliyetlerini sürdürmektedir, şu an Araplığı Türkiye aleyhine çalışan sivil toplum örgütü gibidir.

Suudi Arabistan son yıllarda özellikle genç kral Salman iktidarı eline aldıktan sonra PKK terör örgütüne askeri ve mali kaynak aktarmaktadır.

Değerli okuyucularımız sorarım size hangi Arap ülkesi PKK terör örgütünü kınamıştır ve terör örgütü olarak tanımaktadır.

Türkiye ise kendini hami zannederek Arapların arasındaki ikili ilişkilere müdahil olma arzusundadır, bu yaklaşım doğru değildir, bakınız Mısır ile ilişkilerimiz berbat durumda, Yunanistan gibi tarihi düşmanımıza kaptırmak üzereyiz. 
Akdeniz’deki varlığımızı sürdürmemiz adeta Mısır ile yapılacak anlaşmaya bağlı gibi bir tablo ortaya çıkmıştır.


  
NAZMI CELENK.

                               


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum