Reklam
Reklam
Mustafa ŞATIROĞLU

Mustafa ŞATIROĞLU

Prf. Dr. İstanbul Düşünce Enstitüsü Başkanı. Siyasetçi.
[email protected]

BU MİLLETİ HALA KOYUN YERİNE KOYANLAR VAR!..

17 Mayıs 2020 - 14:33

 Neymiş efendim? Birileri çıkıp siz laik rejim ve onu getirenler sayesinde namaz kılıyor, Kur'an okuyor, Camiye gidiyorsunuz'diye minnet ediyorlar. Oysa Osmanlı sonrası yeni rejimle birlikte; Kurutuluş savaşına bile katılan cüppeli, takkeli hocalar ve islami şahsiyetler savaş bittikten sonra grup grup idam edildiler. 
Peki neden? El cevap; yahudi ithal malı şapka ve ilgili kanun... 

Şapka takmak istemeyen cüppeli ve takkeli islam büyükleri idamla yargılanırken kendilerini şöyle savunuyorlardı: "orada bulunan türk bayrağını kaldırıp ingiliz bayrağını koymak devlete ve millete nasıl bir ihanet ise, yahudi adeti ve ithal malı olan şapkayı takmak da öyledir" dediler ve idam edildiler.
 
Rizeye giden Hamidiye Gemisi Rizeyi Bombaladı. Nedeni sadece yahudi sembolü bir şapka...
Bu zülüm ve despotizmin türküsüde var: "Atma hamidiye atma şapkada takacağum vergide vereceğum... 

Kıyafet vb şekilci kanunlardan dolayı öldürülenlerin büyük çoğunluğu fakir, yoksul ve mazlum insanlardı. Takım elbise ve kafada şapka, bunları parasızlıktan bile alamayanlar malesef idam edildiler...

 Bu arada İslam hukuku/şeriat ve Halifelik zaten kaldırılmıştı. Sonra 800 adet cami satıldı. Yarısına yakını kerhane, birahane, kumarhane, kahvehane oldu.

Bazıları yıkıldı. 
Bazısı da ahır oldu.
Sonra Ezan-ı Muhammediye arapçadan türkçeleştirildi ve dergahlar kapatıldı. Kur'an-ı Kerim yasaklandı. Ezanın Türkçe olarak okunuşu bir psikolojik baskı ve sindirme politikası aracı olarak 18 yıl sürdürüldü. Bu süre boyunca insanlar yahudiler gibi yaşadılar...    
       
 Sonra halkın adamı Adnan Menderes geldi. Camileri açıp cemaatle namaz kılmayı yeniden başlattı. Kur'anlar okunmaya başlandı. Ezanın da yine eskisi gibi arapça okunmasını sağladı. Düşünün bir imam sevinçten 7 kez ikindi ezanını okuyordu.

Bu da zülmün boyutunu açıkça ortaya koymaktadır. 
Ancak bu sevinç uzun sürmedi. Ve malesef rejimin bekçisi olduğunu zanneden caniler gruhu halkın adamı Adnan Menderesi idam ettiler. En kötüsü de astıkları ipin parasını ailesinden aldılar.

 O halde nasıl oluyor da biz laik rejim ve bekçileri sayesinde namaz kılıyormuşuz. Biz Menderes'le birlikte namazı ancak doğru dürüst kılabildik. Evet artık kimse bu Ümmet-i kandırmasın!

Artık eski koyun Anadolu insanı yok!!!...

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum