Reklam
Reklam
Mimar- Sadık Bayram

Mimar- Sadık Bayram

[email protected]

VİP Cehennem...

12 Şubat 2021 - 22:33


Unutkanlığı bol toplumların aynı golleri yeme olasılığı her zaman arka cebinde saklıdır. Dünya üzerinde başka bir toplum yoktur ki kendisine vaat edilen şeyleri kısa bir süre içerisinde unutup yeni ve bol kese vaatleri alkışlasın.

Gerek iktidarı gerek muhalefeti gerekse standart insan profiline baktığınız zaman bu denklemle bolca karşılaşırsınız.

Hatta bu insan topluğu artık limitleri o kadar yukarı taşımaya başladı ki bunu kendisine kol kanat gerenlere nankörlük ile de süslemeye başladı. İktidar partisine bakarsanız yola çıkılan bireylerin neredeyse tamamı iktidar düşmanı, ana muhalefet partisine bakarsanız cezaevine atılmış bir TSK mensubunun hayatı boyunca hayal edemeyeceği bir mevkide olmasına aracılık etmesinin ardından ayak üstü satışına denk gelmesini yadırgamayacaksınız.

İktidarın küçük ortağına baktığınızda ise yargılatmazsam namerdim sözüne bugün unutkanlık kisvesinin maske olduğunu görürsünüz. Hele bir de mezat satışında bile karşılaşılma olasılığı olmayan bir muhalefet içi satış var ki, bu nasıl unutulur sorusunun cevabı ya Alzheimer ya da geri zekalılık ile açıklanabilir.

HDP camiasının neredeyse kutsalı sayılan hatta Cumhurbaşkanlığı seçiminde tüm ülkeye vitrin yaptığı kişinin CHP' nin oyu ile cezaevine konması ile başlayan süreç zavallı ülkemde ‘’Cellat ile Aşk ‘’isimli filmin sahnelenmesine vesile oldu.

Partisinin liderini cezaevine koyduran zümre ile isimsiz evlilik yapıldığı gibi bu gölü atan parti de kişinin cezaevinde haksız yere tutulduğunu beyan eden söylemlere imza atmaya başladı.

Dediğim gibi unutkanı bol bir ülkede yaşadığımızı tahmin ediyordum ama bu kadar salağın varlığı bende hayal kırıklığı yarattı.

Size hizmetkar olmaya geldik diyenlerin hizmetçisi olduk para etmedi, vergi ödedik ödemeyenler affedildi para etmedi, hayatımızın en adrenalin saklı bedeni ile askere gittik ama sigorta primimizi bile devlete kendimiz ödedik yetmedi, yerli uçağımız göklerde dendi Airbus’a, Boeing’e kilo ile para verdikten sonra hedefimiz Ay oldu ama uçağımız olmadı.

 Yetmedi, bir siyasi parti 19 yıl üst üste seçim kaybetti ama birkaç vilayetin belediye seçimini alınca kazandı sandı ama yetmedi, bölünerek çoğalan patatesi bile ithal etmeye başladık.

Çiftçi ıslah olur sandık ama yetmedi, havaalanında onlarca insanımız öldü taksilere 100 dolar verdik yetmedi ve … Yetmeyecek.

Bu kadar aç gözlü ve makam ve mevki için şerefinden uzaklaşmayı kazanç sayan bir topluluk için hiçbir imtiyaz ve lüks yetmez.

Siyaset ülke için yapılırsa adı hizmet, bireyin kendisi için yapılırsa kısmet olur. Kısmetiniz bol olsun sevgili dokunulmazlar ama umarım gün gelir Hz Ömer'in adaleti ile size dokunan bir ahretteki sorguyu hatırlatacak bir vicdan dokunur.

Sizde ki hakkımı helal etmem için yalvarın çünkü Allah’ın adaleti ile baş başa kaldığınızda buna çok ihtiyacınız olacak.

VİP bile olsa yakar çünkü adı CEHENNEM.

Yazar
Sadık Bayram.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum