Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Mimar- Sadık Bayram

Mimar- Sadık Bayram

[email protected]

Kadınlar Neden Ucuzladı?

02 Ekim 2020 - 18:27

     Dünyada yazılı tarihin başladığı dönemle birlikte insanlık adına yaşanan büyük olayların çoğunluğunun arkasında hep kadınlar vardı.
İmparatorluklar onlar sayesinde kuruldu, peygamberler anneleri ile birlikte anıldı,

hep zarafet abidesi oldular, onlar için savaşlar yapıldı ama yaradan tarafından bahşedilen bu üstün özellikleri günümüzde kendi saçma sapan çıkarları ve tarihte hiç olmadığı kadar yaşadıkları acizlikler yüzünden heba olup gitti.

Dünyayı yöneten kadınlardan, evini veya erkeğini yönetemeyen insanlara dönüşmeleri tamamı ile kendi çıkarlarına hapsolmalarından sonra gerçekleşmeye başladı.

Büyük bir çoğunluğu devlet sayılabilecek ev idaresi yerine, çıkar yönetme telaşının peşine düşünce ucuz ve emeksiz yaşam yolunu seçmiş oldular.

Ev hanımı olarak yaşamak bir yana iş yaşantısı ile dahi barışık olamadılar.

Çalışmak yerine çalışacak ve ihtiyaçlarına imkan yaratacak kişilere hizmet etme anlayışı aldı başını maratona çıktı. Uğruna düello yapılan bireyler günümüzde öyle bir şekil aldı ki, her gün sebebi bilinmeyen saçma sapan cinayetlere konu olmaya başladılar.

Tüm bu olumsuzlukların sebebi nedir diye sorarsanız akla gelecek ilk şey kadınların kendi yaradılışlarına olan ihaneti ilk sırayı alır.

Büyük düşünür Cem Yılmazın dediği gibi Allah erkeği yaratırken gördüğü hatalardan sonra mükemmel olan kadını yarattı ironisi günümüz şartlarında sadece tebessüm olarak anılacak kadar dram boyutunu aldı ise de bunun sebebi tabii ki kendileri sayılacaktır.

Kılık kıyafette müstehcenlik kıvamına varan özgürlük anlayışı gizemi ortadan kaldırıp yerine teşhire imkan verdi ise, sırf değişiklik olsun diye olmadık cerrahi müdahaleler yapılıyor ise, sevgilisi ile tatile giden kadının cüzdanında öfke anında geri dönmesini sağlayacak bilet parası bile yokken o yolculuğa köle gibi çıkıyor ise, yaptığı evliliği yüzde elli şirket ortaklığı gibi düşünüp nafakayı gelecek garantisi gibi görüyor ise, çocuk doğurursam vücudum bozulur tezi ile gebeliğini bile neredeyse menopoz öncesine kadar erteleyecek kadar yaratanın verdiği ilahi özelliğe sırt çeviriyor ise kimse kusura bakmasın ama onları yeniden tahta oturtmak erkeklerin vazifesi olamaz.

Yalnız bir erkeğe alıcı gözle bakmak yerine yanında güzel bir hemcinsi olan erkeğe bakmak ve talep yaratmaya çalışma ucuzluğunu yaşamaları ise zaten başlı başına bir zavallılık örneği değil de nedir.

Kadınlar kendilerine aşık olan erkeklerle arkadaş, aşağılayan ile de sevgili olurlar tezi hiç de yabana atılacak bir teori olmadığı günümüzde ziyadesi ile ispat görmüştür.

Peki saydığım bunca olumsuz duruma karşı kadınların yapması gereken nedir sorusunun cevabını zaten bu olumsuzlukları sayarak beyan ettiğimi sanıyorum. 

Ama yetmez ille de bir çözüm sunulmalı diyorsanız yapılması gereken tek bir şey var. 
Bir peygamber bile yalnızca kadınlar tarafında dünyaya getiriliyor ise hayata hükmetmek hiç de zor olmamalı.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum