Reklam
Reklam
M.Vekili- Servet TURGUT

M.Vekili- Servet TURGUT

Millet Vekili- Stratejist. servet@haberpars.com

MAHKUMLARI ANLAMAK GEREK...

24 Nisan 2020 - 02:48

MHP Eski Genel Başkan Yardımcısı Turgut:

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) eski Genel Başkan Yardımcısı ve 19. dönem Konya Milletvekili Servet Turgut, bazı sivil örgütlenmelerin vatanseverlik postuna bürünerek toplumda bölücülüğe neden olduğunu söyledi.

 Turgut, bir basın açıklaması yaptı.
Gündeme ilişkin konuları değerlendiren Turgut, Ergenekon operasyonuna destek verdi, hükümlülerin yaşam şartlarının iyileştirilmesi gerektiğini söyledi.

Ülkenin dış tehdit altında olmadığını söyleyen Turgut, sivil örgütlenmeler kurup, silah üzerine öldürme ve ölmeye yemin edenlerin, bölücülüğü tetikleyerek ülkeyi kargaşa ortamına sürüklemek istediklerini ifade etti.

Bu kişilerin kurdukları derneğe 'Vatanseverler' adı koymalarının manidar olduğunu dile getiren Turgut, "Onlardan başka herkes vatan hainiymiş gibi bir psikoloji içindeler" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin ülkücü hareket içerisinde bulunanların, bu tür derneklere üye olmalarını engellediğini belirten Turgut, benzer yapılanmalardan her zaman uzak durduğunu ve durmaya devam edeceklerini vurguladı.

Bu arada, hapis yattığını hatırlatan Turgut, hapishanelerde hükümlülerin birçok sorunu bulunduğunu aktardı. Bu sorunların çözümü için Adalet Bakanlığı'na rapor vereceğini söyleyen Turgut, "Hapishanelerdeki en büyük sorun hükümlülerin hastalandığı zaman hastaneye gitme olanağı bulamamasıdır. Hasta olan bir hükümlü hastaneye gitmek için müdüriyete dilekçe yazar.

Dilekçeye cevap yaklaşık 1 hafta sonra gelir. 20 yıl hüküm giymiş tutuklu ile 3 yıl hüküm giymiş tutuklunun psikolojisi aynı değildir.
Ayrıca, hükümlülerin işlediği suçlarına göre ayrı değerlendirilmesi gerekiyor. Hükümlülerin mağduriyetin giderilmesi gerekiyor." diye konuştu.


(Cihan)

Kaynak: CHA

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum