Reklam
Reklam
M.Vekili- Servet TURGUT

M.Vekili- Servet TURGUT

Millet Vekili- Stratejist. servet@haberpars.com

Demokrasi Nedir?

06 Haziran 2020 - 20:38 - Güncelleme: 11 Haziran 2020 - 23:04

Sivil siyasetin devleti yönetme şekli, yani halkın siyasi iradesiyle çoğulcu katılımla, seçilmişlerin temsil yetkisine sahiplenmesidir.
 ..Demokrasiyle yönetilmenin Dünya Üzerindeki en gelişmiş ülkelerde olduğu ve başarı ile yürütüldüğü bir yönetim şeklidir.
 Demokrasilerde ülke bütünlüğüne karşı  başta terörizme, Kapitalizme, Emparyalizme karşı direnç göstererek kendi toplumunu mutlu etmenin adıdır, Demokrasi.
 Demokrasiyle yönetilen her  Devlet, kendi varlığını devam ettirmek üzere ,Kurumları olan Başta Adalet ve güvenlik işleyişini ayakta tutmak ve işleyişini sağlamak durumundadır .
Demokrasi Toplumun iradesiyle seçimle iş başına getirilen  siyasilerin bellirlenmesidir.
 Demokrasi; Yargı yoluyla icraatlarının denetlenmesidir .

......Türkiye cumhuriyeti , Demokrasiyle yönetilen bir sistemle yönetilmektedir. Aksaklıklar her ülkede olabileceği gibi Ülkemizdede zamanla örnekleri olabilir.
Örneklendirmek gerekirse, Türk milleti üzerinde yıllarca demokrasi adı altında  ve demokrasi'nin nimetlerinden faydalanılarak bir takım bölücülüge imkan verilmiştir.
Bu nedenle Bu topraklarda binlerce şehidimiz olmuştur .
Güvenlik güçlerimize kurşun sıkanlar, TBMM de Demokrasi adı altında seçilerek gelen Millet vekilleri zamanla terör estirmiştir.

 Ülkemizin gelişmesi, Birlik ve bütünlüğünü bozmaya yönelik şer odaklarından beslenerek ayakta duran terör örgütlerinin maşalarına temsilcilik ettiği defaaten görülmüştür.
 Hiç bir demokratik ülkede Ulusal güvenlik konusunda ödün verilmezken Demokrasi dışına çıkılmama adına Dışardan beslenen ,Yularları Şer odaklarının elinde bulunan, Ülkede terör estirip komuşu Ülkelerdeki karargahlarına çekilen Hain ve Alçak örgütlere İşbirlikçileri Demokratik yollarla seçilip meclisimizde bu örgütlerin masumane gösterme çabaları olsa-da Türk Milleti asla bu oyunlara, bu tuzaklara düşmemiştir.
Toplum bu bölücü zihniyetlere pirim vermemiş Devlet ise, bu demokratik seçimle gelenlerin ülkenin Milli ve Manevi değerlerinin dışında Terörizme ve Terörizme yardım eden bu fikirlerle yer edinmeye çalışanları ayıklamayı başarmıştır.

 AB ve ABD gelişmiş ülkeler olarak Demokrasinin en güzel yaşandığı ülkeler olarak gösterilirken Ülke bütünlüğünü bozacak, Ulusal güvenliğin tehdit oluşturduğu her türlü eylemi henüz harekete geçmeden İlgili kurumları ile başını ezmiştir.

Bir çok ülkede Terör suçu en ağır şekilde cezalandırılırken, Ülkemizde Devletin kolluk kuvvetleri başta olmak üzere masum ve savunmasız insanlarımıza yönelik saldırılar Yine kolluk kuvvetlerimiz tarafından Demokratik yollarla engellenmeye çalışıldığında dahi suçlamalar en ağır bir dil ile gelerek  polis devleti  olduğumuz ifade edilmiştir.

Bu gelişmiş ülkelerde en sıradan toplumsal olaylarda polisin acımasızca kullandığı orantısız güce sempatiyle bakılırken, Ülkemizde Hain terör Örgütü Fetönün organize ettiği Hendek, Çukur, Gezi eylemleri, Hatta 15 Temmuz hain kalkışmada toplumun refleks olarak sokağa dökülüp Hain kalkışmaya dur demesini bile içine sindiremeyip Ülkemizi Polis devleti gibi göstermeye çalışmalarını anlamak mümkün değildir.
Fransada baş gösteren sarı yeleklilerin protestolarına Orantısız güç kullanarak Onlarca göstericiyi Öldüren polislerini ayakta alkışlayan AB ülkeleri , Masum vatandaşlarımızı, Polis ve Askerimizi şehit eden terör örgütlerine verdiğimiz mücadeleyi ise Demokrasi dışı tutum olarak Dünyaya lanse etme çabaları artık kabul görmemektedir.

İşte özgürlük ve hürrüyet ülkesi  olarak bilinen ABD denen ülkede Siyahilere dönük sıradan bir polis uygulamasında Boğazına basılarak Öldürülen bir genç için toplumun haklı refleksi olan protestolara karşı yine orantısız güç kullanan polis için bu kez halk tüm eyaletlerde ayağa kalkarak Demokratik olmayan polis müdahalesi için çıktığı sokaklarda yine polisin şiddetine maruz kalınca halk isyana kalkıştığı gibi yağma ve talan baş göstermiştir.

Çaresizlik içindeki dünyanın bu süper gücü olarak bilinen devlet Dünyanın bir çok ülkesini kan gölüne çeviren Askeri'ni sokağa indirmiştir.

 Nihayetinde asker sahada .
Fransa ,Almanya ,Belçika ,yani insan hakları hukuk diyen AB ülkeleri her fırsatta iç bünyemize fitne sokan ülke içindeki ajanlarıyla satın aldıkları maşaları kullanan  bu ülkelerde işte demokrasi bu kadar.
Bizi rahatsız eden nokta ise Ülkemizde Milli irade yani halkın iradesi ile seçilen Hükümetin terör ve terör olaylarına Demokratik bir çerçevede yaklaşımını gördükleri halde Ülkemizi polis devleti gibi göstermeleridir.
Başta hendek, Çukur, Gezi olayları ve 15 Temmuz hain kalkışmada parmağı olan ülkeler dahi gördü-ki can pazarının yaşandığı olaylarda dahi bu Asil millet yağmalama yolunu hiç bir defa tercih etmemiştir.
Halk oyunun, oyunların, tuzakların, kurulan tezgahların farkındadır. Terörün nereden, kimlerden, hangi kaynaklardan beslendiğinin farkındadır.

Meclisimiz ise, PKK, YPG, PYD gibi terör örgütlerine sırtını yasladığını söyleyen şer güçlerin maşaları olarak seçilmişlere dahi demokrasi içinde yanıt vermektedir.
Bu tutum ve davranış ise adeta dünyaya demokrasi dersi niteliği taşımaktadır.
 Kısaca her Devlet kendi varlığını korumak için mücadele eder ve edecektirlde.
Türk milleti üzerinde oynanan oyunlar bitmeyecektir .

Güçlü Türk milleti bu oyunları her defasında bozacaktır .
Türk milletinin devleti güçlü oldukça bir gün mutlaka  halkı beklediği huzuru bulacaktır.
 Terörizmin kafası görüldüğü yerde koparılacaktır .
Teröre destek verenler Basın'da, Görsel Medya'da, Siyaset'te , Ticaret'te,  toplumun her kesiminde hukuk önüne çıkarılmalı ve gereken yapılmalıdır .

TBMM 3  vekilin vekilliklerini düşürmüştür .
Gerekçesi açıktır. Başta Türk Milleti'nin, Yüce Tür Adaletinin uygulandığı  mahkemelerinde yargılanmışlar ve ceza almışlardır .
Yasa gereği TBMM de bulunmaları mümkün değildir .Hukuk izleyecek ve TBMM kirlilikten ve terör destekçilerinden temizlenecektir .

Bu arada CHP  ise artık Ulusalcı kimliğinden uzaklaşmış, terörizmin destekçiliğine soyunmuştur .
Başta Kılıçdaroglu ve ekipi milletin gönlünden silmiştir . Türk milleti bir bütün olarak (Kürdü, Çerkez’i, Alevi ve Sünni Diyerek ayırıştırılmaya çalışılan her kesimi ile Gürcü ve Lazıyla ) dahada bilinçlidir ve bir bütündür .
Ve  artık hep bir ağızdan "Ne mutlu Türk’üm" ifadesinde kendilerini ifade etmektedirler.
 Asla bölmeye, bölünmeye fırsat vermeyeceklerdir.

Her türlü  tuzağa, oyuna karşı ülke bütünlüğüne sahiplenmişlerdir .

........... Başta Ülkücü hareket ve siyasi partimiz MHP, her dönem  ülke bütünlüğüne sahiplenmiş, hukukun üstünlügüne inanmış, demokrasi mücadelesi veren örnek  bir harekettir .
Liderimiz Devlet Bahçeli ise iyi bakıldığında, Olaylar ve yaşananlar incelenip görüldüğünde onun gerçek bir  Demokrasi kahramanı olduğu anlaşılacaktır .
Tanrı Türk Milletini, Devletini Korusun ve Yüceltsin.
Servet Turgut.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum