M. Kemal GÜNAY

M. Kemal GÜNAY

Yaşam - ak.
mkemal@haberpars.com

Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin

29 Mayıs 2020 - 12:42

1990 lı yılların başında Sovyetler Birliğinin dağılması ile Azerbeycan Özbekistan Kazakistan Türkmenistan bağımsızlığına kavuşmuş bizlerde tarifi mümkün olmayan heyecan ve mutluluk yaratmıştı.İlerleyen günlerde bu soydaşlarımızın evlatları Ülkemize eğitim ve öğrenim için gelmeye başladılar ve dolayısı ile de onları tanımanın görmenin birarada olmanın mutluluğu ile adeta kendimizden geçmistik.

Özellikle Azerbaycanlı kardeşlerimiz ile çok iyi anlaşıyor bir ve beraber hareket ediyor,onları ve diğer kardeşlerimizi kendimizden ayrı görmüyor,onların meselesini kendi meselemizmiş gibi görüp onlara yardımcı olmaya çalışıyorduk.Adeta et ve tırnak gibi olmuştuk.Aramızdaki selamlaşmalar,kucaklaşmalar çok samimi ve içtendi.

Öyleki okulumuz Dev-Sol un hakimiyeti altında idi ve yıllardır GÖRÜKLE KAMPUSU nda var olmanın mücadelesini veriyor idik.Hemen hemen kavgasız gürültüsüz bir günümüz yoktu.

Okuma ve eğitim özgürlüğü ve hakkımız bu örgütün militanlarınca alabildiğine engelleniyordu.

Türk Cumhuriyetlerinden gelen kardeşlerimiz bu açıdan bize çok büyük bir moral destek sağlamış özellikle Azerbeycanlı kardeşlerimiz bu noktada bize omuz vermiş GÖRÜKLE KAMPUSUNU dev-sol a dar etmiştik.Polise Askere kurşun sıkanlar Polis Asker koruması ile kampustan çıkmak durumunda kaldılar.Ve kampusa huzur ve güvenlik geldi.

Azerbaycan ın bağımsızlık yıldönümü Kutlarken Bu anılara ve yaşadıklarımıza kısaca değinmeden,hatırlamadan ve hatırlatmadan geçmek istemedim.

Bu vesile ile Azerbaycan ve Azerbaycan lı gardaşlarımı kutluyor selamlıyorum.
Elim bir trafik kazası sonucu kaybettiğimiz can gardaşımız TUGRUL ALİZADE ve Hastalık neticesin kaybettiğimiz BAHTİYAR (BABO)kardeşimize de Allah tan rahmet diliyorum.

Azerbaycan ve Azerbaycanlı gardaşlarımız CAN dır,CANANIMIZDIR varolsunlar,sağolsunlar.
Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin

YORUMLAR

  • 0 Yorum