Leyla DÜZEL

Leyla DÜZEL

YAZAR - ŞAİR - SİYASETÇİ.
leyla@haberpars.com

KAHPE DÜZENİN YİĞİT ÇOCUKLARI...

03 Ekim 2021 - 22:25

Ve Amerika Türkiye'yi ele geçiremeyişindeki suçluyu buldu.

Geçmişte de tek derdi Türkiye olan Yunan kökenli Dina Titus Amerikan Temsilciler Meclisine Ülkü Ocakları terörist bir organizasyondur araştırılsın demiş. Ve bu tak şak işlemi ile kabul edildi. Görev ABD Dışişleri Bakanlığı'nda. Ülkü Ocakları Eğitim Ve Kültür Vakfı hakkında rapor hazırlamaya başladılar.

Peki Ülkü Ocakları ve ülkücüler ile dertleri ne?

Kasım 2020'de Fransa Ülkü Ocakları nefret söylemi ve şiddet nedeniyle yasaklanmıştı. Almanya ve Hollanda'da da benzer eylem çağrıları yapıldı. Mayıs 2021'de Avrupa Parlamentosu, Avrupa Birliği'nin 27 üye devletini de ocakları terör örgütü olarak tanımlamaya çağırdı. Şimdi de Amerika sahnede. 

Türk Milleti bu kuşatmayı elbet yaracaktır. Ama ülkücüleri saf dışı ederek değil, haklı davalarında yanında durarak bunu birlikte başaracağız. Ülkü Ocakları ve MHP gücünü Türk Milleti'nden aldığı gibi Türk Milleti de gücünü Ülkü Ocakları ve MHP'den alır. Toplumun her katmanında mutlaka bir bardak olsa da ocak çayı içmiş milyonlarca insanımız var. Halkımızın dik duruşu ile yalanları bir bir yıkacağız ve Turan'a ulaşacağız. 

Onlar oyun kuracak, biz bozacağız ve oyun boza boza yol alacağız. Türkler asırlardır bize duyulan bu kine alıştı ve sağ kalma yöntemleri geliştirdi.

FETÖ, CIA, Yunan ve Ermeni Lobileri sırt sırta vermiş görünüyor. Cumhur İttifakı’nın güçlendirdiği Türkiye Cumhuriyeti'ni akıllarınca teröristler ile işbirliği yapıyor zeminine çekecek ve çıkan sonuç pozitif olursa Türkiye'yi yargılayacaklar. Bunu başaramazlarsa da Türk Hükümeti üzerinde baskı kurmuş olacaklar.

Sedat Peker'in Türkiye'yi uyuşturucu ile ilişkilendirmesi de açılacak davaya ilave edilecektir. 

Hâla düzeltilmeyen Wikipedia'ya göre Ülkü Ocakları zaten terörist bir oluşum ve gelirini uyuşturucudan elde ediyor. Bu günlerde internete Grey Wolf veya Ülkü Ocakları diye girenler Avrupa ve Amerika haklı bir adım atmış der. Sol ve Türk'e düşman bir beyinden çıkma olan iftiralar dolu tanıtımın yetkililerimizce acilen güncellenmesi gerekmektedir. Çünkü bu yalan açıklamalar gün gelir aynı dosya içinde buluşturulur. Yabancıların beyinlerinde yıllardır bu site sayesinde hakkımızda negatif algı oluşturmayı başardılar.

***

Birkaç ay önce Amerika'nın bir teklifi vardı. Afganistan Havaalanını Türkiye'ye teslim etme konusu. Bize teslim edince NATO uçakları ile uyuşturucu sevkiyatı yapacaklardı. Türkiye'yi suçüstü yapma planları TSK'nın şartlar olgunlaşmadı diyerek ağırdan alması neticesi Afganistan’dan ardlarına bakmadan kaçışları ile başlarına geçti.

Şimdi de başka bir yerden saldırdılar. Dertleri illa bizi terörist devlet ilan edecekler.

Tam bir kahpe düzen değil mi bu?

Peki her yerde karşılarına çıkan oyunlarını bozan kim?

MHP'nin Lideri Devlet Bahçeli. 

Ve ÜLKÜ OCAKLARI EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI'nın yiğit Ülkücüleri.

Kurdukları oyun sonucunda Cumhurbaşkanı Erdoğan veya Devlet Bahçeli Cumhur İttifakı’nı bozacak ve  güçten düşen hükümet onlara yem vaziyetine gelecek. İşte o zaman bugün Erdoğan nefreti taşıyanların onunla ittifakta yer almak için nasılda kapı aşındıracaklarına şahit olacağız. Belki de hükümeti böyle köşeye sıkıştırıp parlementer sisteme dönmeyi hayal ediyorlardır.

2023 seçimleri öncesi Türk Siyasi hayatı nelere şahit olacak yaşayıp göreceğiz. 

Türkiye sıkıştırıldığı her durumdan güçlenerek çıkmıştır. Lakin bunun için MHP'ye ve Ülkücülere ihtiyaç vardır. Onların tavizsiz dik duruşu sayesinde 15 Temmuz gibi  bir felaketten Türkiye Cumhuriyeti güçlenerek çıkmıştır. Türk Milleti ülkücüleri sever ve bir tek onlara sırtını dayayabileceğini bilir. 

Milliyetçiler ve ülkücüler her daim devletinin yanında koruyucu güç olmuştur. Münferit olaylara ülkücüleri karıştırmak isteseler de kendine ülkücü süsü vermişler failleri çıkmıştır. Camiamız mafyavari tiplere mesafelidir. Lider Devlet Bahçeli Akademisyen kimliği ile ocakları Başbuğ Alparslan Türkeş'in dediği gibi YÜKSEK KARAKTERLİ İNSAN yetiştirme temeline oturtmuştur.

Ocaklarda, İslam dinine bağlı, ahlaklı ve kültür düzeyi yüksek gençler yetişir. Atatürk’ün ilke ve inkilapları ile laik Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni korumak ve Türk Töresi’ni nesillerden nesillere aktarmakla görevlidir. 

Vakıf kimliği ile bir Sivil Toplum Kuruluşudur. Katılım gönüllülük arz eder. Kanunlarla çevrili kuralları ve hiyerarşisi vardır. Ocaklara gidenlerin suç işleme oranı çok düşüktür. Uyuşturucu kullananı hiç yoktur hatta satanların baş belasıdır. Çünkü ülkücüler devletini, milletini, güvenlik güçlerini sever ve sayar. Üniversiteye gitmeyi teşvik eder ve derslerinde yardımcı olur. Eğitim alanında buluşlar yaparak gençleri teknoloji ile ileri seviyeye taşır. Ocağa giden gençler birlik ve beraberlik ile arkadaşlık ilişkilerini geliştirirken Türk Tarihini öğrenir. Aynı zamanda yangında, depremde, su baskınında en çabuk organize olan ve halkın yardımına koşan ve çevresindeki yoksul halka iyilik saçan bir oluşumdur. 

ÜLKÜ OCAKLARI BU MİLLETİN EVLATLARINI İTE, KÖPEĞE YEM ETMEDİĞİ İÇİN HEP ÜZERLERİNE OYUN KURULAN YERDİR. 

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, bünyesinde çıkarmış olduğu yayınlar konusunda da bir ilke imza atarak Ülkü Ocakları dergisini, 199. sayısından itibaren İngilizce, Rusça, Arapça ve Farsça olmak üzere dört farklı dilde yayımlamaya başladı. Bu adım diğer ülkelerde Ülkü Ocaklarının faaliyetlerini takip etmek isteyen medyayı, siyasetçileri, devlet adamlarını, sivil toplum kuruluşlarını ve soydaşlarımızı “iletişim konusunda” buluşturma adına anlamlı olmuştur. Yabancı ülkelerin kulaktan dolma, yönlendirmeye dayalı “Ülkücüler” tanımı yapmasının önüne bu yayınlar büyük ölçüde geçecektir.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım “Başta Rus, İran ve Arap coğrafyalarında yaşayan soydaşlarımız ve dünya üzerinde farklı devletlerin vatandaşlığı altında yaşayan tüm Türk milleti olmak üzere; dünya milletlerine Ülkü Ocaklarının irfanını, mücadelesini ve Türk’ün fikrini duyurmayı hedefliyoruz.” ifadeleri ile ocakları bir üst seviyeye taşımıştır.

***

Temsilciler Meclisine sunulan tasarının sahibi Yunan kökenli bayanın aslında yarası derindir.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım göreve geldiğinin 2.ayında Sayın Devlet Bahçeli’nin talimatıyla 9 Eylül 2020 İzmir'in Kurtuluş Günü'nde bir gösteri düzenlemişti.

“İstiklal İçin Kararlılık” yürüyüşünü çok disiplinli ve intizamlı bir şekilde organize etmesi Yunanistan’da bile yankılanmıştı. 12 Ada’yı temsilen 12 grup oluşturulmuş ve her bir grupta 81 ili temsilen 81 Ülkücü genç yer almıştı. Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım’ın yürüyüş programındaki “Gündoğdu Meydanı’ndan açıkça ifade ediyoruz ki bu yürüyüş; Ege ve Akdeniz’de çevremizi kuşatmak isteyen küstah Yunanistan’a, Türk gençliğinin uyarısıdır. Liderimiz Devlet Bahçeli’nin ifadesiyle, ‘Yunanistan’ın, denize dökülme isteği kabarmıştır.’ Türk milleti, Mavi Vatan’ın istiklaline baş koymuştur ve milli yemininden asla vazgeçmeyecektir.” mesajını herkes almıştı.
         
Lakin aynı zamanda hedef haline de gelmişti...

***

Şükür ki hükümet Amerika'nın bu çirkin kararına üst düzeyde tepki vererek milliyetçileri yalnız bırakmadı. Böyle bir hareketi tüm ülkücüler bekliyordu.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, ABD Temsilciler Meclisinin, Ülkü Ocaklarının bir terör örgütü olup olmadığının araştırılmasını da öngören 2022 ABD Ulusal Savunma Yetki Yasasının kabul etmesine ilişkin soruya yazılı cevap verdi.

Kararın esefle karşılandığın belirten Bilgiç'in 29.09.2021 tarihli açıklaması şöyle.

"2022 ABD Ulusal Savunma Yetki Yasası'nın Temsilciler Meclisinde onaylanan metninde, 'Bozkurtlar/Ülkü Ocakları'nın bir terör örgütü olup olmadığı hakkında ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından rapor hazırlanmasını öngören bir maddenin de yer alması esefle karşılanmıştır. Yasanın nihai metni henüz ortaya çıkmamış ve onaylanmamış olmakla birlikte, asılsız ithamlar içeren ve ABD ile aramızdaki köklü müttefiklik ilişkisine yakışmayan böyle bir talebin ABD Kongresinin bir kanadında kabul görmüş olması dahi son derece üzüntü ve endişe vericidir."

Bilgiç, daha önce Türkiye karşıtı lobilerin Avrupa'da da uyguladığı bu girişime bazı çevrelerce sahip çıkıldığını belirterek, "Her şeyden önce terörizmle mücadeleye zarar vermektedir. Başta müttefikimiz ABD olmak üzere terörle mücadelede samimi olan tüm ülkelerin, bu tür hayal ürünü ve art niyetli iddialara prim vermek yerine, PKK/PYD/YPG ve FETÖ dahil gerçek terör örgütlerine karşı kararlı bir şekilde mücadele etmeleri gerekmektedir. Bulundukları ülkelerde uyum içinde yaşayan soydaşlarımıza yönelik bu tür yanlı yaklaşımlar kabul edilemez." değerlendirmesinde bulundu.

Bilgiç, "Beklentimiz, bu izansız talebin yasanın Kongre’de kabul edilecek nihai metninde yer almaması ve ABD’deki Türk toplumunun örgütlenme ve ifade özgürlüğünü kısıtlayıcı uygulamalara sebebiyet verebilecek her türlü girişimden kaçınılmasıdır." ifadelerini kullandı.

***

Yazımın ana karakteri Ülkü Ocakları olduğu için son sözü Ülkücü Ocakları Genel Başkanının bu konu hakkındaki açıklamasına bırakıyorum. 

"ABD politikalarının bir görünen yüzü vardır bir de arka planda, asıl maksat ve hedefleri kapsamına alan insanlık dışı uygulamaları, sinsi ve illegal projeleri bulunmaktadır.

Çocukları terör eylemlerinde kullanan PKK/PYD/YPG’ye açıkça destek vererek silah ve teçhizat veren ABD yönetimi, geçmişte olduğu gibi bugün de savaşlarda ölen milyonlarca insanın sorumlusu, mazlumların gök kubbeyi inleten çığlıklarının ise en büyük sebebidir.

Bu yalın gerçeğe rağmen, ABD’nin terör örgütlerine kucak açarak onları himaye etmesi, ülkesinde FETÖ elebaşlarının cirit atması, samimiyetsizliğinin, pişkinliğinin ve iki yüzlülüğünün apaçık beyanıdır. PKK/PYD/YPG/FETÖ'yü koruyup, kollayan bir ülkenin neyine itibar edelim?

Sözde müttefik ABD’nin, Güney sınırımızda terör örgütleriyle neleri planladığına, Doğu Akdeniz’de karşımızda nasıl durduğuna, Batı Trakya'daki askeri yığınağa bakınca içi boşaltılmış, sütunları kırılmış bir hukuk ve demokrasi girdabında olduğunu açıkça idrak ediyoruz.

Türk milletinin göz bebeği olan Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı'nın faaliyetlerini, terör örgütü sıfatları ile bağdaştırmaya kalkan ABD Temsilciler Meclisi; Ermeni işgalciliğine destek veren ve Türk-İslam düşmanlarına kucak açan emperyalizmin merkezi bir yapısıdır.
Ülkü Ocaklarının araştırılması tasarısını hazırlayan Yunan kökenli Dina Titus adlı Türk düşmanı, Türk milletine karşı yürütülen faaliyetlerin başaktörü olarak yer alıyor. Okun geldiği yöne bakınca Türk milletine kurulan tuzakların hep aynı mahfillerden çıktığını görüyoruz.

Dina Titus, Azerbaycan’ın haklı mücadelesini verdiği Karabağ Savaşı’nda "Türk yapımı insansız hava araçlarında Amerikan teknolojisinin kullanımına ilişkin soruşturma" talep ederek, Ermeni yanlısı bir tutum takınmıştı.

Titus, bunların yanında, Türkiye’de üretilen İHA’ların ABD’nin çıkarlarını zora sokacağını belirterek ABD Dışişleri Bakanlığı’ndan Türk İHA’larına ilişkin kapsamlı rapor sunulmasını isteyen tescilli bir Türk düşmanıdır.
Ülkü Ocakları ile ilgili tasarıyı sunan Dina Titus’un, FETÖ'nün manevi oğlu Enes Kanter ile tasarı öncesi görüştüğünün ortaya çıkması Ülkü Ocaklarının içte ve dışta ne denli bir saldırı altında olduğunun açık bir göstergesidir.

Bu muhasım odakların; Türklüğün yegâne muhafızları, dünyayı titreten ecdadın torunları, insanlığın değer ve vicdan neferleri olan Ülkücüleri hedef alması bizleri hiç şaşırtmamıştır. Ülkü Ocaklarını hedefe koyanlara karşı Türk-İslam davamızı nizam-ı âlem uğrunda sürdüreceğiz.

Ülkü Ocakları Türk milletinin 57. Alayıdır. 57. Alay Çanakkale’de albayından erine kadar şehit düşmüş birliğimizin adıdır. Eğer bir gençlik teşkilatı kendini böylesine ulvi bir yapıyla özdeşleştiriyorsa, o milletin geleceğinden asla endişe edilmez.

Ülkü Ocakları; Liderimiz Sn. Devlet Bahçeli Bey'in emrinde çift başlı Selçuklu Kartalı gibidir. Bir tarafı Doğu’ya diğer tarafı Batı’ya bakar. Doğu’da ve Batı’da, Türk milletini ufukların ötesine taşımak için mücadele etmektedir.

Yılmayacağız,

Yıkılmayacağız,

Başaracağız!"

***

ADI OCAK, DUMANININ TÜTMESİNE KİMSE MANİ OLAMAYACAK.

KAHPE DÜZENİN YİĞİT ÇOCUKLARI, YAŞASIN ÜLKÜ OCAKLARI.

YORUMLAR

  • 0 Yorum