Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
İrfan ERMİŞ

İrfan ERMİŞ

ermis@haberpars.com

Keşke Kaya Gibi Durabilseydin...

13 Nisan 2021 - 21:33

 

Keşke ‘KAYA’ gibi...

Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu(SAMKON) Genel Başkan adayı olan iş adamı Hasan Kaya Aşçı, başkanlık görevine seçilmesi halinde hayata geçireceği projeleri tek tek açıkladı.
Projeler içinde kulağa hoş gelen çok güzel şeyler var ve Allah var Sayın Aşçı’ya yakışacak vaadler ama bunu yapmak için illa Genel Başkan olmak gerekmiyor, Samsunluluk ruhu taşımak gerekiyor. 

Sayın Kaya Aşçı Başkanımız bizim zaten gönüllerde başkanımız zaten SAMKON’un onursal başkanı ve her şeyden önemlisi Türkiye’nin her neresinde hatta yurt dışında bile yaşayan Samsunluların ‘KAYA ABİSİ’ kendisi ile karşılaştığımda hiç başkanım demiyorum çünkü Başkanlık gelip geçici makamlardır ama Abilik makamı gönüllerin baş köşesidir. 

Bunları dedikten sonra sözü şuraya getirmek istiyorum, Kaya abi keşke aday olmasaydı gönüllerdeki ‘Abilik makamını’ terk etmeseydi ama ne diyebilirim herkesin kendi tercihi. 
Bir ikincisi, yaş kemale ermiş, şan görmüş, şöhret görmüş, mal mülk servet görmüş, zenginliğin en üst zirvesinde sefasını yaşamış ve bunları kendisi yaşarken, hemşerilerini de ihmal etmemiş dara düşenin elinden tutmuş, karınca kararınca maddi manevi destek olmuş yani kısacası yorulmuş ve işte sırf bunun için bile diyorum ki; KEŞKE ADAY OLMASAYDI...

Dursaydı arkasında Sezgin Gümüş’ün O’na sahip çıksaydı, Sayın Gümüş’ü bir ‘rakip’ gibi değilde, bir kardeşçesine kucaklasaydı. İnanın gönüllerdeki muhabbeti saygınlığı kat be kat artacaktı. 
Şimdi ne oldu Samsunlular ‘KAYA AŞÇICI’ veya SEZGİN GÜMÜŞÇÜ’ olarak ikiye bölündü! Bir fani makam uğruna yetmiş sene yer edindiğin gönüllerden inmeye değer mi Kaya Abi?


Seni de sever sayarım, muhabbetim var, dostluğum var ama lütfen yanlış anlama biz artık yaşlandık be abi, bu makamlar artık bize göre değil, gençler çok daha güzel yakışıyorlar! O’nlara biz sadece tecrübelerimizle yanlarında olmak, onlara maddi manevi destek vermek çok daha şık ve yakışıklı olurdu çünkü biz bir parti yada kanarya kuş derneği değiliz, nüfusunu 3 milyonu aşmış hatta gurbettekileri de hesaba katarsak yaklaşık 10 milyonluk SAMSUN’uz ve Samsunluyuz..

Kabul et lütfen biz evden çıkıp, makam arabamıza binene kadar Sezgin Gümüş, Boğaz Köprüsünü geçmiş olur. 

Seni seven bir Samsun sevdalısı kardeşin olarak senden ricam. Vakit geçmeden kongrede çık Samsunlunun huzuruna, kaldır Sezgin Gümüş’ün elini, “Genel Başkanımız Sezgin Gümüş” de ve Sezgin Gümüş’de çıksın “Ömür boyu onursal genel başkanımız Kaya Aşçı Ağabeyimiz” desin ve tüm Türkiye Samsunluların bu muhteşem dayanışmasını görsün. İşte o zaman Samsun güzel olur, işte o zaman Samsunlular aranılan, imrenilen insanlar olur. 

Yine de sen bilirsin Kaya Abi ve keşke Sezgin Gümüş’ün arkasında bir KAYA gibi dim dik durabilseydin...

YORUMLAR

  • 0 Yorum