Reklam
Reklam
İrfan ERMİŞ

İrfan ERMİŞ

[email protected]

Hayırdır Birader...

13 Nisan 2021 - 21:37

Edirne’den Kars’a yani Türkiye’nin bir ucundan diğer bir ucuna, binlerce onbinlerce hizmetler yapıldı.
Otoyollar, köprüler, barajlar, tüneller, hastaneler hatta okullar, üniversiteler...
Vesaire say say bitmeyen hizmetler.
Bunların yanında yüzde 80’i başarılı dış politikalar ve başarılı terörle mücadele sayesinde oldu. İçerde ve dışarda sayısız askeri operasyonlar…
Ege, Akdeniz, Karadeniz’deki sismik araştırmalar vs.
Burada bir parantez açayım, bunların hepsi çok ciddi paralar harcanarak yapılıyor.

Ve siz CHP bunların hepsine “Hayır” dediniz, mahkemelere gittiniz, şikayetler ettiniz, yetmedi Ankara’dan İstanbul’la yürüyüş bile yaptınız. Yetmedi, gittiniz yırt dışına yani emperyalist babalarınıza ülkemizi şikayet ettiniz.
Hangisini sayayım?

Yıkamadınız işte tam aksine sürekli her hareketinizle AK Parti’nin oyunu artırdınız. Parti yüzde 34 ile hükümet oldu, şimdi ise partinin Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan yüzde 52 gibi ciddi bir oy alarak Cumhur Başkanı oldu. Halk size ve güttüğünüz politikalara inansaydı, bugün AK Parti’nin oyu yüzde 30’larda belki daha da aşağıda olurdu.

Bu kadar gürültüye rağmen sizin oyunuz kaç? Yüzde 20 belki de daha da aşağı! Kuyruğunuza 5 parti daha taktınız, toplamınızın oy oranı AK Parti’nin oyu kadar yok.
Ben her zaman söylüyorum CHP gibi ana muhalefet her ülkeye nasip olmaz. Biz bu partiyi ve genel başkanını el üstünde tutalım da, CHP’yi bir an önce yerin dibine batırsın...
*
Felaketleri bile siyasi malzeme yaptınız. Soma’dan Afyonkarahisar’a, Van depreminden Elazığ depremine ve en sonuncusu İzmir depreminde şovlar yaptınız, iktidarı yerden yere vurdunuz. Dünyayı kasıp kavuran Covid-19 yani koronadan bile algı oyunları çıkarttınız. Size sadece tek kelime utanın diyebiliyorum...
*
Dedim ya; her şeye “Hayır” dediniz ama hiç bir şey elinizden gelmedi, çünkü millet yemedi, millet size inanmadı!
Son 20 yılda binlerce, onbinlerce kanun değişti, yasa değişti hatta sistem değişti. Sistem değişirken de sizler, her şeye olduğu gibi buna da karşı çıktınız, “Yaptırmayız” dediniz. Elimizden bi şey geldi mi? Gelmedi. Niye gelmedi biliyor musunuz? İnanın millet sizi hiç ciddiye almadı.

98 yıllık parlamenter sistem değişti “Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi” oldu. Siz buna da “hayır” dediniz mi? Dediniz ne oldu? Elinizden hiç bir şey gelmedi ve sistem tıkır tıkır işliyor.
*
18-20 yılda Adalet ve Kalkınma Partisi’ni, onun genel başkanını yıpratmak için elinizden geleni yaptınız. Kendi gücümüz yetmedi dış güçlerden destekler aldınız. Emperyalist patronlarınıza “Bu kez yıkacağız” sözleri verdiniz ve yıkamadınız, hükümeti düşüremediniz! Olaylar çıkarttınız, Doğu ve Güneydoğu’yu ayaklandırmaya çalıştınız, tutmadı. Gezi olaylarını faaliyete soktunuz, oradan da boyunuzun ölçüsünü aldınız. MİT tırlarını durdurdunuz, devlet görevlilerini ters kelepçe esir aldınız! Peki bir sonuca vardınız mı? Elbette hayır! Çünkü partinizin genel başkanı gibi tuttuğunuz ve gittiğiniz yol suniydi yani inandırıcı değildi.
*
Bunca karalama ve çamur siyasetinize rağmen 2002 yılından bu yana hangi seçimi kazandınız veya hangi seçimlerde oyunuzu artırdınız? Dünya siyaset tarihinde ve demokratik ülkelerde iktidar olmuş kaç parti 20 yıla yakın iktidarda kalmayı başarmıştır hem de oyunu katbekat artırarak...
*
Siyasette veya her hangi bir oyunda karşındaki rakibi yenemiyorsan oyun arkadaşını değiştirirsin. Ben okey ya da benzeri oyunlar oynarken baktım hep yeniliyorum, şans getirir diye, oturduğum sandalyeyi bile değiştirirdim. Bunu bir ben değil tüm oyuncular genelde her zaman böyle yapardı!!!
*
Diyor ya; Sayın Muharrem İnce “Girmişsin yenilmişsin girmişsin yenilmişsin” şu ana kadar 10 seçime girmişsin hepsinden yenilmişsin hatta oylarını düşüre düşüre...
Bugün geldiğimiz noktada güvenilir hatta CHP’ye yakınlığı ile bilinen bazı kamuoyun araştırma şirketleri bile CHP’nin oyunu 20’nin altında gösteriyor.
*
Etrafınıza topladınız beş benzemezi adına da “Millet ittifakı” dediniz, ama beşinizin oyunu toplasan bir AK Parti etmiyor! Buna rağmen yüzsüz yüzsüz 2023’de iktidarız diyebiliyorsunuz. Tebrik ederim sizi.
*
İşte Kavaklı’ya gelecek olan fabrika içinde tepinip duracaksınız. Elinde naylon topu olan ve bir kaç tekmede patlayan ya da havası şişen çocuk gibisiniz.

Top patladı mı çocuk ağlıyorsunuz. Sizin ağlama huyunuzda yok.

O fabrika oraya kurulur ve sizler de o fabrikada işe girmek için sıraya girersiniz hatta bir çoklarınız işe girebilmek için AK Parti ya da MHP’lilerden torpil yapmalarını beklersiniz. Bunu yaşamış görmüş birisi olarak söylüyorum. Silivri’de birçok fabrikayı istemeyiz dediniz ama inşaatından başladınız emekli olana kadar o fabrikalarda çalıştınız.

Siz çalışmadıysanız ya oğlunuz ya kızınız ya gelininiz ya damadınız çalıştı. Kavaklı’da iki tane fabrika var merkeze yakın. İsim vermeyim, ilk kurulduğunda hop oturup hop kalktınız, katı atık suları arazilerimizi yok edecek diye ama şimdi Kavaklı’nın ve Ortaköy’ün yarısı o fabrikalarda çalışıyor. İşte bunun için millet ekmek kapısı açılacak yere ‘Hayır’ demez, hayır diyenler belli bir eli yağda bir eli balda. Ömründe hiç çalışmadan havadan para kazanmayı meslek haline getirmiş birkaç kişinin dolduruşu ile bir kaç fanatik CHP’liler hepsi bu...

Başkanım Volkan Yılmaz’a tavsiyem yeri değiştirtebilirsen değiştirt. 

Değiştirme imkanın yoksa bunları kafaya takma. Sesleri çok çıkar ama ellerinden hiç bir şey gelmez. Burada sadece AK Partililere çok şey söylemek geliyor içimden ama şimdilik susuyorum. Orayı sanki Sayın Devlet Bahçeli verdi. Orayı sizin Genel Başkanınız verdi ve sizden ses yok. Hayırdır birader?
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum