Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Hüseyin ÇETİNER

Hüseyin ÇETİNER

Gazeteci - Yazar
hcetiner@haberpars.com

NEDEN SAYIN EKREM İMAMOĞLU'NA DESTEK VERİYORUM...

26 Haziran 2020 - 11:42

Hayatım boyunca mağdur ve mazlumun yanında olmaya çalıştım...

-Nasıl ki Sayın Recep Tayyip Erdoğan İBB Başkanı adayı olduğu zaman bir çok güçlü parti ve kişinin TAHKİR ettiği zaman her şeyimiz ile yanında durdum.

Hele haksız bir şekilde şiir okuduğu için zindana atıldığı zaman yüreğim parçalanmıştı.

-Ancak 31 Mart seçimi öncesi gayet samimi olan seçmene dokunan Millet İttifakı adayı Sayın Ekrem İmamoğlu için Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın sizin adayınız kenar ilçe başkanı diyerek küçümsediği an aklıma oysaki Erdoğan İBB adayı olmadan önce kenar ilçe belediye başkanı bile değildi ve  Beyoğlu ilçe belediye başkanlığını kaybetmişti. 

Bu durumu yaşayan bir kişi nasıl olur da rakibini bu şekilde TAHKİR eder dedim ve üzüldüm. 

Erdoğan İmamoğlu'nun projelerini eleştirse bir şey demeyecektim ama SİZİN ADAYINIZ KENAR İLÇE BELEDİYE BAŞKANI DEMEK DE NE DEMEK...İlçelerin hepsi bizim kenarı ortası yanı yoktur.

31 Mart 2019 seçiminden önce Cumhurbaşkanı Erdoğan herkesin Cumhurbaşkanı olduğu halde aynı zamanda başkanı olduğu AK PARTİ adayı Sayın Binali Yıldırım için Baş döndürücü bir şekilde aynı gün içinde.8 tane ilçe mitingi yapmıştı.

Özetle İmamoğlu için bir çok CHP'li bile bizzat bana Binali Yıldırım en az % 15 Fark ile seçimi alır dedikleri bir ortamda çıkıp çalışan İmamoğlu 31 Mart'ta 21 bin oy ile 23 Haziran 2019'da ise 806 bin fark ile tartışmaya yer bırakmayacak derece de seçimi kazandı. 

Vallahi de billahi de Ak Parti Üst düzey bir yönetici hadi üst düzeyi bırakın İstanbul İl başkanı Bayram Şenocak çıkıp "BİZ ŞEYTANA UYUP DAHA ÖNCE YÜKSEK OY ALDIĞIMIZ SEÇİMLERİ DÜŞÜNEREK Rakibimiz İmamoğlu'nu küçümsedik.Nefsimize göre hareket ettiğimiz için 25 yıldır yönettiğimiz İstanbul'da seçimi kaybettik. Hata bize oy veren seçmenin değil vermeyen bütün İstanbul seçmeninden özür dileriz deseydi çok daha insani değil mi idi bu durum ?

İşin Kötüsü  bugün tam bir sene geçti AK PARTİ HALEN SAĞLIKLI bir muhasebe yapamadı...

İSLAM TARİHİNDE ENAİYETE KAPILANLARIN BAŞINA NELERİN GELECEĞİNE EN İYİ ÖRNEK HUNEYN SAVAŞI' DIR...

BEDİR' de Müşrikler 900 Asker,Müslümanlar ise 300 asker,
UHUD 'da Müşrikler 3.000 Müslümanlar 900 veya 1000 kişi 
HENDEK te ise Müşrikler 9.000 Bin Müslümanlar ise 3.000 asker idi... Bu sayılara rağmen bu 3 savaşı da sayıca az olan Müslümanlar Kazandı ...

Ama Huneyn savaşında Peygamber efendimizin başında olduğu islam ordusu 12.000 bin kişiden oluşuyordu...

O Güne kadar Müslümanların toplandığı en büyük ordu BU idi. 

Bazı Müslümanlar çokluklarına güvenerek kimse bu orduyu yenemez diyerek enaniyete kapılmışlardı.

Peygamber efendimiz bu sözleri duyunca üzülmüş bizler daha önceki savaşları çokluğumuz ile değil samimiyetimiz ve inancımız ile kazanmıştık demiş bu düşünce şeklinin sakatlığını ifade etmişti. 

HAVAZİN MÜŞRİKLERİNİN BAŞINDA bulunan komutan Malik Bin Avf 20 bin kişilik ordusu ile ilk başta Müslümanları Dağıttı. 

Müslümanlar kaçışırken peygamberimiz ashabına geri dönün dedi ve kaybedecekleri bir savaşı ALLAH'IN YARDIMI İLE KAZADILAR.

Biz % 50 oy alıyoruz diyerek rakibi küçümserseniz işte Müslümanların HUNEY'de yaşadıkları bozgun gibi bozgun yaşanması kaçınılmazdır.

Ak Parti Üst yönetimi İmamoğlu'nu seçim başarısı için samimi ve içten bir şekilde kutlamalı.

Demeli ki bizler yanlış bir siyaset yaparak HDP'nin  Batıda Millet ittifakına oy vermesini sağladık. Bu bizim hatamız ve bu hatamız bize İBB yi kaybettirdi diyerek sağlıklı bir muhasebe yapsa kaybı olmaz....

23 Haziran 2019 Seçininin 1.senesi İmamoğlu ve ekibine hayırlı olsun.

İstanbul halkına güzel hizmetler yapmasını dileriz....

YORUMLAR

  • 0 Yorum