Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Hayrettin Alp

Hayrettin Alp

Alp'çe
alp@haberpars.info

YÜZDE YÜZ TÜRK OLDUĞUN GÜN, CİHAN SENİNDİR...

07 Aralık 2021 - 22:13

“ Büyük Önder ve Kurtarıcı Mustafa Kemal ATATÜRK “ beni bu dünyada fefkalade kılan Türk oluşumdur” demiştir. Tarihte kurulan Türk İmparatorluklarına baktığımızda onlar ki ne zaman Türk kültüründen, Türk töresinden, Türk dilinden uzaklaşmışlarsa o zaman tarihin sayfalarından silinip gitmişlerdir. Göktürklerden bu güne kurulan Türk adıyla bir devlet sadece Türkiye Cumhuriyeti olmuştur.

16 İmparatorluklar kurmuş olan bu asil Millet özünden koptuğunda çok badireler yaşamıştır bundan dolayıdır ki büyük Atatürk, Türklüğümüzü hiç unutmayalım diye yeni kurulan devlete Türkiye Cumhuriyeti adını vermiştir.

Çok şükür bu gün bir az da olsa Milli Uyanış vardır. Elli sene önce kökü Türkçe olan kadın ve erkek ismi dahi bulamazken bugün kahir ekseriyet çocuklarına Türk ismi vermektedir. Bu Atatürkün ektiği fidelerin filizlenmesiyle ve Büyük Türkçülük hareketi önderleri Hüseyin Nihal Atsız Atanın, Başbuğ Alpaslan Türkeşin, Zeki Velidi Toganların ve onların dava arkadaşlarının kılavuzlukları sayesinde olmuştur. Allaha şükürler olsun ki bizleri Türk yaratmıştır.

Türkçülük yaptıkları için Tabutluklarda işkence görenler, tırnakları sökülen Yiğitlerin direnci sayesinde ve 3 mayıs 1944 tarihinde Türkçülüğün bir suç değil bir ideal olmasının tesçillenmesiyle Türkçülük kendi coğrafyasında bir güce dönüşmüştür.

Büyük Turan coğrafyası bir uyanıştadır. Allah bu ateşi yüreklerimizde kora dönüştürenlerden binlerce kere razı olsun.
Ey Türk 3 Mayıs Türkçüler toyun Kutlu olsun.———— “ And olsun geceye gündüze./ And olsun kaleme kağıda./ Bir Millet yarattım doğuda./ Türk diye bir ad verdim./ Önüne kılavuz Kurt verdim./ Kolunun gücünü sert verdim. / Ve onu mazluma sığınak, zalimin başına Dert verdim” diyen buyruk üzere yaşayalım bu kutlu çağrıyı unutmayalım.

Türkçüler Ülkü Ocakları Çatısı altında birleşmeli her Türk evladı ilk öğretisini bu ocaklardan almalıdır. Gelecek bizimdir.

Dünya bir gün Türkün At koşturduğu coğrafya haline gelecektir. Çünkü büyük Atatürkün dediği gibi Türk, fırtınadır, kasırgadır ve dünyayı aydınlatan güneşdir.
Ne mutlu Türküm diyene.

Tanrı Türkü Korusun ve Yüceltsin.
Bu yolda mücadele verenlerin önünde saygıyla eğiliyorum.

Hayrettin Alp.

YORUMLAR

  • 0 Yorum