Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Hayrettin Alp

Hayrettin Alp

Alp'çe
alp@haberpars.info

SON SİYASİ ANALİZİM...

13 Şubat 2022 - 22:03

MHP ve Kamu Oyu Yoklamamalarındaki Kararsız Oylar-----                  
2023 Seçimleri görüldüğü gibi çok hummalı bir süreçte olacak.

Yeni ittifaklar ve yeni parti kurma çalışmaları da aynı hızla devam ediyor.

Şu anki partilere bir baktığımız da, temelde aynı ekolden gelen bir çok parti görürüz. Örneğin AKP + Sadet partisi, Milli Selamet Partisinin kökeninden gelmedir.

DSP, Memleket partisi, Sarıgülün partisi, CHP kökenlidir.Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu, AKP kökenlidir. İyi parti, Büyük birlik partisi ve Zafer partisi ise MHP den kopanların kurdukları partilerdir.

Merkezlerinden koparak, yeni oluşumlar yapan kişilere baktığımızda, bu kişilerin ayrıldıkları partilerin alt kademelerinden gelen isimsiz kişiler olmadığını görürüz. Bu bir dip dalga olmayıp, bu kişilerin üst yönetimlerde görev almış çok etkin görevler yapmış olduklarını görürüz.

Sayın Davutoğlu bakanlık ve Başbakanlık, Sayın Babacan etkin bakanlıklar yapmış birileridir.

Bu kişilere sormak lazım,siz Akp de iken yapılan hangi yanlışa tepki koydunuz?

Türkiye için yapacağınız hangi hayırlı işe hayır dendi de, siyasete ilk başladığınız partinizden koptunuz?Geçmişe şöyle bir baktığımızda ikinizin de nefsani duygularla hareket ettiğiniz aşikar.

Ekonomist olduğunu iddia eden Babacan,57. Hükümetin harakiri yaparak almış olduğu ekonomik tedbirleri aynen uygulayarak, birkaç yıl idare ettiniz.Sonra " Özelleştirme" adı altında devletin bütün sanayii kuruluşlarının haraç mezat satılmasına hiç itiraz etmeyerek,%20-30 değerine satılmasıyla bir kaç yıl daha idare ettiniz.

İyi bir ekonomist olsaydınız ileriye dönük tedbirler alırdınız ve Türkiye de bu günkü duruma düşmezdi.                        

Sayın Davutoğlu Başbakanlık yaptınız, hangi iyi icraatları yaptınız? Elinizde fırsat varken yapmak istediklerinizi neden yapmadınız?Şimdi parti kurup birinci olup devletin başına gelerek mi düşüncelerinizi yapacaksınız.

Güldürmeyin bizi. Buna sizin ömrünüz yetmez. Lütfen halkı aptal yerine koymayın. Bu iki partinin de kuruluş amacı belli zaten. İçerdeki muhalefetin basiretsizliğinden dolayı,Türkiye düşmanı dış güçlerin iktidarı düşürmek için uygulamaya konan oyunun bir figüranı olduğunuz ayan beyan orta da.

Siz halkı değil kendinizi bile kandıramazsınız.

Her aynaya baktığınız da güzel yüzünüzün gerisindeki çirkinliğiniz gözlerinize bir ok gibi batacaktır.                            

MHP den kopan partilerin üst yönetimine bir bakalım; Örneğin İyi parti üst yönetiminde olan etkin kişiler, daha önce MHP üst yönetiminde yer almış, hatta bakan, meclis başkan vekili, Genel başkan yardımcılığı yapmış kişilerdir.

Biz bazı uygulamalardaki aksaklıkları dile getirmeye çalışırken, bu kişiler bizi susturup, üst yönetime övgüler yağdırıyorlardı.

Ne zaman ki partide gözden düşmeye başladılar, o zaman nefisleri ağır bastı, bunu fırsat bilen Türkiye düşmanlarının da oyununa gelerek, partiden ayrılıp yeni bir parti kurdular. İlk seçimde de kime hizmet ettikleri de ortada; Akdeniz bölgesinin, Egenin,Ankaranın, İstanbulun Büyük şehir belediye başkanlıklarını CHP'ye teslim ederken aynı zaman da HDP ye teslim ettiler.

Binlerce Ülkücü ailenin işlerinden kovulmasına ve mağduriyetine sebep oldular. Peki bunları görmeyecek kadar körmüydüler?
Kör değildiler görüyorlardı fakat onları o koltuklara getirenlere karşı gelecek kadar cesaretleri yoktu.            

Büyük birlik partisi de MHP den ayrılmakla ne büyük bir yanlış yaptığını gördü fakat geri dönmeyi gurur yaptı şimdi ise MHP nin içinde olduğu " Cumhur İttifakı" na dahil olarak hatasını kısmen telafi eyledi.  
                                   
Sayın Ümit Özdağ ise maalesef siyaset bilmediği için siyasette hata üstüne hata yaptı. Sayın Devlet Bahçeli kendisini baş danışman yaptı o bununla yetinmedi Lidere rakip oldu.

Yenildi Devlet bey yine de kendisini değerlendirdi Genel başkan yardımcısı ve Milletvekili yaptı o yine lider olma hayaliyle başkalarıyla parti kurdu sonra ordanda ayrılıp Zafer partisini kurdu.
Sayın Özdağ, dünya ilmi yanında, biraz da siyaset ilmini öğrenmeniz size bir ülküdaş tavsiyesi, Devlet beyden randevu alın ve tekrar MHP ye intisap edin.                      

CHP den kopan ve parti kuran Muharrem bey de kurduğu Memleket partisiyle bir yere gidemeyeceğini bence anlamıştır. Bu partiyi kurarken, sanırım Milli duygularla hareket edip, CHP' nin HDP yakınlaşmasını ya da HDP ye teslim olmasına, dikkat çekmek için ayrıldı ve parti kurdu.
Chp nin Atatürk cizgisinden saptığına dikkat çekmek istediğini düşünüyorum." Bağımsızlık Türkün Milli karekteridir" diyen Aziz Atatürkün partisinin, Yurt dışından, Okyanus ötesi güçler ile flörtünden rahatsız olduğunu sanıyorum.

Bence Chp içinde kalıp bu yanlışları dile getirse daha iyi olurdu.
       
KAMUOYU Yoklamalarında PARTİLERİN Durumu;  
             
Bu gün Türkiye de bağımsız ve bağlantısız, kamuoyu yoklaması yapan bir şirket bulmak maalesef çok zordur.

Türkiyedeki iktidarı yıkmak isteyen iç ve dış mihraklar, bu konuda bütün yolları denemektedirler." Cumhur İttifakı" na bağlı partileri bölmeye, zayıflatmaya çalışırken, bu bölenleri güçlü, Cumhur ittifakını da güçsüz göstermek için, Kamuoyu şirketlerine el atmışlar, bu şirketlerin zayıf noktalarını tespit edip, gerek maddi güç ile gerekse şantaj ile istedikleri değerlendirmeleri almaktadırlar.

Ne yapsalar da bunda istedikleri neticeyi alamadılar.

Kamuoyu araştırması yapan şirketler bunların parti içi değerlendirmelerini gösterse de bu oyuna karşılık adilane bir davranışla Kararsızların oylarını %20-25 lik bir orana sahip olarak gösterdiler. Yani bu gün yapılan Kamuoyu yoklamalarının tek doğru tespitleri Kararsızların oy oranıdır. Partilerin değerlendirmesini ise kafa ya da göbek bağına göre yapmaktalar.                                

 Milliyetçi Hareket Partisini %7-8 lerde gösteren Kamuoyu kuruluşları, sizin hiç mi vicdanınız yok. MHP nin geçmişindeki, mağdurları, şehit ve gazilerinin oyunun %50 si MHP ye gelse, bu gün MHP %15 oy alır.Ayrıca sizin o karsız diye bulduğunuz %20-25 lik oran var ya, onun da %70-80 i Ülkücü- Türk Milliyetçisidir.

MHP ye her hangi bir neden ile kırılan, gücenen, küsen bir Ülkücü, eli başka partiye oy vermeye gitmeyeceği için kararsız durmayı yeğlemiştir.

Bunun doğruluğunu tes etmek istersek, şöyle bir düşünün,Türkiyede, Liberal kapitalist, sosyalist, sosyal demokrat, muhafazakar( dinci) bir çok parti olmasına rağmen bu kararsız kitlenin oy oranı değişmedi.

Davutoğlu, Babacan, Özince ve Özdağ gibi isimlerin kurduğu partiler de bu oranı değiştirmedi.

Bu da gösteriyor ki bu kitle, ne solcu, ne liberal,ne muhafazakar, ne de dinci bir kesimdir. Bu tarafsızlar ordusunun büyük bir çoğunluğu %70-80 i Ülkücü-Türk Milliyetçisidir. Kuruluşların partilere göre yaptığı dağılımlar dikkat edilirse hep aynı oranda kalmaktadır.

Yani yeni kurulan partilerin hepsini toplasanız %1 lik bir oy oranları dahi yok. Bu halk aileden ayrılan asi çocuğu sevmez ve ona itibar etmez. Hele de kökleri dışarda oldukları aşikar olan kişilerin ülkemde dal salıp yaprak vermesine asla müsade etmez. İlk seçimde nasıl budandıklarını hep birlikte göreceğiz.                                              

Şimdi bir, Ülkücü- Türk Milliyetçisi ve Milliyetçi Hareket Partili birisi olarak, Ülücü olduğunu iddia ettiği bu kararsız oyları tekrar MHP ye nasıl getirebilirize bakalım;                      

Babanın görevi, aile birliğini sağlamak, ailede hata yapan, yanlışa düşen, kırılıp, küsen bir birey var ise, baba ona sahip çıkmalı yanlışını düzeltmesine yardımcı olmalıdır. Siyasi partilerin liderleri de, kendi kitlesi içinde bir taban erezyonu var ise, bunun nedenini araştırıp çok iyi tedbir almalıdır.

MHP si diğer partilere göre çok darklıdır.

Geçmişi çile çeken, şehit ve gazisi olan büyük bir tabanı vardır. Ve bu taban yaşadıklarından dolayı çok hassas ve kırılgandır. Öyle ki bir yönetici dalgın bir halde onu görmeden yanından geçse partisine küser. Bu kitle devlet tarafından da itilip kakılmış, ezilmiş, horlanmıştır.

Sevgisiz kalmıştır.Aç kalmıştır, susuz kalmıştır yine de namerde muhtaç olmamış, boyun bükmemiştir. İşte bu %20-25 lik kararsız kitlenin büyük çoğunluğunu bu kardeşlerimiz oluşturmaktadır.  

Milliyetçi Hareket Partisi üst yönetimi, bir "ÇAĞRI GURUBU" oluşturmalı.( bu gurupta,1980 öncesi aksaçlılarından,Akademisyen, eğitimci, iş adamı ve yeni neslin önderleri olmalıdır)  1965-2022 tarihleri arasında Türk Milliyetçiliğine- Ülkücülüğe ne kadar intisap etmiş ne kadar kardeşimiz varsa, onlara ulaşmalı, gönülleri alınmalıdır( Gönül Seferberliği) Kırgınlıklar giderilmelidir.

Her bölgede oluşturulacak bu Çağrı gurubu, ile mutlaka kendi tabanımızı fert fert taramalı, özellikle de kırgın ve karasızlarımızla bire bir temas kurulmalıdır. Şer güçlerin yeni yeni ittifaklar oluşturmaya çalıştığı bu dönemde, biz neden kendi kardeşlerimizle bir ittifakın yolunu aramayalım.

Şu an başka partilerin çatısı altında ülküdaşlarımızın katillerinin bulunduğu partilerle ittifaka girenler, yarın şehitlerimizin yüzüne nasıl bakacaksınız? İttifakı MHP ile kuru hiç değilse günahınızı azaltın.                    
2023 Seçimleri çok çetin geçecek. Bu seçim her hangi bir seçime benzetilmesin.

Bu seçimde Türkiyenin Bağımsızlığı da oylanacak. Ya müstemleke bir devlet ya da Milli bir devlet olacağız.
Bunun kararı verilecek her insanımız öncelikle oyunu buna göre vermelidir. Gururdan, kibirden ve nefsani duygulardan arınıp MHP yi tahminlerin çok çok üstüne taşımalıyız.2023 seçimine ittifakla giden MHP oyunu %15 lerin üzerine %18-20 lere çıkartabilirse inanın 2023 sonrası ilk seçimde birinci parti olacaktır. Zaten reel tabanımız %35-40 civarındadır. Dağılmışlık bizi zelil kılmaktadır.  
                                     
Ülküdaşlarım "Cumhur İttifakı" dan ve AKP hükümetinden daha iyi icraatlar ve daha Milli bir duruş sergilemesini istiyorsak, partimizin oy oranını yükseltip, Bilge Lider Devlet Bahçeli beyin elini güçlendirelim.    
               
Partimizin Üst yönetiminden arzımız vakit kaybetmeden " Çağrı Gurubu" nu oluşturup sahaya indirmeleridir.              
 " Birlikte Rahmet, Ayrılıkta Azap Vardır".                                
Ülkücü hareketin birliği Turan birliğinin olmazsa olmazıdır, Turan ise Türkün Kızılelmasıdır, Devlet- i Ebed müddetidir.
                       
 Güçlü bir MHP Güçlü Türkiye demektir.                        
Saygılarımla. Selam ve Dua ile.

Hayrettin Alp.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum