Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Hayrettin Alp

Hayrettin Alp

Alp'çe
alp@haberpars.info

—HAFIZA NEDEN VAR - NEDEN ÖNEMLİ—

07 Aralık 2021 - 22:09

Sosyal medyayı bir çok insan gibi bende takip etmeye çalışıyorum.
Bazan yerinde eleştiriler bazan haksız ithamlar, bazan belden aşşağı Türk ve İslam kültürüne yakışmayan hakaretler kişiler arasında yapılmaya devam ediyor.

Malesef Türk Milliyetçiliğinin okulu olan Ülkü Ocaklarında yetişmiş bu uğurda mücadeleler vermiş bir çok insanımız da bu potanın içine girmiş haldedir ki en acısı da budur. Çünkü Ülkücü yiğittir, kahramandır, Türk töresine bağlıdır, islam inancıyla bütünleşmiştir.

Bu nedenle Ülkücünün tenkiti de övgüsüde ona yakışan ağırlıkta olur, hele belden aşşağı yorumlar Ülkücüye hiç yakışmaz böylesi paylaşımlar ancak acizlere yakışır.

Bunları yazmadaki gayem bugünkü siyasilerimize yapılan eleştirilerdeki seviyenin çok düşmesinin görülmesi içindir. Kalemi her eline alan kendince bir hak hukuk tanımı yaparken davaya ihanet ile bir birini suçlamaktadır.

Bence bunu Tarihe bırakmak en doğrusudur. Zaman kimlerin hain, kimlerin gaflette ve kimlerin de görüp bilerek doğru eylem içinde olduğunu bir gün yaşayanlara gösterecektir.                          

 Bizim gibi Ülkü pınarından yüreğini serinleten, Ruhunu Tanrı dağlarında, Turan illerinde dolaştıranların yanlış yapma yanlış eylemde bulunma lüksü yoktur. 1980 öncesi sloganlarımızı hatırlayalım diye bir kaç ay önce yayınlamıştım.

Onları hafızamızda her zaman canlı tutmalıyız gerek yönetenlerimiz gerek taraftarlarımız arada tefekküre dalmalı geçmişi hafızasında yad etmelidir.

Günlük siyasetlerde kullanılan yöntem ve konuşmaları temcit pilavı gibi ikide bir gündeme getirmek kimseye bir şey kazandırmaz.

Türk Milliyetçilerinin otağı, geleceğin proğramlandığı  merkez olan Milliyetçi Hareket Partisi ve Onun bilge Lideri Sayın Devle Bahçeli bey de bir insandır ve her beşer gibi eleştirilebilir ama haksız yere değil. İnançlarımız ve Ülkümüz noktasında dün ne demişse bu gün de aynısını söyleyen bir lidere yapılan haksızlık büyük bir vebaldir. Eleştirilere bakıyorum hepsi aynı şeyleri söylüyor hemen hemen.

Neymiş 15 temmuz 2016 dan evvel Sayın Tayyip Erdoğan beye söyledikleri ile bugünkü söylem ve davranışları farklıymış.demekki sizlere göre hatasından sarfı nazar edenlere karşı iyi niyet göstermek yanlış bir eylem.

Bu çok yanlıştır.

15 temmuz öncesi Türk siyasetindeki partileri ve onların sayın liderlerini ve söylemlerini hafızanızda bir canlandırın. Ülkücülerin nerdeyse tamamının karşı olduğu söylem ve eylem içinde olan partileri bugünde analiz edin. Hdp dün ne ise bu gün de odur. Karşımıyız elbette karşıyız. Chp dün hangi taraftaysa bu gün de aynı mı?

Elbette aynı.

Şimdi Ak partiye bakalım 15 temmuz öncesi Ak parti ile bu günkü Ak partinin söylemleri aynı mı? Vicdan sahibi hiç kimse aynı diyemez.

Yapılanların yanlış olduğunu kabul eden ihaneti gören bölücülüğe pirim vermiyen bir Ak parti var.
Dün ayaklar altına alınan Milliyetçilik bu gün baş tacı edilmiştir Turancılıkdan Kızılelma ülkümüzden bahseden bir Ak parti ve lideri var.

Açılım saçılımı bir daha kapanmamak üzere kapatan bir Ak Parti var. Sayın Devlet Bahçeli beyi eleştirirken rahmetli Başbuğumuzun arkasına sığınan( ki çoğu Başbuğ sağ iken karşısında olmuştu) kişilere soruyorum 15 temmuzdan bu yana siz mi daha çok Başbuğun kabrini ziyaret ettiniz yoksa sayın Tayyip Erdoğan bey mi?

Bu değişimi görmek lazım yok Devlet bey Tayyip beye geçmişte şunu demişti yok Tayyip bey Devlet beye bunu demişti gibi laflarla bir yere varamazsınız ancak laf ebeliği yapmış olursunuz.

Diyeceksiniz ki Ak parti ve lideri neden değişti işte burda hak sahibine hakkını vermelisiniz bu iradenin adı Devlet Bahçelidir onun stratejisi, onun ileriyi gören gözleri bu gün Türkiye cumhuriyetinin parçalanması önlenmişse bu ortamın oluşmasını sağlayan Bilge Lider Devlet Bahçelidir.

Adalet isteyenler adil olun. Hak arayanlar hakkı sahibine teslim edin. 19 mayıs 1919 da istiklal mücadelesini başlatan ulu önderimiz Atatürkün o zaman yaptığı ve cumhuriyetimizin kurulmasının başlangıcını iyi hatırlayın ve 15 temmuza gelin.

Bu güzelim cennet vatan bu seferde içimizdeki hainler tarafından yıklacakken ve yönetenler gaflet uykusundayken tek uyanık kalanın bilge lider Devlet bahçeli olduğunu ne çabuk unuttunuz.

Her lider kendine saklanacak yer ararken Devlet bey biz burdayız diyerek genel merkez ışıklarını yaktırırken adeta o ışıklar sadece genel merkezi değil tüm Türkiyeyi aydınlatmış ve Atatürkün kurduğu cumhuriyeti yıkılmaktan kurtarılmasına vesile olmuştu.

Bunuda unutmayın yazarken ve eleştirirken. Her Ülkücü 1980 ruhunu özünde dumalı ve 15 temmuzda yapılanları hafızasında canlandırmalı ve adalet ararken adil olmayı da öğrenmelidir.

Herkesin eksileri de vardır siyaseten bir yanlış yapılıyorsa bunu fitneye sebebiyet vermiyecek şekilde uyarmalıyız.

Bilinmelidir ki Türkiyenin çağlar üzerine çıkması için Ülkücülerin iktidar olması gerek bunun için de Ülkücülerin birliği her ülkücüye geçmişin vebalidir önce Ülkücü birliği sonra Turan birliği için hepimize görev düşmektedir.

Davamız kutlu yolumuz açık olsun. Savaşımız Vurguncu düzene karşı yılmadan devam edecektir.
Ne mutlu TÜRKÜM diyene.
Tanrı Türkü Korusun ve Yüceltsin. Selam ve dua ile. Hayrettin Alp.

YORUMLAR

  • 0 Yorum