Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Hayrettin Alp

Hayrettin Alp

Alp'çe
alp@haberpars.info

FISILTILAR...          

30 Mart 2022 - 23:29

         

Bu günlerde siyasi partiler de olan derin yapılar arasında kıyasıya bir mücadele olduğu dedi koduları ayyuka çıktı.
Tam da bu durumdayken İyi partide yapılan değişiklikler bu fısıltılara gerçeklik kazandırdı.

Selahattin Demirtaşın, “ İyi partide olan geçmişi Faşist bazı kişiler bu partiyle görüşmelerimize engel koyuyorlar” tarzındaki sözleri sanki bu günkü yapılanmayı bekler gibiydi. Şimdi istedikleri oldu.

Fısıltılara göre artık İttifaka Hdp nin de katılması engelleri temizlenmiş oldu.  

Bir başka fısıltıda ise İyi partinin bu yer değiştirmesi Hdp ortaklığı değil Akp ile yapılan derin flört neticesinde istenenlerin neticesi olmuştur denilmektedir.
Akp ile MHP nin Birlikte oluşturduğu “ Cumhur İttifakı” na tepki koyup MHP den ayrılıp yeni arayışlara giren ve bir kısmının İyi partide olan kişilere çeki düzen verme olarak da değerlendirenler var.

İyi parti Akp nin ittifak kurmasını isteyen bazı mihraklar harekete geçti denilmektedir. Bu oyuna Akp üst yönetimi düşermi bilinmez.
Böyle bir yanlışa düşerlerse seçimi kaybedeceklerini ilan etmiş olurlar.

Bu gün Akp ile ittifak istermisiniz diye İyi parti içinde bir kamuoyu yoklaması yapsanız Akp- İyi parti ittifakını isteyenlerin oranı Türkiye geneline göre değerlendirilirse ancak %5 olur.
Bazı odakların İyi partiyi %12-14 lerde göstermesi ve MHP yi de %6-7 lere indirmesinin gizli nedeni de Akp- İyi parti ittifakını oluşturmak içindir.
Fakat bilinmelidir ki Akp ye tepki koyup MHP den ayrılanlar dan sonra bile MHP %10 un üzerinde bir oy almıştır.

Bunu iç ve şer güçler çok iyi bilsinler. Oluşturulacak bir Akp- İyi parti ittifakında İyi parti kesinlikle %5 in altına düşer MHP de %20 leri geçer. İyi partiden MHP ye zaten dönüşler başlamıştır böyle bir ittifak da bu dönüşü hızlandıracaktır.
Ayrıca %20 lik kararsız oyların yarısından fazlasının Ülkücü oy olduğu da unutulmamalıdır.

Akp üst yönetimi diplerden gelen bu fısıltıları susturmalı ve MHP ile ittifakın geçici değil kalıcı olacağını ve hatta 2023 den sonraki kurulacak hükümette MHP yi de görmek istediklerini dillendirmelidir.
Bu hem fısıltıları susturur hem de 2023 seçimlerinde MHP nin oy oranını %18-20 lere taşır bu da “Cumhur İttifakı” nın 2023 seçimlerinden başarıyla çıkmasını sağlar.                        

Sevgili Ülküdaşlarım daha önceki paylaşımlarımda Ülkücülük ancak MHP de olur Türk Milliyetçiliği fikir sistemini proğramı yapan yegane Partinin MHP olduğunu defalarca yazdım son olaylar bu yazımı teyit etmiştir.
Yuvanıza dönün bir koltuk bir sıfat uğruna kendinizi ezdirmeyin. Gelin MHP yi %35-40 lara taşıyıp iç ve dış şer odaklarının fısıltılarla yapmak istediğini yüzlerine bir şamar gibi indirelim.  
             
 Varolsun Ülkücü hareket.          
Var olsun Milliyetçi Hareket.                                          
Tanrı Türkü Korusun ve Yüceltsin.                                      

 Selam ve dua ile kalın.                
Saygılarımla. Hayrettin ALP

YORUMLAR

  • 0 Yorum