Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Hayrettin Alp

Hayrettin Alp

Alp'çe
alp@haberpars.info

AFFET BİZİ BAŞBUĞUM...

03 Nisan 2022 - 18:59

Ey Büyük Başbuğ...
Seni tanıdığımda ilk okul dördüncü sınıftaydım, Adanaya gelmiştin Rahmetli Babam ve ağabeylerimin de içinde olduğu kalabalık bir gurupla seni karşılamış gür sesinle yaptığın konuşma beynimde yer etmişti. Ondan sonra kendimi bir Türkeşçi ve orta okul çağlarında da bir komando olarak görmeye başlamıştım.          

Eserlerinden, sohbetlerinden ve gösterdiğin hedeflerden sapmadan bir ülkücünün yapması gerekenleri yapmaya çalıştım. Ne yazık ki Birliğimizin, dirliğimizin bozulmasına bir çare olamadık.

İçimize uzanan fitne kolları kıramadık, Affet bizi Başbuğum.

Her ülkücü senin evladındı bazıları birer birer kutsal Vatan toprağına erce düştüler. Şimdi onlara layık olamadık Affet bizi Başbuğum.

Sen bize Ülkücü Ülkücünün kardeşidir diye öğretmiştin biz şimdi bunu inkar eder olduk birbirimize lanet eder olduk Affet bizi Başbuğum.
Kurduğun ocağı söndürmek isteyenler var. Adını verdiğin partiyi yok etmek isteyenler var buna engel olamıyoruz Affet bizi Başbuğum.

Sen “Ülkücülük Milliyetçi Hareket Partisinde yapılır” diyordun biz bu yuvadan kaçışlara engel olamıyoruz Affet bizi Başbuğum.
50 yıldan fazladır senin tedrisatından geçmiş, senenin emrinle siyasete girip senin kurduğun partiyi yok etmeye çalışanlara karşı büyük mücadele veren Bilge lider Devlet Bahçeliye yeterince destek olamıyoruz.
Onun aldığı stratejik kararları kendi dava arkadaşlarımıza dahi anlatmaktan aciz kalıyoruz, Affet bizi Başbuğum.

Yeminimizde Durmazsak “Gök girsin Kızıl çıksın” diye verdiğimiz andı unuttuk. Lider, Doktrin ve teşkilat tartışılmaz prensibimizi unuttuk Affet bizi Başbuğum.
Aldığımız görevin ilahi bir görev olduğunu oturduğumuz makamın şahsımızın değil bütün Türk Milletinin makamı olduğunu unuttuk babamızın mirası kabul edenimiz oldu Affet bizi Başbuğum.

Turan birliği için canlarını kanlarını hürriyetlerini heba eden Yiğitlerin verdiği mücadeleyi unutup kendi birliğimizi sağlayamaz olduk Affet bizi Başbuğum.  
                             
 Kim ki Birliğin bozulmasına vesile oluyorsa, kim ki Ülkücü hareketin şahlanışını geciktiriyorsa, kim ki şahsi ihtiraslarını davanın selametinden önde tutuyorsa, Ulu Tanrı ona Gök girsin Kızıl Çıksın. Yüce Başbuğ bugün her ne kadar dağınıklık göstersek de inanıyoruz ki birgün senin ideallerin bizleri tekrar bir Otağda biraraya getirecektir.

Manevi huzurunda buna söz veriyoruz. Sen rahat uyu. Ülkücü titreyip kendine gelecektir. Selamlar dualar size Başbuğum/ Hakkını helal et bize Başbuğum.

                Tanrı Türkü Korusun ve Yüceltsin.

Ne mutlu Türküm diyene.
Selam ve dua ile..
Hayrettin Alp

YORUMLAR

  • 0 Yorum