Reklam
Reklam
Gazeteci & Yazar - Mahir AKKAR

Gazeteci & Yazar - Mahir AKKAR

Ankara Kulisi
mahir@haberpars

SİYASİLERLE FOTOĞRAF ÇEKTİRMEK...

31 Ekim 2020 - 11:37

   Bu güne kadar şahsım Mahir Akkar olarak gazeteci kimliğimle, siyasetin en tepesinde olanlar da dahil olmak üzere, "Parti ayırımı gözetmeksizin" birlikte çektirdiğim belki 200'den fazla fotoğrafımı mânevi değerleri olduğu için albümlerimde saklıyorum.

Bunların yeri zaten özel anı, hatıra olduğu için albümlerdir.
Bu fotoğrafları ne siyasi bir nüfuz olarak kullandım, Ne kendimi tanıtmak ya da bakın ben ne kadar önemli adamım pozisyonunu yaratmak ve etrafıma hava atmak için paylaşmayı asla düşünmedim.

Siyasi kişilerle fotoğraf çektirmek bir gazeteci için çok zor bir olay değildir.
Siyasiler hangi makamlarda olurlarsa olsunlar kendileriyle fotoğraf çektirmek isteyen kişileri, "Sade vatandaş olsalar bile" , genellikle geri çevirmezler.

Bazı kişiler kendilerini tanıtacak doğru dürüst bir özellikleri yoksa bu tür fotoğrafları öne sürerek etrafındakileri etkilemeye çalışırlar...

Bu düşüncede olan kişilere tavsiyem ;
Bu fotoğrafları paylaşıp aklınız sıra sözde tanıtımınızı yapmaya çalışacağınıza, gazeteciyim diyorsanız geçmişte hangi önemli olaylara imza attığınızı, hangi önemli basın kuruluşlarında haberlerinizin çıktığını, araştırmacı gazeteciyim diyorsanız eğer, hangi illegal olayları araştırarak ortaya çıkarıp kamuoyunu aydınlatan haberleri yaptığınızı kanıtlamalısınız.

Alaylı veya mektepli gazeteci olup olmadığınızı, siyaset bilimciyim diyorsanız bu siyaset biliminizin neye dayandığını, bu konudaki tahsilinizin ne olduğunu ortaya koyacaksınızki ciddiye alınasınız.

Göz boyamak için sahip olmadığınız bu size ait olmayan abartılı unvanları kullanırsanız, sizi iyi tanıyan "Yüksek İlkokul mezunu" olduğunuzu bilenleri sadece güldürürsünüz...!

Gazeteci & Yazar 
Mahir Akkar.

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum