Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Filiz ÇELİK ŞAHİN

Filiz ÇELİK ŞAHİN

Biz Kadınlar.
filiz@haberpars.com

IYDÜL FITR-RAMAZAN BAYRAMI MÜBAREK OLSUN..

14 Mayıs 2021 - 17:04

                 

                                  

Yüce dinimizde, asırlardır kutlanan ramazan bayramımızın hadislerdeki adı "Iydül- Fitr"dir. Asr-ı Saadet döneminde hicretin 2. yılından itibaren kutlanmaya başlanmıştır.Efendimiz (sav) bu bayrama ‘Iydül Fitr’ Fitre sadakası bayramı ismini vermiştir. Fıtır'ın bi anlamıda sadaka'dır.
Bayramlar, insanlar arasındaki karşılıklı muhabbetin sevgi ve saygının yeşerdiği, insanların birbirleriyle olan kırgınlıkların,küskünlüklerin unutarak, kucaklaştıkları günlerdir. 

Bu bayram pandemiden dolayı yaşadığımız sıkıntıların yanı sıra,İsrail'in KUDÜS'e , MESCİD-İ  AKSA'ya karşı baskısını ve zulmünü şiddetlendirerek devam ettirdiği hüzünlü ve buruk bir bayram. 

Bayramların asıl mânevî sorumluluğunun, sosyal hayat bünyesindeki ıslâhı, manevi idrakın ihyasıyla yaşanacak  bir haldir.

Araya mesafeler girmiş olsada,dünyanın muhtelif bölgelerinde yaşamakta olan,Allâh-u Te’âlâ’nın tüm Mü’minlere ihsânı, afv-ü mağfiret ve hakîki kurtuluşun nişânı, yeniden dirilişin muştusu ve habercisi olan Iydül-Fitr Ramazân Bayramı vesilesiyle, hakikatte tek vücud olmalıdırlar.

Mü’min kardeşlerini de düşünmeli, bayram vesilesiyle hatırlamalıdırlar. Onlarla kurulacak gönül köprüleriyle, dertlere hüzünzünlere ortak olunmalı bayramın mutluluğu ve heycanı bu şekil yaşanmalıdır.

Kan ve gözyaşına boğulmuş,insanca yaşama hakkı gasp edilmiş,geleceğe ve hayata dair bütün ümit ve hevesini yitirmiş,tüm Ümmet-e karşı hizmette Allah c.c. bizlere,azim, güç ve kuvvet ihsan eylesin.İnsanlığa ve kardeşçe yaşamaya bizleri yeniden umut etsin vesile kılsın.
Allah c.c bu mübarek günü hakkımızda hayrlı şahit eylesin.Efendimizin şefaatine ihsan,şikâyetlerden de muhafaza eylesin.
Vuslata hasret tüm gönül dostlarımın, Aziz Türk Milletinin ve İslam Ümmetinin İstiklaline, İstikbali birliğine,ülkemizin kalkınmasına,tüm dünyada refahın,huzurun,istikrarın ve barışın tesisine, cümle insanlık düşmanlarına karşı dirilişine, direnişine vesile olmasını Yüce ALLAH cc dan niyaz ederim..!
Iydül-Fitr -Ramazan Bayramımız  Mübarek Olsun.!
Selam ve Saygılarımla..

FİLİZ ÇELİK ŞAHİN...

YORUMLAR

  • 0 Yorum