Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Filiz ÇELİK ŞAHİN

Filiz ÇELİK ŞAHİN

Biz Kadınlar.
filiz@haberpars.com

Başbuğ Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ...

19 Mayıs 2021 - 14:19

19 Mayıs 1919'da Mustafa Kemal Atatürk Bandırma Vapuru ile Samsun'a çıkmıştır ve bugün İtilaf Devletleri'nin işgaline karşı Türk Kurtuluş Savaşı'nı başlatmış dahi bir komutandır...

Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kendi İfadesiyle;

“Milli Mücadele'yi yapan doğrudan doğruya milletin kendisidir, milletin evlatlarıdır. Millet analarıyla, babalarıyla, kardeşleriyle mücadeleyi kendisine ülkü edindi. Milli mücadelede şahsi hırs değil, milli ülkü, milli onur gerçek etken olmuştur.”
 (Mustafa Kemal ATATÜRK , 1925)

Gelecekteki varlığını korumak mücadelesinde ve istikrarında olan her millet, bunu ancak millî kültürünü yaşamak ve yaşatmakla başarabilir.
Bu da millî kültürün bilinçli olarak öğrenilmesi, kabullenilmesi, korunması, geliştirilmesi ve gelecek nesillere sağlam ve sağlıklı olarak aktarılmasıyla gerçekleşecektir.
 
Türk milleti bu anlamda, her zaman ve her şartta, milli kültürlerini ve milli değerlerini korumuş ve yaşatmıştır.

Geleceğimize ışık tutmak için büyük adımların atıldığı, milletimize ve milli kültürümüze armağan edilmiş tarihi önem arz eden milli bayramlarımız için gerçekleştirilen kutlamalar ve törenler, aziz milletimizin  birlik ve beraberlik duygularını artıracaktır.

Bu coşku milletimizin geleceğine daha büyük cesaret ve idealler ile sağlam adımlarla yol almalarını sağlamıştır ve her tarihte de sağlayacaktır.

19 MAYIS Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
Azîz milletimizin iradesiyle kazanılan tarihi önem taşıyan büyük bir millî  bayramımızdır.

19 MAYIS sadece bir ulusun kurtuluşu değil, aynı zamanda milletin yeniden kurtuluşu 
muasır medeniyetlere ulaşmak için de kurtuluşun tarihidir. Çünkü milleti, yine milletin sadece kendi azim 
ve istikrarlı kararları kurtarmış ve bu uğurda muvaffakiyet kazanılmıştır.

Kurtuluşun efsane tarihi olan 19 MAYIS'TA , muasır medeniyetlere sahip olmak ve millet egemenliğini hakim kılmak mücadelesi ile
TÜRKİYE  CUMHURIYETİ'ni kurmak için, Büyük Komutanımız Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK Kuvayı Milliye ruhuyla ve aziz TÜRK  milletine güvenerek Samsun'a çıkmıştır.
Memleketimizin her noktasında, bu kutlu vatan davasına adanmış,kendi nefsinden feragat etmiş bir hilkata sahip,güzide mübarek vatan evlatlarımızda, bu meşakkatlı mücadele için kuvayı milliye ruhuyla birleşmiş, büyük metanet göstererek, bizi ezmek yok etmek isteyen sinsi emperyalizm güçlerine ve tüm menfur iş birlikçi vatan hainlerine, karşı, hiç bir dönemde ümitsizliğe düşmeden bu mücadeleye icabet etmiş, vatanımız için memleketimiz için ölümü göze alarak, canla başla bu mücadelenin içinde olmuşlardır.

Hürriyeti için, haysiyet ve insani şerefi icabı 
bağımsızlığı için ölümü göze alan bu mübarek millet, insanlık haysiyet ve şerefinin icabı olan bütün fedakârlığı yapmakla bahtiyar olmuş ve diğer taraftanda, uşaklık ve esaret zincirini kendi eliyle boynuna geçiren miskin zihniyetli şahıslara istinaden, düşman karşısında fevkalbeşer bir duruş sergilemiş, bu kutlu davanın sonunda, Anadolu da  zihinlerde muhayyel edilen, bağımsız cumhuriyet kurulmasını başarmışlardır.

Bugün Anadolu insanının şaha kalktığı, aziz Türk milletinin yeniden diriliş adımlarının atıldığı gündür.

Geleceğimize olan inancımızın kuvvetlendiği "19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun"

Milli Mücadele ruhuyla bağımsızlık meşalesini yakan,TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETI'nin  kurucusu büyük komutanımız Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve İstiklal mücadelemizin kahramanları şehit ve gazilerimizi, rahmet ve minnetle yâd ediyorum.

Millet olarak daha güçlü ve huzurlu geleceğe hep birlikte ulaşmayı en ulvi duygularımla, temenni ediyorum.

Filiz Çelik Şahin...

YORUMLAR

  • 0 Yorum