Erhan ÖZTUNÇ

Erhan ÖZTUNÇ

DÜŞÜNCE
erhan@haberpars.com

ZOR GÜNLER BİZİ BEKLİYOR GİBİ

24 Mayıs 2020 - 14:52

YENİ NORMALLEŞME SÜRECİNDE
Korona virüs hikayesi başladığı andan itibaren ne kadar fikir kulübü üyesi varsa hemen Yeni Dünya Düzeninden bahsetmeye başladılar.
Bir kaç ay tv kanallarında kimim hangi koltuğa oturacağı,ne kadar süre oturacağı bile tespit edilmiş evine hapsedilen bizlerde bu algı operasyonuna tek zaman geçirme vasıtamız tv lerimizin başında oturup alıştırılmaya çalışıldık.

Alıştık mı bilmem zaman gösterecek..
Aylardır bu algı operasyonuna sessiz kalan Devlet yöneticileri ve Siyasiler suskun kalmış kimseden gık çıkmamıştı..

Son bir haftadır siyasiler yine suskun ne olduğunu anlamaya çalışırken atanmış Ülke yöneticilerimiz Yeni Normalleşme sürecinden sık ara bahseder oldu..

Bu Korona zıkkımı ile hayat % 300/400 ler den fazla zamlandı.

Gaz alıcı bir takım sesten öteye gidilmedi.Hayatımız yeni Normalleşme sürecinde çok fazla cezalarla dolu gibi me geliyor.Bu konuda galiba Siyasette çaresiz kaldı.
Kaldıki ciddi bir açıklamayı henüz duymadık.
Yolumuz/yolculuğumuz HES Kodu ile netleşti,Bu başlığa kapı dışındaki hayatımızı disipline eden pek çok başlık eklenirse şaşmayacağım..

Adeta baskı altında yaşamaya mecbur edilmiş veya terbiye edilmiş, düşünen ama itiraz kabiliyetini kaybetmiş kimseler olarak uyum sağlamak zorunda kalacağız..
Bu durumu Bayram sonrası göreceğiz..Umarım yanılırım..Yanılmaz isem siyasetten tamamen arındırılmış,sokakları boşaltılmış tepkisiz bir Ülke bizi bekliyor olacak..Bu tepkisiz Ülke bol cezalarla dolu,herkesin bir birine selam vermeye bile korktuğu hatta ispiyonların primle ödüllendirildiği bir çağrışım yapacakmış gibi me geliyor..

Tekraren yazayım umarım yanılırım..

Seçilenlerin seçenleri tam temsil kabiliyeti olduğu bir Ülke olarak alıştığımız yaşama döneriz.
Bir konuya açıklık kazandırmam lazım..
Virüs illeti için alınan tedbirleri destekliyorum..

Ancak son günlerde uygulamalardaki çelişkiler ve Devleti yönetenlerin söylemleri beni endişelendirdi..

YORUMLAR

  • 0 Yorum