Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Emin Eminoğlu

Emin Eminoğlu

eminoglu@haberpars.com

EMİNE ERDOĞAN KENT ORMANI...

17 Nisan 2022 - 00:18

 

Siirt "Kezer Mesire alanı" projesi ve Emine Erdoğan Kent Ormanı 2015 yılında açılmıştı.

 Tabiat Parkı için başvuru yapan 14 ilden sadece iki ilin projesinin onaylandığını bu iller arasında bulunan Siirt ilimizde bu projenin kentin sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda katkısı olacağı ve istihdamıda artacağı düşünülmüştü.

Projenin memleketin çehresini genel anlamda değiştireceği, 20 dekar arazi üzerinde mesire yeri, seyir terasları, yürüyüş yolu, çeşmeler, otopark ve diğer ihtiyaç mekanlarının bulunacağını 20 dekarlık yerde İlimiz siirt hayat bulacaktı...

Gelinen noktada ise bu özel " Emine Erdoğan" Kent ormanı şimdi ilgisizlik ve bakımsızlık sonucu kurumuş ağaçlar, alan içerisinde ve giriş kısmında boş boş ve gereksiz bal kovanlarının sandıklarının bulundurulması, kent ormanı vasfını kaybettiği gibi ilgisizlik, bilgisizlik ve ilgili kurumların gayretsizliği, basiretsizlikleri alan üzerindeki yetkililerin sorumsuzlukları Damadımız olarak bağrımıza bastığımız Cumhurbaşkanımız ve muhterem eşlerine büyük bir saygısızlık olarak görülmektedir. 

Ülkede yeşile dokunmak ağaç ve orman sevgisini geliştirmek ve çevreye karşı duyarlılıkları arttırmak her vatandaşın asli görevi olsa gerek, ya bu ormana sahip çıkın ya da tabelasını değiştirin.

Bütün Siirt halkının dilinde olan bu alan artık hak ettiği ilgi ve alaka ile başta düşünüldüğü gibi halka kazandırılmalıdır.

Bu konuda ilimiz Siirt Milletvekili Osman Ören Başta olmak üzere Konu ile ilgili Diğer kamu kurum ve kuruluşların alanı görmeleri halkın sessiz çığlığını duymalarına vesile olacaktır.

Duyarlı vekilimiz Osman Ören ilk Siirt ziyaretinde mevcut kent ormanı alanını kontrol ettiğinde halkın serzenişini anlayarak ilgili kurumları harekete geçireceğinden kuşkumuz yoktur.

İlimiz Siirt gerçeklerini bir başka makalede yazmak ve siz kıymetli okuyucularımızla paylaşmak üzere sağlıcakla kalın.

Dostça kalın ...

Emin Eminoğlu.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum