Reklam
Reklam
E. Albay Mustafa GÜMÜŞ

E. Albay Mustafa GÜMÜŞ

E-Albay- Siyasetçi- Stratejist.
[email protected]

MEMLEKET MASASI

17 Mayıs 2020 - 12:57

İYİ Parti Genel başkanı Akşener, ‘’Bir masa etrafında toplanmamız lazım.
Bu ülkenin vatandaşları olarak, bu ülkede uzun yıllar hizmet etmiş insanlar olarak ortak aklı işletmemiz lazım. Masanın adı da memleket masası olsun. Bu sıkıntılı dönemden nasıl çıkılacağını konuşup tartışalım’’çağrısında bulundu.

Masaya davetliler, Sn. Erdoğan, Sn. Kılıçdaroğlu, Sn. Bahçeli, Sn. Karamollaoğlu, Sn. Uysal(Kaç kişiyi temsil ediyorsa), siyasetin yeni elemanları Davutoğlu ve Babacan oldu.

Memleket masasını ilk etapta siyasiler idrak edemediler. Normaldir, masa deyince çok çeşitli masa var, Yemek masası var, Nikâh masası var, Plan masası var, Toplantı masası var, Barış sürecinde kurulan çadır masası var, Dolmabahçe de kurulup sonra devrilen APO masası var, var oğlu var. 

Masanın muhtevasını anlamadıkları verdikleri tepkilerden de anlaşılıyor. Erdoğan, ‘’yorum yok’’, Bahçeli, ‘’Masa, masaldır, maval okumaktır’’, Kılıçdaroğlu, ‘’Evet diyelim’’, Masaya davet edilmeyen HDP’li Sancar, ‘’Derdiniz saray masasına oturmaksa buyurun bizi alet etmeyin’’, Perinçek, ‘’O masa bir kumar masası ve orada kaybedecekleri kesin’’(arkadaş çok kumarcı demek ki), beyanlarında bulunuyorlar.

 

Sn. Akşener’e sormak lazım;

Neden sadece bunlar davetli? Masa küçük mü, yer mi yok?. Eğer bu masa memleket masası ise, amaç ülkenin içinde bulunduğu sıkıntılardan kurtulma çarelerini bulmak ise, 6 milyon oy almış HDP neden yok?. Mesele memleket meselesi ise, mecliste olmayan ve kuruluşu tescilli 85 adet siyasi parti var, onların başkanları neden yoklar?.

İyi ki bu masa önerisi kabul edilmedi, bu ayrışmış, kutuplaşmış, yapıyla ve de Siyasi parti başkanı olan CUMHUR’UN başının başkanlık edeceği masa anında devrilmeye mahkum olurdu.

Ülkenin içinde bulunduğu siyasi, ekonomik kaostan kurtulması bana göre nasıl olur anlatayım;

Öncelikle, Siyasi parti başkanı olmayan, diğer parti başkanlarına ağabeylik, hakemlik yapacak bir CUMHURBAŞKANI olmalı;

Kuvvetler ayrılığı olan, parlamenter yapıya sahip bir meclis olmalı;

Bu mecliste Liderlerine kulluk etmeyen halkın vekilleri olmalı;

Dünyanın hiçbir ülkesinde olmayan, adına Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi denen bir sistemle değil, Denge denetim sistemi olan, Cumhurun başı, halkın seçtiği vekiller tarafından seçilen bir sistemle yönetilen ülke olmalı;

Sonuç olarak;

Yukarıda saydığım şartları taşıyan, yerine göre ağabeylik, yerine göre babalık yapacak, siyasi taraflıktan uzak, Bir CUMHURBAŞKANININ olması ve ülkede ne kadar siyasi oluşum varsa bunların tamamının temsilcilerini (muhtarlarla yapılan gibi), SARAY-KÜLLİYE adına ne diyorsanız orada toplaması ile çözüm üretilmesi mümkün olur.


 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum