Reklam
Reklam
E. Albay Mustafa GÜMÜŞ

E. Albay Mustafa GÜMÜŞ

E-Albay- Siyasetçi- Stratejist.
[email protected]

Deva - Gelecek 2. Bölüm

26 Nisan 2020 - 15:32

DEVA- GELECEK (2)

 

        Bir önceki yazımızda BABACAN’dan bırakın ülkeyi,  kendisine bile deva olamayacağını yazmıştım. Bugünde GELECEĞİMİZİ kurtarmaya soyunan DAVUTOĞLU’nuirdeleyelim.
Geçmişinde ne yaptı Geleceğinde neler yapacak. 

Sn.Davutoğlu AKP hükümetlerinin dış işleri bakanlığını yaptı uzun süre. Sonra abisi onu kumanda ile yönetilecek en kolay kişi olarak AKP’nin başına genel başkan yaptı ve nihayetinde de Başbakanlık makamına getirdi. (Başbakanmış gibi görün ama başbakanlığa soyunma diyerek).

Başbakanmış gibi olan Davutoğlu;

-Yeni Osmanlıcılık hayalleri ve kendinde var sandığı Stratejik derinlik ile müthiş bir dış politikaya(!) soyundu. Bugünkü Suriye bataklığı, Libya ve Ortadoğu çıkmazları sizin eserinizdir.

--Maltepe Dragostaki paha biçilmez TEKEL arazisini Başbakanmış gibi olmanıza rağmen bila beleş ŞEHİR üniversitesine aktaran siz ve arkadaşlarınızdır. (Bu nedenle REİS’dendolandırıcı damgasını da yediniz).

-Nihayet yeter artık senin başbakanmış gibi oynaman biraz da Binali abin oynasın deyip oyuncağını elinden alınca görevi bırakırken Abime ve partime sadakatle bağlıyım dediniz ama sadakat sözünüz de fos çıktı.

Dört yıl AKP’nin icraatlarıyla ilgili tek kelime yorumda bulunmadınız, Babacan ve Abdullah GÜL dahil. Nihayet halkın Geleceğini kurtarmaya soyununca ve Abinizden sert salvolar yemeye başlayınca konuşur oldunuz,cılız da olsa.

Dış işleri bakanlığı yaptınız, Başbakancılık oynadınız, Ülkede; ADALET olmadığını, Özgürlüklerin kısıtlı olduğunu, TEK adam rejiminden kurtulup parlamenter sisteme dönülmesinin şart olduğunu, CHP’nin İBB seçimlerini hakkıyla kazandığını bir oy farkın bile yeterli olduğunu şahsi menfaatler bitince mi idrak edebildiniz?

Hatta öyle bir iddia attınız ki ortaya, yenilir yutulur değil. ‘’7 Haziran 1 Kasım seçimleri aralığında, TERÖRLE mücadelede yaşananlarla ilgili defterler açılırsa, birçok insan, halkın arasına çıkamaz, insanların yüzüne bakamazlar, açık net söylüyorum’’ dediniz.

Ama sonuç yok havada kaldı. AKP de bu lafı SAVCILIKLARA taşımadı, neden çünkü kirli işlerde, yolsuzluklarda hepiniz ortaktınız. Tabiri caizse eskiler yeniler hepiniz aynı tavanın balığısınız.

Geçmişiniz bu iken halk size GELECEĞİNİ emanet edemez. Halkın şu anda tek isteği var, Kendilerini ve ÜLKEYİ sizler gibi kurtarıcılardan kurtarmaktır.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum