Reklam
Reklam
E. Albay Mustafa GÜMÜŞ

E. Albay Mustafa GÜMÜŞ

E-Albay- Siyasetçi- Stratejist.
[email protected]

CAMİYE YARDIM...

03 Mayıs 2020 - 22:47

CAMİYE YARDIM

Neredeeen, Nereye. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi diye yepyeni bir yönetim sistemi icat etmiştik. Keşfedilen bu yeni yönetim sistemi ile uçuşa geçmemiz hedefleniyordu. Zenginleşecektik, işsiz hiçbir vatandaşımız kalmayacaktı, milli uçağımız gökyüzünde olacaktı, velhasıl çok şeyler cekti, caktı. Ne oldu peki, bir durum tespiti yapalım;

20 yıldır ülkede, üretim ve istihdam yaratacak tek bir yatırım yok. Tamamen aşırı tüketim toplumu olduk. İşsiz sayımız 5 milyona dayandı. Çalışanlarımızda aldıkları ücretle ayın sonunu getiremiyor. Dünyanın hiçbir ülkesinde bütçesinin %70 vergi ve cezalardan oluşmaz, Sadece bize özgü bir olay. Bütçe açık verdikçe, Kır kalemi Kes cezayı anlayışıyla vur abalıya. Allahın bahşettiği verimli toprakları olan bu cennet ülkeyi maalesef iş bilmez siyasetçiler cehenneme çeviriyorlar.

Sosyal yardımlaşma adı altında eskiden Vakıflar, Dernekler, Cemaatler, Camiler ayni ve nakdi yardım toplarlardı. Aslında bu işler sadece, yapmaları şart olan, yerel yönetimler tarafından adil ve kontrollü yapılması gerekir.

Maalesef yıllardır yapılan ayni ve nakdi yardımlar yerlerine ulaşmadığı için, Vakıflar, dernekler, cemaatler hatta camiler de ortaya çıkan yolsuzluklar vatandaşlardaki yardım ve hayır işleme duygularını sıfıra indirdi. Bunlara son dönemde Belediyeler ve devletin kurumları da eklenince KIZILAY gibi kutsal bir görev icra eden kurumlarımız bile Güvenilirlikte dibe vurdu.

Geldiğimiz noktaya bakalım;

DİYANET VAKFI:

“Maaşını paylaş, Kardeşinle yakınlaş”
Afrika yaz1379’a SMS gönder 10 TL Bağış yap”
FİTRE yaz 5601’e gönder 27 tl bağış yap 
KURBAN yaz, Kuran yaz, Arakan yaz, velhasıl bir sadaka gönder de ne yazarsan yaz.
KIZILAY:Yaz

“DEPREM yaz 2868’e gönder 10 Tl bağış yap”, 

“KORONA hasta destek paketi bağış yap”

Zekat yaz, Fitre yaz, şuraya gönder bağış yap.

En güvendiğimiz KIZILAY, Ensar vakfına aktarılan 7,9 milyon DOLAR’ın altında kalmış ve kendini bitirmiştir.

Kan stoklarımız azaldı diye kan verme çağrısı yapmasına rağmen eskiden Kanını değil CANINI BİLE seve seve veren halk, kanının nerelerde kullanılacağından emin olmadığı için yardıma yanaşmıyor. 

En son bu kervana BELEDİYELER de katıldı(bana göre asli görevleridir, geç bile kaldılar.

Nihayetin de de Cumhurbaşkanının Tekalif-i milliye emirlerine benzettiği “Milli dayanışma kampanyası”.

Sonuç olarak;

Ülkenin geldiği nokta bu. Yapılan yolsuzluklar, Ehliyetsiz, Liyakatsiz kişiler, maalesef tüm kurumlarımıza olan güveni bitirdi. Toplumda AHLAK Çökerse ÜLKE çöker, ki öyle de oldu.

UÇAN TÜRKİYE’DEN, CAMİYE YARDIM(FAKİRE SADAKA) dönemine geldik. 

Mustafa Gümüş.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum