Reklam
Reklam
Ayşe Tuğba Temel

Ayşe Tuğba Temel

Mimar- Yazar
[email protected]

YA DEVLET OLMASAYDI?

17 Nisan 2021 - 20:35

15 Temmuz öncesini her manada tartışabiliriz.

Fetonun Devlet kadrolarını ele geçirmesi, Orduda inanılmaz güç elde etmesi, Basın ve banka gücü ile ekonomi ve algı yaratmada sınır tanımaması.

Tüm bu etkinliği yakalerken Pkk ile dirsek temasında durup Ülkede siyaset kurumunu zayıflatarak darbe ortamını hazırlaması. Tüm bunlar hepimizin gözü önünde yaşandı ve asla unutmuyoruz.

Lakin 15 Temmuz sonrası Milletçe kenetlenip bu terör yapılanmasını Devletten söküp atmak gerekirken başını Kılıçtaroğlunun çektiği iktidar için her yol mübahtır gurubu bırakın kenetlenmeyi Devleti zora sokacak her türlü eylem ve söylem içine girdi.

Fetonun asıl hedefi olan MHP yi ele geçirme operasyonu Devlet bey ve ona inanmış evlatları sayesinde bozulunca MHP içinde yuvalanmış ne kadar bozguncu varsa ipe dizlmek üzere MHP den kaçmak zorunda kaldı.

Artık Ülkede 2 gurup ve bir ayrılıkçı siyasi yapı kaldı. Bir tarafta Cumhurbaşkanı Liderliğinde Akp ve Ülkenin sigortası MHP. 

Diğer tarafta Chp başta olmak üzere yancıları İp ve  paylaşılamayan PKK nın siyasi kolu Hdp. İşte Ülkenin içinde bulunduğu siyasi ortam bu.

Pandemi zirve üstüne zirve yapıyor, insanlar ekmek teknelerini kapalı tutuyor, vefat eden insan sayımız 40.000 e doğru hızla gidiyor, Akdenizde sular kaynıyor, Karadeniz ısınıyor, Suriye sorunu dipdiri duruyor, teröre karşı tarihin en başarılı mücadelesi veriliyor.... 

Bizim muhalefet bu konular da tek bir çözüm üretmek yerine her gün akla ziyan gündemler ile bu Cumhur ittifakını nasıl yıkarım derdinde.

2 gün önce bir resim karesi düştü haber sitelerine...

İpin başkanı ABD büyükelçisi ile görüşmüş. Biz ABD nin görüştüğü siyasi yapıların neye ve kime hizmet ettiğini tarihimizden iyi biliriz, ama asıl acı olan resmin veriliş şekli.

Hani CHP ye gidip görüşürken kiralık vekillere teşekkür için nerdeyse yere eğilacak kadar kendini kaybeden bir siyasetçinin ABD Büyükelçisi karşısında bir öğrenci edası ile el pençe divan durması tam bir utanç vesikası olarak tarihte yer alacaktır.

Şu yukarıda kısaca özetlediğim konulara bakınca dudaklarımıdan iyiki DEVLET bey var demekten başka birşey çıkmıyor.

15 Temmuz sonrası Devletin içinde bulunduğu durumu anlayıp terörle mücadele de tavizsiz mücadele şartı dışında hükümetten tek bir talepte bulunmadan Devletin bekası adına dik duruşun adıdır Devlet BAHÇELİ..

Şer odaklarını resmen kudurtan bu duruş her türlü saldırıya rağmen Türk Milletinin huzur ve başarısı adına tavizsiz devam edecektir.

Kamuoyu araştırmaları adı altında algı yaratmak çabasında olup MHP barajı geçemeyecek safsasatını yayan sözde araştırmacı özde paralı askerler şunu unutuyorlar...

Devlet bey işaret etsin onun beklentisiz milyonlarca evladı siyaset sahasına çıkar ve sizin algılarınızı başınıza geçirir.

Allah Devlet beyi başımızdan eksik etmesin inşallah.           


 Not: Aylardır seslerini duyurmak adına yazıp durduğumuz Ücretli Öğretmenlerin her ne kadar sesleri duyulsa da durumlarının iyileştirilmesi ve kadro için bir çalışma olup olmadığı malesef net değil.
Kuşkusuz ilk atandığında taraflı ve tarafsız her kesimce çok iyi bir atama denilen Milli Eğitim Bakanımız Syn. Ziya SELÇUK bu konuyu çözmeden o makamdan giderse emin olun tarih kendisini asla affetmez.

Ücretli Öğretmenlerin dramı hepimizin ve bu konuda her ortamda yazmaya anlatmaya devam edeceğiz.
Bu vesile ile mübarek Ramazan ayınızı kutlar hayırlara vesile olmasını niyaz ederim. Selam ve dua ile...

AYŞE TUĞBA TEMEL

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum