Ayşe Tuğba Temel

Ayşe Tuğba Temel

Mimar- Yazar
ayse@haberpars.com

DEVLET FARKI...

06 Haziran 2021 - 16:06

Ülke gündemi toz duman...
Bir mafya lideri yıllardır içinde bulunduğu her şeyi itiraf ediyor!!! Konuşulan konular, olaylar, kişiler, rakamlar hepimizi hayrete düşürüyor.

En baştan belirtelim Peker denilen kişiyi hiç tanımam, her hangi bir uzaktan yakından temasımız dahi olmamıştır. Olaylara hep dar pencereden bakmaya alışkın bir toplumun sadece Peker’in konuşmalarını dikkate alması ve bunun karşısında bir tepki oluşumu normal ve oyun kurucularının tam da beklentisidir.

Oysa biraz ufkunuzu açın daha geniş bir pencereden bakın olaylara. 15 Temmuz alçak Feto kalkışmasının bastırılması Ülkemiz için bir milattır. Yıllarca taviz verilen bir alçak Fetonun Devlet içindeki yapılanması, yıllarca açılım hevesi ile yine Devlet içinde Devlet olma çabasındaki KCK yapılanması ve Siyaset içindeki mafya yapılanması..

15 Temmuz sonrası Devlete DEVLET eli değmesi her şeyi alt üst etmiştir. Feto terör örgütünün Devletin kılcal damarlarına nüfus etmiş yapılanması teker teker sökülürken, Pkk ya karşı tarihin en güçlü ve başarılı mücadelesi verilirken, Suriye’de, Irak’ta, Libya’da ve Akdeniz’de güçlü Devlet duruşu sergilenirken, içeride milletin kanını emen mafya yapılanmalarına dokunulmayacakmı sandınız??

Hangi gayrimeşru yapıya dokunursanız hemen feryatlar, mağdur edebiyatları, nutuklar sosyal medya aracılığı ile trollerce zirveye taşınıyor..
Mağdurmu arıyorsunuz??

Asgari ücretin altında geçinmeye çalışan emeklilere bakın.!!!
Açlık sınırı altında sömürülüp çalıştırılan Ücretli Öğretmenlere bakın.!!! Aylardır yazıp çizdiğimiz Ücretli Öğretmenlerin aldıkları paralara bakın birde şu mafya yapılanmasında konuşulan paralara bakın, hangi vicdan bunu kabul eder hadi söyleyin!!!

Yok söylemezsiniz, söyleyemezsiniz...

Bir tarafta Vatan Millet aşkına açlık sınırı altında çalıştırılan sahipsiz garipler, diğer tarafta Vatan Millet edebiyatı ile milyon dolarları küçümseyen kan emiciler.. İddaalar kapatılıyor diye yaygara koparanlar, umudunu Feto, Pkk ve mafya yapılanmalarının Devleti küçük düşürme çabalarına endeksleyenler şunu asla unutmayın.

Artık Devlete DEVLET eli değmiştir,ne iddaalar sümen altı edilir nede iftira atanların yanına kar kalır. Devlet her şeyi görür, izler, kaydeder. Yeri ve zamanı geldiğinde, DEVLET istediği zaman alayının hesabı sorulur.
Biz vatandaş olarak dönüp bu yapılara ‘’ Ya arkadaş bu kadar parayı, zevki sefada yaşamayı, Devlet adına iş yaptım havası yaratmayı nerden öğrendiniz. Birileri birilerine çöker, çökülen Devleti soymuş çöken kahraman olmuş.
Hadi oradan Vatan sevgisi Devlete uzanan eli kesmektir.

Siz kime neyi anlatıyorsunuz? 
Herkesi uyuşturdukmu sanıyorsunuz???

Biz Ülkücüler Devlete DEVLET elinin değmesinin ne manaya geldiğini iyi biliyoruz.
Nasıl ki Feto çökertildi ise, nasıl Pkk inleri başlarına yıkıldı ise emin olun her türlü gayrimeşru yapıda Devlet karşısında diz çökecektir. Millet olarak enerjimizi bunlar ile tüketmeyelim, bu iddaalar kesinlikle kayda alınıyor ve biliyoruz ki bunların hesabı günü geldiğinde kim olursa olsun Bakanmış, şuymuş muymuş hiç bakılmaz kanun önüne çıkarılır.

Tekrar köşe yazma kararımın en büyük unsuru Ücretli Öğretmenlerimiz...
Biliyorum bazen umutlarınız azalıyor, gücünüz ve enerjiniz düşüyor.

Asla umutsuzluk yok. Sizler bu Ülkenin geleceğinin baş mimarlarısınız, belki sesiniz az duyuluyor sanıyorsunuz ama çok duyulduğuna emin olun.

Devlete değen DEVLET eli sizi muhakkak beklediğiniz ve Ananızın ak sütü gibi helal haklarınıza kavuşturacaktır.
Sizlerden ricamız biraz daha sabır ve Ülkenin geleceği gençleri zehirleyen herşeyden uzak duracak bilgi ve donanımla yetiştirmeniz.

Sizleri seviyor ve inanıyoruz.
Selam ve dua ile..

Ayşe Tuğba TEMEL.

YORUMLAR

  • 0 Yorum