Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Av. Ahmet ÇAKAR

Av. Ahmet ÇAKAR

Millet Vekili - Hukukçu- Yazar
ahmet@haberpars.com

"BİZ BOŞUNA KAHPE YUNAN DEMİYORUZ...".

18 Nisan 2021 - 19:28

 

MHP Eski Meclis idare amiri Milletvekili Ahmet Çakar Akit TV de Yusuf Ozan DEMİR'in yönettiği "Başka Açıdan" Programına katıldı.


İlk açılış konuşmasının kendisine verilmesi üzerine Yunanistan Türkiye İlişkisinin derinliğine ve tarihi geçmişine inerek Yunanistan tarafından yapılan düşmanlığın nedenlerini açıkça ifade etti.

Dışişleri bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu'nun küresel güçlerin beslemesi olan Yunanistan temsilcisi Dandias'ın nezaket sınırlarını aşan ,Diplomatik teamüllere aykırı davranışına verdiği cevap takdire şayan bir durumdur.

Önemli olan havlayana değil havlatana bakmaktır.

AB ve ABD tarafından sırtı okşanarak gönderilen Yunanistan dışişleri bakanının bu tavrının bölgede kendisini güç olarak görmesinden kaynaklı olmadığını hepimiz bilmekteyiz.

En sıkıntılı dönemimizde dahi bunları izmirde denize döktüğümüz gerçeğini Yunanistan bilmiyormu?

Yunanistan ne fiziki, ne coğrafi, nede ekonomik gücünün Türkiye ile kıyaslanmayacağının farkında değilmi?

Elbette farkındadır. Hatta onu gönderenlerde bunun farkında.
Konu açık ve net olarak ortadadır.

Adaların hiçbir hukuki dayanağı olmadan silahlandırılması. ABD'nin adaları adeta bir üs haline getirmesi, silah hibeleri, İsrailin Yunan askerlerini eğitme çabaları bunların tamamının altında yatan tek bir neden vardır.

Bu neden küresel güçlerin bu güçlerdeki kastım bellidir.Bunların dünyanın kaynayan bir kazan haline gelmesi onların yaşama nedenidir.

Asya kaynamazssa kime silah satacaklar, Afrika kaynamazsa kim o toprakların yeraltı ve yer üstü kaynaklarını kullanacak?

Türkiye doğusundaki PKK-YPG-PYD ile uğraşmazsa bölgedeki güç olması kime nasıl zarar verecek bunlar yüzyıllara dağılmış hesaplar yaparken geçmişte yüz yıllarca önce yaşadıklarının hesaplaşması değilmidir?

Temelde Yunanistan ile Türkiyenin en iyi anlaşan iki komşu ülke olması gerekirken işte bu küresel güçler dediğimiz başta ABD ve AB olmak üzere amaçları Akdenizde, doğu Akdenizde suların asla durulmamasını sağlamak.

Doğumuzda PKK-YPG-PYD SDG gibi maşa, taşeron örgütlere hatrı sayılır silah mühimmat ve ekonomik desteği veren ülkeler Batıda bir Türkiye Yunanistan savaşı çıkarmanın amacını gütmektedirler.

Ne yunanistan bize savaş açma cüretini gösterebilir. Ne de AB ve ABD doğumuzda arzuladıkları koridor için bir Kürt devleti kurabilirler.

Çizdikleri haritaları defalarca bozup, karalayıp yenilerini çıkarsalarda bunu başaramayacakları ortadadır. 

Bunun açık göstergesi 30- 40 yıldır sınır ötesi doğudaki besleme terör örgütlerinin beyhude çırpınışları ve dağılma sürecine girişidir.

Keza Yunanistan'a göçmenler üzerinden yapılacak kapı açma girişimimizde yaşadıkları şok açık ve net görüldü.

Irakta patlayan canlı bombanın, Başika'da PKK saldırısında verdiğimiz bir şehidimizin, HDP dosyasının (AYM) tarafından eksikleri olduğu gerekçesiyle kabul edilmediğinin konuşulduğu programda MHP eski Milletvekili Av. Ahmet Çakar bigi birikimi ile izleyicilere doyumsuz bir program izletmeye vesile oldu.


www.haberpars.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum