Sema Koca

Sema Koca

koca@haberpars.com

Hakkında

Sema KOCA kimdir?
1977 yılında Gaziantep'te dünyaya gelen Sema Koca, İlkokulu Cumhuriyet İlkokulu'nda, ortaokulu Gaziantep Fırat Koleji'nde, liseyi Bayraktar Lisesi'nde okudu.
 1996’da Gaziantep Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü'nü kazandı. Ne yazık ki 28 Şubat 1997’de yapılan postmodern darbe yüzünden başörtüsüyle üniversiteye giremediği için uzaklaştırma cezaları aldı ve okulu 2. yılında bırakmak zorunda kaldı. 
2000 yılında 2. kez yine Gaziantep Üniversitesi MYO İşletme Bölümü'nü kazandı ve 2002 yılında bölüm ikincisi olarak mezun oldu. 
2002 yılının sonlarında halı desinatörlüğü için kısa bir dönem eğitim aldıktan sonra desinatörlük mesleğine başladı. 2010 yılında desen şefi ve tasarımcısı olarak çalıştığı halı fabrikasından evlilik dolayısıyla ayrıldı ve koca vatanım dediği İzmir'e yerleşti. 
2019 yılından beri Bursa'da ikamet etmekte olan Sema Koca, çeşitli haber sitelerinde köşe yazarlığı yapmaktadır. İlk kitabını olan Yenildim Yenilendim ile yaşadıklarından etkilenerek gönül dünyasından süzülenleri kağıda döktüğü yazılarının derlemesi olarak sizlere sunmanın heyecanını yaşıyor.
“...Artık “bittim" noktasındadır. Elinde avucunda, kalbinde yüreğinde, aklında ve düşlerinde ne varsa hepsinin yavaş yavaş eridiğine şahit olmuştur. 
Her şeyin bittiğini sandığı o anda, yürekten kopan dile bile dökülmeye güç bulamayan sessiz bir çığlık yükselir semalara: “Ben yenildim Rabbim, yardım et!”
 Semaya yükselmesiyle karşılık bulan feryat, sağanak sağanak rahmet olup sadece yeryüzüne değil mahzun yüreklere de iner. İner de iner... 
Boşalan kuyular dolmakla beraber, biçare gönüller de inşirah bulur. 
 Az önce tükenen, bir bir eriyen duygular yerini taze filizlere bırakır. Her yağmur damlasının, bilmem kaç kilometre yüksekten en şiddetli şekilde inmesi gerekirken, yerçekimine başkaldırırcasına hiç incitmeyerek melekler eşliğindeymişçesine yumuşacık ipek gibi dokunuşla inişi, Yüce Kudret'in rahmet olarak göndermesinden başka nasıl izah edilebilir ki?
 İman eden kalpler bilirler ki, “bittim” dediğin, mağlup olduğun zaman, “yettim” diyen sonsuz bir güç olan Rahman vardır. 
Bizim hayır gördüklerimizde/bildiklerimizde şer, şer gördüklerimizde/bildiklerimizde hayır olabilir. Biz bilmeyiz.
 Her şeyin sahibi olan Yüce Rabbimiz en iyisini bilir.
 Umulur ki Allah bir çıkış yolu gösterir...”
Sema KOCA,  Yenildim Yenilendim
Kuytu Yayınları, internet kitap satış siteleri ve kitabevlerinden temin edebilirsiniz.
İyi okumalar dileyerek istifadenize sunuyoruz.


www.haberpars.com