Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
 Leyla DÜZEL

Leyla DÜZEL

YAZAR - ŞAİR - SİYASETÇİ.
leyla@haberpars.com

Hakkında

ADI SOYADI : Leyla Düzel
DOĞUM YERİ : BURSA
Yaşadığı Yer. İngiltere
İLETİŞİM
ADRES : EFE DANIŞMANLIK (İŞVEREN)
Kültür Mahallesi Ataç 2 Sokak No:68/14
KIZILAY- ÇANKAYA- ANKARA
E mail : leyla@haberpars.com
MESLEGİ
1 – Yönetici danışman
2 – Şair yazar
BAĞLI BULUNDUGU DERNEK VE KURUMLAR
1 – ( EFEDER) EFE Öğrencilerin Temel İhtiyaçlarını Karşılama Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ANKARA ( Başkan)
2 – ÜLKÜM Eğitim Kooperatifi BURSA
3 – BRİTANYA Türk Kadınları Derneği LONDRA
4 – UZDER Uzman Jandarma ve Erbaşlar Derneği ANKARA
5– MSGD Malul Sayılmayan Gaziler Derneği ANKARA
6 – Şehit Aileleri Federasyonu Ankara

ÖĞRENİM DURUMU
1 – Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim İktisat Fakültesi
2 – Enfıeld Council Toplumda Aileyi Destekleme Eğitimi
YABANCI DİLLER VE SEVİYE
İngilizce (iyi) intermediate
Kısa Öz Geçmiş
Annem ve babam Oğuz boyları Yörük Türkleri’nden eski Yugoslavya doğumludurlar. 2.Dünya savaşı sonrası Türkiye’ye göç ederek Bursa’ya yerleşmişler. Ben 1965 yılında 6 kardeşten dördüncüsü olarak Bursa’da doğmuşum.

İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimimi Bursa’da tamamladım. Liseyi bitirmeme mukabil BİSAŞ’ın bilgi işlem bölümünde çalışmaya başladım. Üniversite okuma arzum dolayısı ile aynı yıl sınavlara girdim. Çalışma zorunluluğum olduğundan Eskişehir üniversitesi A.Ö.F. fakültesi iktisat bölümüne kaydımı yaptırdım.
Çalışmakta iken yurtdışına çıkabilme imkanım oluştu. Bunu değerlendirerek Ocak 1987’de Londra’ya gittim. Londra’da İngilizce dil okuluna devam ederek hayatımı kurdum.

Çalışkan ve azimli olmam sebebi ile kısa süre içerisinde yöneticilik seviyesine ulaştım.

Daha sonra kendi şirketimi kurdum.

Ortalama altmış personelin çalıştığı Tekstil şirketim on yıl devam etti. İngiliz vergi sisteminin değişmesi nedeni ile işyerimi kapatmak zorunda kaldım.
Bu esnada evlendim ve bir oğlum oldu.
İşyerimi kapatmam mukabilinde daha çok zamanım olması nedeni ile Britanya Kadınları Derneği’ne üye olarak çalışmalara devam ettim.

Derneğimiz büyükelçilik ile irtibatlı faaliyetlerini sürdürmektedir.

Türkiye siyasetini devamlı suretle takip ettim.
1980 ihtilalinden önce lisede Milliyetçilik şuurum ülkücü arkadaşlarım sayesinde kuvvetlendi.

O günden beri iyi bir ülkücü olmaya kendimi adadım.
Oy vermeye başladığım yıldan bu yana MHP'nin sevdalılarından biri olmuştum. Her seçim döneminde kendi potansiyelimiz dahilinde partimiz adına gönüllü bir nefer olarak hizmet etmeyi borç bildim.

Referandum döneminde Sosyal medyanın daha yaygın olması ile birlikte birçok kesime önce sosyal medya üzerinden daha sonrada bu kişilere birebir ulaşarak partimizin görüşlerini ve haklılığını empoze etmeye başladım.

Türkiye gündemine dair görüşlerimi içeren yazılar yazmaya başladım ve bunu köşe yazılarım takip etti. Bunu gören çevremden devamlı suretle aktif siyasete girmem konusunda telkinler gelmeye başladı. Kendi potansiyelim doğrultusunda Avrupa’da olmam sebebi ile de birçok konuda yeni projeler hazırlama fırsatı buldum.
Partimizin yetkili organlarının haberi olmaksızın ve bir çıkar gütmeksizin, bir faydam olsun düşüncesi ile zamanımın çoğunu bu yöne kanalize ettim.

Daha sonra ise MHP’ye gönül vermiş birçok arkadaşlarımın telkinleri ile bir yıl önce Ankara’ya yerleştim.

Haziran 2018 Genel Seçimlerinde MHP üyesi olarak partimden 27.Dönem milletvekilliği aday adaylığına başvurdum ve seçime yönelik çalışmalar yaptım.

Boş kalmayı sevmediğimden dolayı Ankara’da yurtdışı öğrenci danışmanlığı üzerine şirketimi kurarak iş hayatına başladım.

Bununla beraber birçok sivil toplum kuruluşlarında aktif görev aldım. Bu esnada ihtiyaç hasıl olması üzerine ÜLKÜCÜ çocuklarımıza yardımcı olmak amacı ile Başkanlığını yapmakta olduğum EFEDER’i kurdum. Gönlüm ve kalbim MHP’de olması sebebi ile de partim için yapabileceğim plan ve projelerden hiçbir zaman vazgeçmedim.

Ekibimle birlikte desteklerde alarak yurtdışında edindiğim tecrübelere istinaden Türkiye’mizde faydalı olabilecek proje çalışmaları yapmaktayım.
Birçok sivil toplum kuruluşu ile ortak çalışmalar yürütmekteyim.

Maddi manevi katkı sunmaktayım. Aday adayı olmam konusunda bu kuruluşların ısrarlı baskısı da beni daha çok teşvik etti.
Ayrıca AŞKA ESİR OLMUŞ RUHLAR ADINA adlı bir şiir kitabım var. SUNA adlı kadın şiddeti üzerine birde de romanın yarısındayım ve köşe yazılarıma halen www.haberpars.com haber sitesi üzerinden devam ediyorum.

Leyla Düzel