Reklam
Reklam
Gazeteci- Linda Gözde Karasu

Gazeteci- Linda Gözde Karasu

gozde@haberpars.com

Hakkında

Linda Gözde KARASU Kimdir?
Özet Öz geçmişi kendi kaleminden.

1987 Erzincan'da doğdu.
Çocukluk yılları orada geçti. Daha sonra aile İstanbul'a göçtü. 
Trakya Üniversitesi - Edirne Sosyal Bilimler M.Y.O. Pazarlama Bölümü  (terk) 2009
Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü Mezunu
İstanbul Üniversitesi Adalet Bölümü son sınıf öğrencisi 

2011 - 2015 yılları arası Taksim İstiklâl Caddesi'nde emlak ofisi açtı. 4 yıllık esnaflık hayatı Gezi Olaylarına destek verince hükümet kanadınca minlenen esnaf listesine alınınca 2015 başlarında sonlandı. Bu süreçte (Erdoğan 'ın başbakanlık dönemi) Erdoğan'a hakaretten açılan davada (2014) tam 4 yıl yargılanmasının ardından beraat aldı.

Daha sonra savcılık kanadınca bu karara itiraz edilerek, dosyası istinafa gönderildi.

Bu dava halâ istinafta devam eden bir dosya olarak beklemektedir. Esnaf düzeni ve arkasından açılan dava olayları hayat akışını etkileyince siyasete girdi. 2017 - 2019 CHP Kâğıthane Delegesi olarak Cumhuriyet Halk Partisi'nde hizmet verdi.

Bu çalkantılı süreçlerde birkaç gözde kitabevi ve teknoloji firmalarında yönetici konumunda çalıştı.Erdoğan 'ın cumhurbaşkanlığı döneminde sahte diploma eleştirisi yapınca, çok geçmeden gözaltına alındı ve hakkında "Erdoğan'a hakaret" başlığında ikinci dava açıldı.

Özel sektördeki iş hayatı da bu süreçlerde riske oldu ve hem yoğun şekilde ölüm tehditleri, hem sürekli sosyal medyada akp taraftarlarınca linç edilmesi dolayısıyla zaman zaman eve kapandı. 3000 i aşkın çeşitli konularda kitap okudu.. 

Müjdat Gezen Sanat Okulu Mezunu.  Yaklaşık 2 yıl özel tiyatro alanında çalıştı. Oyunlar düzenleyip sokak çocuklarına bütçe oluşturdu. Aylarca uğraş sonunda; sokaktan birkaç genci kendi imkanlarıyla normal hayata döndürdü. Bir müzik klibinde ve bir zayıflama ürünü reklam filminde oynadı. 

Fransızca ve ingilizce eğitimi aldı. 
İyi bir insan ve hayvana hakları aktivisti. 
Çeşitli digital kanallarda ve internet kanallarında "Ülkemde Neler Oluyor?" , "Linda ile Sanat Sokağı" gibi siyaset, sanat içerikli programlar sundu. 

Şimdilerde biri felsefe diğeri tarih konulu iki kitap yazıyor. Yüksek lisansa hazırlanıyor. 2020'de CHP Kağıthane Çağlayan Mahallesindeki 3 CHP üyesinin şikayeti sonucu açılan üçüncü "Erdoğan'a hakaret" davasından yargılanıyor..

Koyu Kemalist duruşuyla tanınıyor.

Linda Gözde KARASU