Türkülerin Beyefendisi Ramazan Garipses..

Açmış olduğu Çiğköfte işletmesi ile damak tadının en iyisini sunan Garipses ilçe halkının sevgilisi haline gelmiş.

Türkülerin Beyefendisi Ramazan Garipses..
31 Ekim 2020 - 12:21

Türküleri söyleme tarzı ile her bölgeye hitap eden yılların halk müziği sanatçısı Ramazan Garipses sanattaki başarısını işletmeciliğini yaptığı Çiğköfteciliktede sürdürmeye devam ediyor.

Türkülerin efendisi olarak bilinen Ramazan Garipses usta yorumu ile seslendiği türkülere hayat verirken birçok genç yeteneğe abilik yaparak elinden tutup sanat dünyasına kazandırmakla tanınmakta.

Mütevazi ve düzgün karekter yapısı ile örnek sanatçılarımız içerisinde ender olan biri olarak Halk müziğini yeni jenerasyon denen (z) kuşağına sevdirmek için yeni projeler içinde olduğunu öğrendiğimiz Garipses yetiştirdiği gençlere genç kuşaklara hitap edecek eserleri canlandırması için telkinlerde bulunuyor.

Hocalık yaparak müzik dünyaına kazandırdığı genç yeteneklerin büyük saygı gösterdiği Ramazan Garipses türkülerimizi en iyi canlandıran, farklı yorumlayan, özel tarzıyla daima dikkatleri üzerine çekmişti.

Garipses yenikuşak sanatçıların kültürümüzden uzak, yozlaşmaya açık söylediği eserlere eser denmeyeceğini, gelip geçici bir heves olduğunu ifade ederken, en kısa zamanda toplumun değer ve yargılarını ön plana alacak gençlerimizin mutlaka yakın zamanda sahne alacakları umudunu taşıdığını ifade etti.

Garipses ülkemizde yaşanan İzmir depremi ile ilgili yaptığı yorumda ise Ülkemizin dötbir yanı deprem kuşağından ibaret.

Bu nedenle deprem nerede, hangi bölgede olursa olsun her bir vatandaşımızın depremde zarar görmesi, yaşamını yitirmesi çiğerlerimizi yakıyor.

Rabbim bizi, ülkemizi hertürlü felaketten korusun temennisinde bulundu.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum