Reklam
Reklam

Prof. Dr. Mümtaz'er Türköne ÇAPRAZ SORGU'da

Türköne’yi “şehit kardeşi” olduğunu ifade eden MHP genel başkanı Devlet Bahçeli sahiplendi. 

 Prof. Dr. Mümtaz'er Türköne ÇAPRAZ SORGU'da
27 Haziran 2020 - 23:03

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, FETÖ sanığı  Gazeteci - yazar Mümtazer Türköne ile ilgili açıklama yaparak, “Mümtaz’er Türköne’yi tanırım. Mümtaz’er Türköne’nin davası tekraren ve titizlikle değerlendirilmelidir” dedi.

Türköne’yi “şehit kardeşi” olduğunu ifade eden MHP genel başkanı Devlet Bahçeli sahiplendi. 

Usta gazeteci İsmail Türk bu açıklamadan sonra bir gazetecilik örneği daha sergiliyerek Mümtaz Er Türköne ile bir canlı yayın gerçekleştirdi.

Kendini Ülkesi için eline bugün dahi silahı alacak kadar Ülkücü olarak tarif etmesine rağmen, Ülkücüler'in eleştiri oklarına hedef olan Prof. Dr. Mümtaz'er Türköne ÇAPRAZ SORGU'da İsmail Türk'ün konuğu oldu.
Peki Mümtaz Er Türköne Neden sanık olmuş, niçin yargılanıyordu.

Mümtaz Er Türköne Zaman gazetesinde yazdıkları yazılarda neler söylemiş, neler anlatmıştı bir hatırlamaya çalışalım.

‘KÜRT GİBİ DÜŞÜNÜYORUM’

AK Parti döneminde Polis Akademisi’nde organize edilen “Kürt Çalıştayı”nın fikir babasının Türköne olduğu basına yansımıştı.

Zaman gazetesinde yazılar yazan Mümtazer Türköne, sıkandal  bazı çıkışlarıyla hatırlanıyordu.
PKK açılımının savunucularından olan Türköne, örgüt militanlarına af çıkarılmasını isteyerek “Af olmadan bu iş çözülmez. Psikolojik eşiğin açılması için bu affın gerçekleşmesi lazım.” şeklinde açıklamalarda bulunmuştu.

Türköne, Barzani’nin federe başkenti Erbil’de 2009 yılının başında PKK’lı yöneticiler ve peşmergelerle birlikte “Barışı ve Geleceği Birlikte Aramak- Kürt Sorunu” başlıklı konferansın öncülüğünü yapmış, oradaki ilk açılış konuşmasında da ilginç açıklamalar yapmıştı.

“Hepimiz Kürd’üz. Türkiye’de yaşayan 72 milyon insan gibi ben de biraz kürdüm.

 Bir kürt gibi düşünüyor, yaşıyor ve geleceğe bakıyorum. 


Ortada büyük bir Kürdistan haritası var. İsteyen rüya görsün, isteyen kabus. Artık, bu gerçeklerle yüzleşmemiz lazım.” ifadesini kullanmıştı.

Mümtaz Er Türköne Gazeteci İsmail TÜRK ile yaptığı canlı yayın konuğunda cesurca sorular soran İsmail TÜRK'ün sorularına cesurca cevaplar verdi.

İşte o video ve müthiş söyleşinin tamamı...


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum