Reklam
Reklam

Россияне скучают по Турции

Россияне скучают по Турции Türkiye Rusya Turizmde Ortak .

Россияне скучают по Турции
04 Temmuz 2020 - 14:32 - Güncelleme: 05 Temmuz 2020 - 13:42

11 июня на совещании кабинета министров Турции было принято решение об открытии границ страны для иностранных туристов. В условиях продолжительной изоляции эта новость стала приятным и долгожданным сюрпризом для России.

Турецкий берег – излюбленное место для отдыха россиян. Это своего рода музей под открытым небом, обрамленный завораживающей красоты природой. По данным статистики, в 2019 году число граждан России, посетивших Турцию, превысило 7 млн человек – рекордное количество за всё время русско-турецких отношений.

Прежде всего, выбор обусловлен высоким сервисом принимающей стороны. При всем разнообразии, не многие страны-курорты могут похвастаться таким уровнем обслуживания и клиентоориентированности.

Комфортный климат, яркая национально-культурная составляющая и многогранность сферы развлечений – всё это заставляет россиян снова и снова возвращаться в Турцию.
Безусловно, 2020 год внёс свои коррективы в привычную жизнь. Тем не менее города Турции постепенно оправляются от последствий пандемии и готовятся встречать гостей.

Россияне с трепетом ждут возобновления авиасообщения с Турцией, чтобы провести долгожданные отпуска, каникулы и выходные на старинных восточных улочках или на берегу одного из четырёх морей, омывающих страну.

Турция – удивительное место, способное реализовать, пожалуй, любую потребность путешественника. Национальный колорит и богатое историко-культурное наследие городов привлекают тысячи русских туристов.

Чистый морской воздух, термальные источники, знаменитые турецкие бани и SPA-центры способствуют развитию оздоровительного отдыха и лечения.

Взрослые и дети, молодёжь и семейные пары, яхтсмены, горнолыжники и даже любители экстремального туризма – в Турции каждый найдёт себе занятие по душе.

В целом, Турецкая республика продолжает оставаться любимым зарубежным направлением для граждан России. Прогнозировать долгосрочные перспективы рано, тем не менее эксперты сходятся во мнении, что вместе со снятием ограничений туристический поток россиян в страну начнёт расти.
Ruslar Türkiyeyi Özledi.

11 Haziran'da  Türk Bakanlar kurulu kabine toplantısı ülke sınırlarını yabancı turistlere açmaya karar verdi.
 Uzun süren izolasyonun sonunda bu haber Rusya için hoş ve uzun zamandır beklenen bir karar olarak sürpriz oldu.
Türk sahilleri özellikle Akdeniz Rusların en çok sevdiği tatil için favori bir yerdir.
 Bir çeşit açık hava müzesi, büyüleyici bir güzellik , doğasıyla mavi yeşil iç içe çevrilmiş doyumsuz manzaralar.
İstatistiklere göre, 2019 Rusyadan Türkiyeye  turist olarak giden Rus'ların  sayısı 7 milyon kişi Bu rekor bir sayı.   Rus-Türkiye ilişkileri iyi bir şekilde devam edince her iki ülke yararına gelişmeler yaşanmaktadır.
Her şeyden öncen Türkler ve Ruslar aynı coğrafyada yoğrulmuş bir millet olarak iç içe yaşamış ve iyi dostluklar oluştuğunda ise olumsuz yaşanmışlıklar unutulmaktadır.

Türk hükümetinin iyi ilişkiler kurmaya çalışması her iki ülke vatandaşları tarafından olumlu karşılanmaktadır.
 Türkiye dışında bir çok tatil yeri için seçim alternatifi sunulsada Ruslar Türk misafirperverliğini, ilgilerini, Turizm yatırımlarını beğendiği için Türk sahillerini tercih etmektedir.
Rahat iklim, parlak ulusal ve kültürel bileşen ve çok yönlü eğlence - tüm bunlar Ruslar'ı tekrar, tekrar Türkiye'ye gitmesini sağlıyor..

Tabii ki, 2020 olağan hayata etki eden virüs işletmelerir bir takım ayarlamalar yapmasına neden oldu. 
Yine de Türkiye'nin kentleri salgının etkisinden yavaş yavaş iyileşiyor ve misafirleri ağırlamaya hazırlanıyor.
Ruslar, uzun zamandır beklenen tatil, tatil ve hafta sonlarını eski doğu sokaklarında ya da ülkeyi yıkayan dört denizden birinin kıyısında geçirmek için Türkiye ile hava yolu taşımacılığının  yeniden başlamasını bekliyor.
Türkiye inanılmaz bir yerdir, belki de, bir gezginin her ihtiyacını gerçekleştirecek her şeyi bulması mümkün.
 Şehirlerin ulusal lezzet ve zengin tarihi ve kültürel mirası binlerce Rus turisti cezbetmektedir. 

Temiz denizi, havası, kaplıcaları, ünlü Türk hamamları ve SPA merkezleri rekreasyon ve tedavinin gelişimine katkıda bulunuyor.
Yetişkinler ve çocuklar, gençler ve çiftler, yatçılar, kayakçılar ve hatta aşırı turizm severler Türkiyeyi tercih ediyor.

 Türkiye'de herkes kendi  beğenisine göre  bir eğlence  bulabilmektedir.
Genel olarak, Türkiye Cumhuriyeti Rusya vatandaşları için favori bir  hedef olmaya devam ediyor. 

Uzun süredir  umutları  Türk turizmin açılmasından yana beklentileri olan tur acenteleri şimdiden bu karara sevindiler.

  Uzmanlar kısıtlamaların kaldırılmasıyla birlikte, Rusların ülkeye turist akışının büyütmeye başlayacağı konusunda hemfikir.

Gazeteci Yazar
Razita Davudovna
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum