Türk'ler Kıbrıs Halkına Asimilasyon Uyguluyor.

Bu Söylem Bir Kıbrıslı Türk'ün İfadesi Olamaz.

Türk'ler Kıbrıs Halkına Asimilasyon Uyguluyor.
14 Ekim 2020 - 11:44

Daha önce Ankara yakamızdan düş Elini Kıbrıs'tan çek gibi ifadeler kullanan Şener Elcil Türkiye Düşmanı olarak bilinen bir Kıbrıs Türk’ü. 

Söylemleri ve eylemleri ile tarih yoksunu olan bu zavallı asimilasyon’ un, soykırımın etnik temizliğin ne olduğunu bilmeyecek kadar kara bir cahil olduğunu yine gösterdi.
Bir radyo konuşmasında aşağıda kullandığı ifadeler Türk olmadığını gösterirken, İnsanlıktan uzak karamaları ile İnsanlık adına içinde zerre kadar bir hücrenin olmadığının göstermiş. 

 

“Yaşananlar orta yerde Kıbrıslı Türkler adanın güneyinden kuzeyine göç ettirildi Kıbrıslı Rumlarda altını çiziyorum bakın etnik temizlik yapılarak adanın kuzeyinden güneyine göç ettirildi. Altını çiziyorum bakın. Türkiye Kıbrıslı Türklere kansız bir soykırım yapıyor. 

Türkler o kadar ileri gittiler ki Kıbrıslı Türklere zorla yasa geçirtilerek Kıbrıslı Türklerin soy isimleri değiştirildi, Adım adım asimilasyon yapılıyor. Hatta toplum önderi olan Cumhurbaşkanımız Mustafa Akıncıyı dahi tanımıyorlar. Yaşananlar orta yerde … 

Türkler bu söylemime çok kızarlar ama bunlar bize asimilasyon yapmaya devam ediyorlar. Kıbrıs Türkiye Türkleri tarafından işgal edilmiş durumda. Ve işgal altında olan bir yerde yaşıyoruz. İşgal adım adım devam ediyor. 

Garantörlük adı altında Türkler bizi adım adım asimilasyon çalışmalarını sürdürüyor. 

Adada biz Kıbrıslıların söz hakkı kalmamıştır. Bizim adımıza görüşmeleri onlar yapıyor. 

Köy isimlerimiz değiştirildi. Eğitim sistemimiz değiştirildi ve buradaki demografik yapıyı değiştirdiler. 

Bizim adımıza doğalgaz, petrol arıyorlar, kapalı kapılar ardında  Anastasiadis’le  hep onlar konuşuyor, Kıbrıs halkının hiçbir söz hakkı yoktur. Bunu garantörlük adı altında yapıyorlar. Kıbrıs işgal altında bir yerdir. Asimilasyon politikaları adım adım devam ediyor. 

Türkiye'de ne varsa Kıbrıs'ta o olacaktır ifadeleri bunun nedenidir. Garantörlük tür bilmem nedir bunu aştık Kıbrıs işgal altında olan bir yerdir." 

Şener Elcil acilen bir psikolojik tedaviye alınmalı tedaviye yanıt vermiyorsa Kıbrıs Türk vatandaşlığından çıkarılarak Yunanistan veya Güney Kıbrıs'a gönderilmelidir. 

Etnik temizlik, kansız soykırım, asimilasyonun Mısır’da, Tunus’ta, Fas’ta Cezayir’de Libya’da nasıl yapılmış olduğunu tarihi bir ders olarak okutulmalı Türk milletinin tarihte hiçbir zaman asimilasyon yapmadığı öğretilmelidir. 

Türkiye'nin garantörlüğü olmasaydı 1974 Kıbrıs barış Harekatı'nı Mehmetçik yapmamış olsaydı bugün nerede, nasıl durduğunu bir gerçek eğitimcinin öğretmesi gerekir. 

Nüfusu en küçük ilimiz kadar olmayan Kuzey Kıbrıs için 1974 1980 yılları arasında 60 milyon Türk dünyadan ambargo yiyerek yaşamış, 1980 ihtilali ile bir darbeyi yaşayan bu asil Millet Kıbrıslı soydaşlarımız için yaptığı barış hareketi için bedel ödemiştir. 

Bunu dahi kavramayan bu köhne zihniyet 50 yıl geçtiği halde hala İngiliz sömürgesinin koyduğu kurallar ile yaşadığının farkında dahi değil. 

Sömürülen bir ülkemi yoksa hala Türk milletinin Mili gelirinden nemalanan bir ülkemi bunu dahi anlamayacak kadar cahil bir düşüncesi olan Elcil Kıbrıs halkı tarafından derhal istenmeyen adam ilan edilmeli Kıbrıs vatandaşlığından çıkarılmalıdır. Haber:İbrahim Erdem Karabulut.FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam