Reklam
Reklam

Talip Geylan Cılız Tweet Atmaya Devam Ediyor.

İsmail Koncuk Türk Eğitim Sen Genel Başkanlığı görevini bırakacağını açıklamıştı. Türkiye KAMUSEN Genel Başkanı İsmail Koncuk, kongrede Talip Geylan ismini destekleyeceğini açıklamıştı. Talip Geylan bir anda eğitim camiasının merak ettiği bir isim olmuştu.

Talip Geylan Cılız Tweet Atmaya Devam Ediyor.
21 Kasım 2020 - 22:15
Bir umut ışığının daha yeşerdiğini düşünen ücretli öğretmenler sonuç olarak Talip Geylan ismi ilede hayal kırıklığına uğradılar.

Türkiye Kamusen Genel Başkanı olduktan sonra Talip Geylan'da ücretli öğretmenlerin sesini yüksek perdeden hiç dillendirip ilgilileri harekete geçirtemedi.

Pandemi Corona Covit 19 sürecinde iyi çalışılan bir çalıştay sonucunu net açık bir dil ile eğitim bakanlığına iletilmesinin olumlu vereceği sonuç göz önüne alınmalıdır.

Ücretli öğretmenler için fırsat olan uzaktan eğitim sürecinde bu kanayan yaraya parmak basacak çözümler üretilmelidir.

Eğitim bütçesine vereceği olumsuz yük bahane edilerek sürekli ertelenen bu konu için gerekirse farklı kaynaklar alternatif olarak sunularak çözüm üretilmelidir.

Talip Geylan Cumartesi günü (bugün) yine sık sık öğretmen atamalarını gündeme getiren benzeri bir paylaşımda bulunarak bu Tweeti paylaştıi.

Yüzbinlerce meslektaşımız atama bekliyor.
Eğitim sistemimizin en önemli sorunu; öğretmen açığıdır.
Sayıştay raporunda dahi 138 bin norm açığına işaret ediliyor.
2020’de 81 bin ücretli öğretmen çalıştırıldı.

#CBdenMüjde60bin
@RTErdogan @ziyaselcuk @lutfielvan @tcbestepe @tcmeb


Ücretli öğretmenlerin bu kanayan kör düğüm olmuş sorunu her geçen gün daha çok büyümekte ve çözümsüzlüğün hal alacağı bir noktaya doğru gitmektedir.

Çözüm Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin eğitim bakanı Ziya Selçuk beydedir.
Konu net ve açık bir dil ile Bakan Ziya Selçuk'a anlatılmalı ve çözüm istenmelidir.

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum