Polis Katilinin Suriyeli Olduğu Sosyal Medyada Paylaşıldı.

Sosyal Medya'da Polis Katilinin Suriyeli Olduğu Yayılınca Valilik Açıklama Yapmak Zorunda Kaldı. Sosyal Medyada her paylaşılana inanmamak gerek.

Polis Katilinin Suriyeli Olduğu Sosyal Medyada Paylaşıldı.
05 Aralık 2020 - 01:43

Kahramanmaraş'ta oteldeki cinayet zanlısını gözaltına almaya giderken silahla ateş edilmesi sonucu şehit olan polis memuru Barış Göl için İl Emniyet Müdürlüğünde tören yapıldı.

Kahramanmaraş'ta polis ekibine silahla ateş edildi: 1 şehit, 1 yaralı 

Müdürlük bahçesinde 3 çocuk babası Göl için düzenlenen törene, Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Emin Terzioğlu, İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Numan Öksüz, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, şehit polis memurunun babası Osman, annesi Medine, eşi Gülşah, çocukları Osman (9), Aras Kaan (6), 7 aylık Gökçe Güneş ile meslektaşları ve diğer ilgililer katıldı.


Valilik Açıklama Yaptı.
Yapılan açıklamaya göre, bugün cinayet şüphelisi bir şahsın yakalanması amacıyla yapılan çalışma sırasında çıkan silahlı çatışmada, bir polis memurunu şehit eden bir polisimizi de yaralayan şüphelinin kısa sürede yakalandığı hatırlatıldı.

SOSYAL MEDYA DOĞRUYU YANSITMIYOR...

Sosyal medyada saldırgan katilin Suriyeli olduğu iddaaları asılsızdır.

Isparta nüfusuna kayıtlı şüpheli M.K. hakkındaki adli işlemlerin devam ettiği ifade edilen açıklamada, "Bazı sosyal medya hesaplarında failin Suriyeli olduğuna dair paylaşılan kasıtlı bilgiler doğruyu yansıtmamaktadır.

Asılsız ve kasıtlı bilgi paylaşımı yapan 7 sosyal medya hesap kullanıcısı tespit edilerek haklarında soruşturma başlatılmıştır" i
fadelerine yer verildi.

Prof.Dr. Pelin GÜNDEŞ Sosyal Medya Hesabından katil Suriyeli ise eğer Vatandaşlığı iptal edilsin paylaşımına yüzlerce yanıt geldi.
İşte O paylaşım.
Basından Kahramanmaraş’ta polisimizi şehit ettiğini öğrendiğimiz Suriyeli şahsın soyadı niçin Türkçe’dir?
Acaba kendisine vatandaşlık verilmiş midir?

Kesin bilgimiz yok ancak inşallah verilmemiştir diye düşünüyorum.

Eğer verildiyse derhal vatandaşlıktan çıkarılsın!

 


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum