Reklam
Reklam

Namaz günde 5 kere...

Hiç bir İlahiyatçının kullanmadığı bu ifadeler Türk vatandaşı olan Ermeni asıllı Prof. Dr. Ahcik ARAT'a ait.

Namaz günde 5 kere...
24 Ekim 2020 - 10:11 - Güncelleme: 24 Ekim 2020 - 10:29

Okumak gerekiyorsa, Gündemi Takip etmek önemliyse, Sosyal medyada paylaşılan aptalca konuları takip etmek yerine Ahcik Arat adeta ders veriyor.
Asıl Takip efilmesi gereken bir Akademisyen.

Sosyal Medya Hesabından Bazı Paylaşımları Sizin İçin Seçtik.

Türkiye çok ciddi bir birleştirici güçtür neden mi? Birbirine düşman Sünni Suudi Arabistan ve Şii İran bile Türkiye düşmanlığında birleştiler!

Bugün bir arkadaş anlattı. Bir şoför arkadaşı namazını kılıyormuş ama arkadaşlarının müşterilerini de çalıyormuş. “O kadar ibadet ediyorsun, niye çalıyorsun?” dediklerinde ise “O iş ayrı, bu iş ayrı” diyormuş...
İki asırlık perişanlığımızın özeti bu!

Suudi Arabistan'daki Hyper Panda isimli markette Türk malları için boykot çağrısı yapılıyor...Bu market Türkiye'de de faaliyet gösteren "Savola Group Company" isimli firmaya aittir! Savola Gıda ise Yudum ve Sırma yağlarının sahibidir! AKLINIZDA BULUNSUN!

Suudi Arabistan'daki Hefy Gıda isimli firma "Türk Burger" ismiyle sattığı ürünün adını "Yunan Burger" diye değiştirdi... Suudi Arabistan maliye bakanı; "2021 sonuna kadar Suudi Arabistan'a 1 tane bile Türk malı sokmayacağız"dedi...TÜRKİYE, ARABİSTAN'A HER ALANDA BOYKOT UYGULAMALI

İslam' da Namaz günde 5 kere, ahlak ise 24 saat farzdır... Ahlakınızı muhafaza edin çünkü bir insanın kişiliğini ancak onun ahlakı inşa ve muhafaza eder!

Tarafsız olmakla övünen çok kişi görüyorum..! Zulmün karşısında tarafsız olmak namussuzluktur!

Tüm Bu Güzel Aneknotlar iyi güzel fakat sosyal medya hesabı araştırıldığında kendisine dair sağlıklı bir bilgi bulunamamaktadır. Paylaşım kimliğinin doğruluğu teyit edilene kadar paylaştığı gerçek ile örtüşen konular dikkat etmeye değer bilgilerdir.
Muammalığını koruyan Hesap analizi şöyle.
 

Madrid Üniversitesi’nde akademisyen olduğunu iddia eden Ahcik Aratyan adlı hesap

Bulgular

Hesapla ilişkilendirilen isme ve fotoğrafa ilişkin arama motorlarından bir sonuç alınamıyor.

Ahçik Aratyan ismiyle Universidad Complutense Madrid kayıtlarında bir bilgi bulunmuyor.

Akademik veri tabanlarında bu kişiyle ilgili bir veriye ulaşılamıyor.

12 Ekim 2020 tarihinde paylaştığı tweet ile sosyal medyada yüksek etkileşim alan Prof. Dr. Ahcik Arat adlı kullanıcı profilinde Madrid Üniversitesi’nde çalıştığını ve psikoloji alanında uzmanlığı olduğu bilgisini paylaştı. Ancak bazı kullanıcılar, bu kişinin iddia ettiği gibi, bir akademisyen olmadığını ileri sürdü.

 

 

Hesapla ilgili incelemenin ilk aşamasında kullanıcının iletilerine gelen yorumlarla ilgili bir davranışı dikkat çekiyor. Kullanıcı gönderilerine gelen bazı yorumları gizliyor, bunlarsa hesabın gerçekliğini sorgulayan kullanıcılara ait.

 

 

İlk gönderisi 11 Ekim’de paylaşılan hesap, Ekim 2020’de açılmış ve 14 Ekim itibariyle 35 gönderiye sahip

İsmi Google arama motorunda arattığımızda Twitter linkleri dışında karşımıza Habererk adlı internet sitesinin, aynı hesaptan aldığı bilgilerle oluşturduğu bir içeriği çıkıyor. Bir diğer karşımıza çıkan link ise profili araştıran Malumatfuruş’un Twitter gönderileri. Yoğun etkileşim alan hesaba dair arama motorunda yeterli sonuç çıkmadığı ve hesabın bir gün önce oluşturulduğu dile getiriliyor

Bir başka dikkatimizi çeken ayrıntı ise hesabın biyografi kısmında bir gün içinde değişen üniversite bilgisi. Ahcik Aratyan adlı hesabın 12 Ekim 2020 tarihli ekran görüntüsünde kendini Complutense University of Madrid’de psikoloji profesörü olarak tanıttığı görülürken, 13 Ekim’de açıklamasını University of Madrid olarak değiştirdiği görülüyor. Bir gün içerisindeki takipçi değişimi ise bir hayli fazla.

 

 

Ancak İspanya'nın en büyük üniversitesi olan Universidad Complutense Madrid’in internet sitesinde Ahcik Arat veya Ahcik Aratyan isimlerine dair bir bilgi yer almıyor. Teyit üniversite ile de iletişime geçti ancak şu ana kadar yanıt alamadı.

 

 

Google Scholar ve YÖK üzerinde yapılan aramalarda da ne bir profil ne de bu isimle yazılmış makaleye rastlanıyor.

 

 

Tersine görsel arama yoluyla Twitter hesabındaki profil fotoğrafını incelediğimizde de bu isimle uyuşan bir sonuca erişemiyoruz

“Ahcik” Ermenice “kız” anlamına geliyor. Ön ad olarak kullanımı yaygın bir sözcük değil. 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum