Model Bir Türk Kadını Olarak İlçenin Takdirini Kazanan Siyasetçi.

Bütün çabamız Genel başkanımız Abdurrahim Karslı'nın kurduğu bu partinin ülkeye Barış, Kardeşlik, Huzur ve her şeyden önemlisi Adaleti getireceğini anlatmaktır.

Model Bir Türk Kadını Olarak İlçenin Takdirini Kazanan Siyasetçi.
04 Temmuz 2020 - 19:01

Merkez Parti'nin Şirin Bir ilçe Başkanı Var.

Genel Başkan Prf.Dr.Abdurrahim Karslı'nın  büyük hedefler ile kurduğu Merkez Parti siyasetin merkezine oturacağı düşünülürken, bir anda siyasi arenada kayboldu.

Büyük söylemler ile çıkış yaptığı dönem ülke genelinde bir heyecanın oluşmasına neden olan merkez parti bir anda siyasi arenadan çekilişine toplum bir anlam veremedi.

İyi bir siyasi kadro ile çıkış yapması beklenen Merkez parti'nin eski siyasi deneyimi olan toplumda kanaat önderi olarak sözü geçen yüzlerin oluşturduğu parti, Genel başkan Abdurrahim Karslı'nın geçirdiği bir rahatsızlıkla, uzun süren bir tedavi nedeniyle o kadroların uzaklaştığı başka alanlarda siyaset ile haşır neşir olmasına vesile oldu.

Gözlerden kaçmayan ise Abdurrahim Karslı' bu yoğun tedavi döneminde her ne kadar siyasetten uzaklaştıysada, ona gönül veren, düşüncelerini benimseyen, onun siyasi duruşunu takdir eden, az sayıda-da olsa, şuanki mevcut kadroların hiç umudunu yitirmeden taşıdıkları bayrağın hakkını vermeleri ise takdire şayan bir davranış  oldu.

Bunlardan birisi ise ilk günden beri Genel başkanı Abdurrahim Karslı'ya inanan ve İstanbul'un en kalabalık ilçesi olan Küçükçekmece ilçe başkanlığını görevini almış, taşıdığı Merkez parti Bayrağını  o günden bu güne kadar yaklaşık altı yıl lekelemeden, çalışkanlığı, partisine sadakati, Liderine saygısı, ilçe halkına sunduğu projeler, İlçede seçilmiş ve atanmışlar  ile özen ve itina içinde uyumlu çalışan  Şirin ÇEKEN isimli bir örnek Türk kadını taşıdı.

En kalabalık ilçeler arasında ikinci sırada olan Küçükçekmece ilçesinde neredeyse dokunup Merkez Partinin üstlendiği misyonu anlatmadığı insan neredeyse yok gibi.

Bir tesadüf sonucu öğrendiğimiz Dürüst, Çalışkan, Kararlı, ve ilçesinde Saygı ve Sevgi ile bahsedilen bu genç siyasetçi olan Şirin ÇEKEN ile haberpars ekibi olarak röportaj isteği için ilçe merkez binasına uğradığımızda kendisini ve çalışma arkadaşlarını masa başında çalışırken görüntüledik.

Hiç bir siyasi parti ilçe başkanlığında göremediğimiz Türk toplumunun özlemi olan, Anadolu kültürü ile ağırlandık, ikramlarda bulunan görevliler tarafından yapılan küçük bir sohbetten sonra röportaj isteğimizi dile getirdiğimizde, önceden hiç bir randevu almadığımız halde olumlu yanıt almamız bizi bir kez daha şaşırttı.
İşte Ülkemizin özlediği ve siyasetin merkezinde görmeyi arzuladığı model bir siyasetçi olan Küçükçekmece İlçe Başkanı Şirin Çeken ile yapılan Röportajın noktasına virgülüne karışılmadan tam metnini haberpars okuyucuları için yaynlıyoruz.

Haberpars: Başkan ilçenizde diğer siyasi partilerden bir adım önde oluşunuz neden kaynaklanıyor. İlçede dolaşırken bir kaç kişiye diğer siyasi parti ilçe başkanlarının isimlerini sorduk.

Genelde bir çoğundan cevap alamazken birçok esnaf Merkez Parti ilçe başkanı Şirin hanımı biliyoruz dediler. Bunu nasıl başardınız.

Şirin ÇEKEN : Neden diğer siyasi parti temsilcilerinin tanınmadığı hakkında yorum yapamam.
Fakat ilçemde yaklaşık 6 yıldır Merkez partinin ilçe başkanlığını yürütmekteyim.
Esnafımız ile sürekli dialog içerisindeyiz.

 Ben ve çalışma arkadaşlarım ilçe merkezine gelirken on dakikalık yaya yolunu 45 dakikada gelmekte. Esnafımıza selam vermeden, hayırlı işler temennisinde bulunmadan geçmemeyi alışkanlık haline getirdik.
 Biz esnafımızı seçimlerden seçimlere değil her gün onları dinleyen karınca kararınca problemlerini dinleyip ilgili kurum ve kuruluşlara anlatarak, çözüm üretmeye samimi olarak baktığımızdan kaynaklıdır.

Haberpars: Çok samimi ifade edersek bir çok siyasi parti temsilciliklerinde kapalı olan ilçe başkanlıkları mevcutken biz sizi masa başında sizi çalışırken gördük.

Küçük bir röportaj öncesi sohbette ise Yaşlılarımızın deneyimlerinden faydalanılacak bir proje üzerinde çalışmanız olduğunu gördük.

Neydi bu çalışma?

Biraz bizi aydınlatırmısınız.

Şirin ÇEKEN: Tabiki; Yaşlılarımız bizim deneyim ve tecrübelerinden faydalanmamız gereken ayaklı birer ansiklopedi olduğu halde onlarla yeteri derecede ilgilenilmemektedir.

Onların bilgi birikiminden faydalanılması yakın geçmişimizi genç kuşaklarımıza anlatmaları hususunda henüz projelendirme aşamasında çalıştığımız bir konu.

Ayrıntılı ve kabul görecek haline dönüşüp proje olarak ilgili kurumlarla koordineli çalışmamızı gerçekleştirdiğimizde söz detaylarını haberpars ile paylaşacağız.

Haberpars: Samimi ifadeleriniz, Düzgün hitabetiniz, Siyasi deneyiminizden dolayı zor sorular sorabilirmiyiz?

Şirin ÇEKEN: Biz sorulması gereken her soruya dilimizin döndüğünce cevap veririz.
Tabi eğer soracağınız sorular bizim cevaplamamaız gereken sorular ise veya hakikaten bilmediğimiz sorular ise sırf cevap vermiş olalım diye cevap vermemizi beklemeyin. Tabiki buyurun bu şartlar altında dilediğinizi sorun.

Haberpars: Bu konuda kuşkunuz olmasın. cevap vermeniz gerekmiyen soruları asla sormayacağız. Sadece nezaketen zor sorular sorabilirmiyiz ifadesini kullandık.

Samimi cevaplarınız için gerçekten teşekkür ederiz.

Şirin ÇEKEN: Ben size teşekkür ediyorum. İktidar partileri, Ana muhalefet partileri dururken bizi ziyaret edip röportaj teklifinde bulunduğunuz için.

Haberpars: O zaman buyurun zor soru geliyor. İlçede bu kadar tanınıp sevilen bir Türk hanımı olarak siyaset yapacağınız daha aktif hareket edeceğiniz siyasi partiler varken neden Merkez Parti.

Siyasi gelecek desek çok uzun soluklu bir yol.
Ekonomik bir kazanım desek olmadığını biliyoruz.
Makam veya mevki değil.

Çünkü bahse konu bir çok siyasi partiden teklifler geldiği halde tamamını red ettiğinizi öğrendik.
O halde Neden Merkez Parti, açıklarmısınız.

Şirin ÇEKEN: Zor soru olarak adlandırdığınız soru bu sorumuydu?

Eğer sorularınız bu zor olarak adlandırdığınız sorular ise tamamını sorabilirsiniz.
(Karşılıklı gülüşmeler )

Haberpars: Bu soru genelde siyasilerin cevap veremiyeceği kadar zor bir sorudur.

Siyasiler bu tür soruları sevmez, bu tür sorular daima bellirsizlik içinde yanıtlanır.

Siz gayet rahat cevap vereceğinizi ifade ettiğiniz gibi çalışma arkadaşlarınızda gülerek sorunun basit olduğunu düşünmeleri bizi bir hayli şaşırtı.

Buyurun o zaman sorunun cevabını alalım.

Şirin ÇEKEN: Şimdi diğer siyasi partilerden gelen teklifleri duyduğunuzu ifade ettiniz.

İnsanın bir duruşu olmalı.
Bizim genelbaşkanımız hangi siyasi partiye gitse milletvekili olarak kabul edilmez?
Veya bakan olamaz?

Partilerin bir çoğu genelbaşkanımıza gıpta ile bakıyor.
O neden gitmiyor?

Çünkü inandığı bir davası var.
Oda adaletle yönetilen bir Ülke.

Bizde ona inandık ve arkasından nefes aldığımız süre içerisinde gitmeye devam edeceğiz.
İnsanın bir duruşu olmalı.

Para, Makam, Mevki bunlar hep gelip geçici şeyler.

Ben altı yıldır bu ilçede Merkez Partinin bayrağını taşıyorsam bunun tek nedeni var. İnacım, İdolüm, Fikirlerini beyenmem ve benimsemem ve her şeyden önemlisi onun fikirlerinin benim kendi düşüncelerimle örtüşmesi.

Mesele Vatan, Bayrak, Ülke, Devlet olduğunda mevcut siyasi partilerin bir çoğu kimseye laf söyletmez. Ama gelin görünki Genelbaşkanımızın Milli devlet anlayışı, Ülke yönetim anlayışı tamamamen adalet üzerine kurulu.

Adalet olmayan bir ülke ne kadar zengin olursa olsun, ne kadar yer altı kaynakları çok olursa olsun yıkılmaya mahkumdur.

Biz Lidere inandık.

Biz Lidere güvendik. Liderimiz ilk partiyi kurduğunda etrafı bir anda ünlü siyasetçiler,Akademisyenler, kanaat önderleriyle doldu. Küçük bir rahatsızlık geçirince genelbaşkanımız hepsi kayboldu. 

Kısacası Rant, Makam ve mevki için gelenler kaybolup gitti. "Bir musibet bin nasihatten iyidir sözü" bizde görüldü. Genelbaşkan için belkide bu çok iyi bir deneyim oldu.

Şuan Türkiye genelinde bütün teşkilatlarımız il olsun ilçeler olsun herkes lidere sadakatla inanmakta.

Seçim için Devletten hiçbir geliri olmayan parti olarak herkes kendi ilçesinin ekonomik giderlerini karşılamakta.

Örneğin ben 6 yıldır kendi ilçemin elektiriği, suyu, mutfağı, kirası, çalışanların maaşını karşılıyorum. Bunu makam mevki için değil inandığım lider Abdurrahim Karslı'nın bir gün mutlaka toplumun tamamı tarafından kabul göreceğine inandığım için bunu yapıyorum.

İnanıyorumki yarın Genelbaşkanımız anlaşılsa iktidar oluruz.

İktidar olduğumuz gün ise fikirlerimizi iktidarda uygulandığını gördüğümüzde en büyük mükafatımız o olur. Belki ogün işte ben ve benim gibi cefakar davranan bir çok arkadaşım siyasetten kopmuş olacak.

Biz lidere inandık gücümüz yettiği yere kadar yanında olmmaya verdiği bayrağı kirletmeden taşımaya söz vermiş bir kadroyuz.

Bütün çabamız Genelbaşkanımız Abdurrahim Karslı'nın kurduğu bu partinin ülkeye Barış, Kardeşlik, Huzur ve herşeyden önemlisi Adaleti getireceğini anlatmaktır.

Bu inançlı kadrolar bunu mutlaka başaracaktır.

Bundan sizde Türk milletide emin olsun.

Haberpars: Soracak olduğumuz bir çok soruya birden cevap verdiğiniz için başka soru sormamıza gerek kalmadı.
Genel başkanınız sizin gibi inançlı kadrolara sahipse kısa zamanda hedefleinize kavuşacağınız kesindir.

İnanç kazanmanın yarısıdır. 

Verdiğiniz bilgiler için, sıcak karşılamalarınız için teşekkür ediyor hayırlı günler diliyoruz.

Şirin ÇEKEN: Biz teşekkür ederiz.  

Röportaj www.haberpars.com

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum