MERKEZ PARTİ AKYOL TARAFINDAN KEŞFEDİLMİŞ...

Ankara Merkez Parti Genel Merkezinde Kurmaylar İş Başına Gelmiş.

MERKEZ PARTİ AKYOL TARAFINDAN KEŞFEDİLMİŞ...
27 Ekim 2020 - 22:47

Haber Merkezimize Gelen Merkez Parti Haberini Noktasına Virgülüne Dokunmadan Yayınlıyoruz...SİYASETTE SON GELİŞMELERİ ARAŞTIRIYORDUK Kİ OLTAMIZA MERKEZ PARTİ TAKILDI
* Siyaset sahnesinde enteresan gelişmeler oluyor. Bazı partilerin çadırlarında yırtıklar zuhur edince lodos rüzgarları içeri sızmaya başladı. Tabii durum böyle olunca fırtınadan etkilenen partililer can havliyle kaçmaya başladı.
* Eh, bu siyaset arenası böyle bir şeydir, bazısı kaçar bazısı girer. Mesela son günlerde hareketli günler geçiren Merkez Parti’ye duhul edenlerin sayısı günden güne artıyor.
Aslında katılanların sayısı önemli ama daha önemlisi bazı zirve isimlerin parti saflarında yer almaları .
Mesela AK Parti Kurucular Kurulu Üyesi, İki dönem Kırıkkale’den milletvekili seçilen Kemal Albayrak, Van, Hatay, Bingöl valiliklerinde bulunan, bir süre Olağanüstü Hal Vali Vekilliği yapan, iki dönem Türk İdareciler Derneği Genel Başkanlığı yapan Emekli Vali Abdulkadir Sarı Merkez Parti saflarındaki yerlerini aldı ve partinin Genel Başkan Başdanışmanı oldu.
Hepsi bu kadar mı?... Hayır. Son birkaç günde çok sayıda kayıt yaptıranlar oldu. Bunlardan birisi de Fuat Turgut’tu. Kim bu Fuat Turgut ?... Eğitimci, Ankara’da yaşıyor, Kırşehirli. Üniversite İngiliz Dili ve Edebiyatı Mezunu, Yeminli Tercüman, İngilizce ve Almancayı ana dili gibi bilen, hali hazırda Özel Eğitim Kurumları Genel Müdürlüğü yapmakta, tabir caizse Dünya çapında bir bilim adamı.
Zaman içinde bakalım partilerde ne gibi gelişmeler olacak, bekleyin göreceğiz. Ancak bizim yazılarımız devam edecek, hem de kimsenin bilmediği, kimsenin yazmadığı konularla.
MEHMET AKYOL
Araştırmacı, Gazeteci-Yazar, Siyaset Planlamacısı.
Tel: 0532 169 63 77 e-mail: ilimveirfan@hotmail.com
Mehmet Akyol’u daha iyi tanımak için lütfen , www.turkiyeanadoluhaber.com ‘ dan
HAKKIMIZDA bölümüne giriniz.


Siz www.haberpars.com takipçileri için www.turkiyeanadoluhaber.com sayfasının hakkımızdaki bölümüne girip Mehmet Akyol kimdir tanımak istediğimizde karşımıza çıkan görüntüyü sizlere olduğu şekliyle aktarıyoruz....

 

 

         

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                  

 

 

BİZ SİZLERLE GÜÇLÜ OLDUK, BU KERVANIN YOLCUSU OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ İNŞAALLAH

        Her kurum ve kuruluşun kendine göre bir özelliği, bir güzelliği ve bir hasleti vardır. Bizim en önemli özelliğimiz ise dik duruşumuzun yanında Halk için Hakk’a bağlı kalışımız, ilkelerimizden taviz vermememizdir.

        Bizim çevremizdeki arkadaşlarımız yüksek kalite üstünlüğüne sahip, her biri ayrı bir özelliğe ve güzelliğe sahip olan, aynı zamanda hoşgörülü olmaları, vefayı İstanbul’da bir semt adı olarak görmemeleri, insanî değerlere saygı duymaları ve öncelikle birlik-beraberlik içinde olup arkadaş ve dostluklarını kendi ailelerine verdikleri değerden farksız görmeleridir.

         Biz böyle bir güzergahının yolcularıyız ve bu hasletimizi asla ve kata sinemizde barındırmayı bir hedef olarak kabul etmişizdir.

         Haber sitelerimiz ve Facebook adreslerimiz bu minval üzere sizlere hizmet etmenin gurur ve heyecanı içindedir.

         Takdir sizden, hizmet bizden. Hep birlikte doğruyu, dosdoğruyu bulmak yegane hedefimizdir.  İnşaallah meramımızı anlatır, tüm vatandaşlarımızı bu idealist çatı altında toplama imkanını sağlamış oluruz.

          İnsanın ve insanlığın kalite üstünlüğünü gösteren bazı ölçütleri vardır. Örneğin, “ sosyal medyada ” sıkça yer almak, binalardaki metal ve beton yorgunluğuna benzer bir hal alır ki bu durum insanın yüzünün eskimesine yol açar.

          İnsanın “ kalite üstünlüğünü ” ele geçirmesi ve bunu koruması ise irtibat halinde olduğu çevresindeki yol arkadaşları ile mümkün olabilir. Şayet çevrenizdeki arkadaşlarınızın veya lider görüp arkasından gittiğiniz kişinin marazî bir durumu varsa, yıpranmış ve her hangi bir vesile ile zedelenmişse bu olumsuzluk mutlaka size sirayet eder.

ETRAFINIZA VE BAŞINIZDAKİ LİDER GEÇİNENLERE DİKKAT !..

          Bu nedenle etraf oluştururken son derece dikkatli olmak lazım. Bu arada hemen belirtmeliyim ki, etrafta zaman içinde yıpranmışlık zuhur edebilir, bu durumda yapılacak iş o defolu arkadaşları bir süre dinlenmeye almak en doğru yol olur.

          Bu konuda bir örnek verecek olursak, bilindiği gibi Kanuni Sultan Süleyman'a “BÜYÜK HAKAN” denirdi. Ee tabii etrafında Barbaros Hayrettin Paşa, Sokullu Mehmet Paşa, Mimar Sinan ( Mimar başı ) Fuzuli ve ilaveten “ kalite üstünlüğü ” olan paşaların, ilim ve irfan adamlarının, kültür adamlarının halkasında yer alması hiç şüphe yok ki Kanuni’nin ününe ün katmış, başarısını artırmıştır.

           Bu itibarladır ki, çevre  inşaa edilirken “ üstün kalite ” özelliği olan arkadaşlardan mücehhez dinamik bir yapıda hayata geçirilmesi önceliğimizdir.

BİZİMLE BİRLİKTE OLMAK VE ETRAF OLUŞTURMAK ÖNCELİK ARANMAZ AMA...

           Yaşamın tabii sonucu olarak bahsi geçen özellikleri sinesinde barındıramayanlar     “ mecburen ” başka güzergâhlarda (!) kendilerine yer bulma gayreti içerisinde olacaklardır. Bu minval üzere hareket eden arkadaşlara kem gözle bakmak karakterik özelliğine sığmayan bir olgudur.  ( Ancak yüz kızartıcı haller hariç ) Zira herkes aynı istidat, aynı karakter, aynı güzellik ve özellikte olamaz. Ancak zaman içinde insanoğlu her bakımdan kendini dizayn edebilir, değişim ve dönüşüm yaşamak suretiyle beğenilen ve yeniden toplum tarafından kabul edilen bir noktaya gelebilir.

           Kültür seviyesini geliştirir, dost olabilmeyi ve sözünde durmayı öğrenir. Birlikte çıktıkları güzergahta arkadaşlarını yarı yolda bırakmak; kırgınlık, bıkkınlık ve bitkinlik, kavga etmemek- ettiği zaman dargın durmamak, çok çalışmak ve kazanmak, muhanete muhtaç olmamak, evladı ayalini korumak kollamak, zora düşene yardımcı olmak, yardımlaşmak, paylaşmak gibi haslete kavuşur ve işte o zaman toplum tarafından affedilir ve yeniden işte o zaman yeniden bizim kervanımıza katılır ve toplum tarafından kabul görür.

           Ve işte o zaman ummanlarda, okyanuslarda, berrak nehirlerde-ırmaklarda yüzmenin tadına ( zevkine ) kavuşur. Artık bu demektir ki, derelerde boğulma, bataklıklarda kuruma ve hezeyan içinde olma gafletinden kurtulmuştur.

 BEYNİN ANTRENMANA  İHTİYACI VARDIR

           Bütün bu özellik ve güzelliklere mazhar olabilmek için elbette ve öncelikle okumak, çalışmak, üretmek ve verimliliği her alanda arttırmak lazım.

           Bir insanın zihnen gelişebilmesi için öncelikle okuması lazım. Çünkü zihnin antrenmana ihtiyacı vardır. O ihtiyacı gidermenin en etkin unsuru okumaktır. İnsanoğlu ne kadar çok okursa o kadar kültürünü artırır, karizma kazanır, toplumda o kadar değer görür, aklı selim bir insan olur, kendine güveni artar, güzel oturur, güzel kalkar, güzel giyinir, güzel konuşur ve az hata yapar çünkü iyi düşünme istidadına kavuşmuştur ve bu özelliği onun mümkün olduğu kadar hata yapmasına mani olur.

           İşte biz ısrarla okumak üzerinde bunlar için duruyoruz.

           Her kesimden, her meslek dalından kim olursa olsun herkese kapımız açıktır.

           Her ne kadar ilk planda iş, güç, tahsil, karizma aranmasa da  Ancak bizimle birlikte olduktan sonra yukarıda saydığımız vasıflara haiz olacak bir yapıya sahip olması gerekmektedir.

           Herkes okumaktan maksadımızın ne olduğunu soruyor. Biz illa da üniversite mezunu olsun demiyoruz ( olsa tabii ki iyi olur ) ancak ilkokul mezunu da olsa okuyarak kendini geliştirsin ve kendini topluma kabul ettirmiş olsun.. İşte o zaman kendini bu alanda-bu yapı içinde iyileştirmiş ve mükemmelleştirmiş olur ki bundan sonra değer görür, baş tacı yapılır.

           Bizim kervanımıza katılmanızın hayırlı olacağını bir kez daha hatırlattıktan sonra, en kısa zamanda  görüşmek ve tanışmak dileği ile Başarı dileklerimizi sunuyoruz.

          'Ankara’dan Doğan Güneş Anadolu’yu Aydınlatacaktır'.

Tel: 0530 464 63 77    e-mail: ankara@ankarameclisihaberleri.com  e-mail: ilimveirfan@hotmail.com

HABER SİTELERİ:  www.turkiyeahadoluhaberleri.com   /    www.baskentlilerhaber.com   / ankarameclisihaberleri.com


 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum