MEHMETÇİK KARTAL PENÇE OPERASYONUNDAN VAZ GEÇTİ.

Yaklaşık 30 - 40 yıldır Ülkemizin kanını emen PKK- YPG- PYD ve benzeri nice örgütler artık son günlerini yaşıyor. Mehmetçik kararlı, Aslan pençesi başladı.

MEHMETÇİK KARTAL PENÇE OPERASYONUNDAN VAZ GEÇTİ.
27 Haziran 2020 - 18:19

Başta ABD olmak üzere birçok AB ülkesinin Silah, Mühimmat, Sağlık malzemesi, Nakit yardımı gibi hibe ederek desteklediği, zamanla Askeri eğitim verdiği gibi ipini koparmış ne kadar adam varsa bölgeye bu örgütlere maaşlı elaman olarak gönderdiği PKK isimli terör örgütünün kökü bu kez galiba sonsuza kadar kazınmış olacak.

Kartal pençe hareketi ile başlatılan operasyonlarla şaşkın ördek misali mağaralarına kaçışan fare sürüsü bu kez inlerinde mehmetçikle yüz yüze geliyor, gereği yapılıyor.
                              
Bu operasyonlar sırasında her zamanki gibi hain pusuları sonucu bir mehmedin şehid edilmesine vesile olan bu kahpe ve hain örgüt, Mehmetçiğin gardının düşeceğini düşünürken kükreyen bir Aslan Pençesi operasyonun başlayacağını hiç tahmin edememişti.

                             

Arazide kuşun dahi uçmasına müsade etmeyen İHA ların desteği hedefe kilitlenen SİHA atışları ile mağaralarının en kuytu derinliğine gizlenen bu lağam fareleri mehmetçiğin bu kararlılığı karşısında şaşkın.

                             
Her taşın altını arayarak kurulan EYP tuzaklarını yerle bir eden Mehmetçik moral ve motivasyon olarak hiç bu kadar kararlı olmamıştı. Her bir şehidin kanının yerde kalmayacağına and içmiş olan Türk milletinin gururu ve onuru olan mehmetçik bu kez hiç bir mehmedin ve teröre hedef olan her bir bireyin hesabını sormaya kararlı.

                             
Asla girilemez denen kartal kayaların eteklerinden zirvesine kadar çıkan mehmetçik kartal pençe operasyonunu Aslan pençesine çevirdi.

                                

Mehmetçik Akrep yuvasına girdi
Mehmetçik, Karayılan’ın “Düşerse Haftanin’in tamamını alırlar” dediği Akrep Tepesini de ele geçirdi. Örgütün Türkiye’ye sızma hattının bir koridoru daha TSK kontrolüne girmiş oldu
                               

Ayrıca Suriye’de bomba yüklü kamyonetle sivil katliamı yapmayı hedefleyen PKK/YPG’li teröristler, Mehmetçiğin dikkati ve canını hiçe sayarak yaptığı müdahaleyle durduruldu.

Türkiye’nin Suriye ve Irak’ta yaptığı operasyonlarla köşeye sıkışan terör örgütü PKK/YPG, bölgede karışıklık çıkartmak için eylemlerini arttırdı.

Ancak Barış Pınarı harekâtıyla huzurun sağlandığı bölgede halka yönelik eylemler planlayan terör örgütü karşısında Mehmetçiği buldu. Milli Savunma Bakanlığı’nın yaptığı açıklamada son saldırı girişimi şöyle anlatıldı:Mehmetçiğin dikkati faciayı önledi.

                                
“Daha önce bombalı terör saldırılarını son anda fark ederek önleyen kahraman komandolarımız, yine büyük bir faciayı önledi.
Yaşanan son olayda Barış Pınarı bölgesindeki M-4 karayolunun kuzeyinde kaçak geçiş yaptığı belirlenen bir kamyonet tespit edildi.
Kasası açık olan ve mazot varilleri yüklü olan kamyonet, sivillerin bulunduğu bölgeye doğru süratli şekilde ilerlemesi üzerine Mehmetçiklerimiz tarafından aracın durması için uyarı ateşi açıldı.

                                  
Buna rağmen durmayan ve sivillerin bulunduğu bölgeye ulaşmaya çalışan araç hızını iyice arttırınca bombalı araç olarak değerlendirildi.
Bunun üzerine sivillerin zarar görmemesi için araç TOW güdümlü tanksavar silahı ile başarılı şekilde vurularak durduruldu.
Araç vurulduktan kısa süre sonra uzaktan kumandalı olduğu değerlendirilen bombanın infilak etmesi sonucu büyük bir gürültü ile patladı.

Suriyeli kardeşlerimizin huzur ve güvenliği için bölgede fedakârca ve kahramanca görev yapan Mehmetçiklerimizin dikkati ve başarılı müdahalesi sonucu masum sivillere yönelik planlanmış kanlı bir tezgâh daha boşa çıkmış, büyük bir facia önlenmiş oldu.”

                                  

Türkıye'ye yönelik terör tehdidini kaldırmak için Şırnak Uludere'nin karşısındaki Haftanin bölgesinde başlatılan Pençe Kaplan harekâtında önemli gelişme yaşandı.

Terörist elebaşlarından Murat Karayılan'ın; "Düşerse Haftanin'in tamamını alırlar" dediği Akrep Tepesi, dün sabah TSK'nın kontrolüne geçti. Önceki gün şiddetli çatışmaların yaşandığı tepede 5 terörist silahlarıyla birlikte ölü ele geçirilmesinin ardından, İHA'lar akşam saatlerinde 4 teröristin daha kaçmaya çalıştığını belirledi.
Bunun üzerine saat 20.35'te Diyarbakır'dan kalkan üç F-16 bölgeyi 20 dakika boyunca belirli aralıkla bombaladı.
Dün sabah günün ilk ışıklarıyla birlikte araziyi tarayan Mehmetçik, parçalanmış 2 teröristin cesedini buldu. Komandoların Akrep tepesinde denetimi sağlamasından sonra teröristlerin kaçarken tuzakladıkları mayın ve bombalar da uzman AMİT ekiplerince tek tek etkisiz hale getirilmeye başlandı.

                             
Tepedeki kontrolü tümden ele geçiren Mehmetçik, hızla bölgede kalıcı üsler ve bu üslere ulaşımı sağlayacak olan bağlantı yolları inşa edilmesi için çalışmalara başladı. Akrep tepesinin güneyi ve batısına 4 yüksek güvenlikli 7/24 keşif/dinleme ve gözetleme yapabilecek kule ve üs bölgeleri inşa edilecek. Kuzeyine ve doğusuna da 6 üs bölgesi kurulacak.

Bunlardan 3'ünde Mehmetçik, 3'ünde ise Irak bölgesel yönetimine bağlı peşmergeler yerleşerek kontrolü sağlayacak. Haftanin bölgesindeki tüm kamp ve barınma alanlarına eleman ve lojistik ikmal takviyesi yapılan Akrep Tepesi, ayrıca hâkim bir noktada ve yüksek rakıma sahip olduğu için hem Türkiye, hem de Irak topraklarında 35 kilometrelik alandaki en küçük bir hareketlilik bile fark edilebiliyor.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum